FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-03-19 19:11  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Bardzo ładnie i czysto kleisz. A końcówki skrzydeł... Cóż, zawsze coś się może nie udać.

A patent na otworki w drucie cynowym do zapamiętania.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-03-19 21:10  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Rzeczywiście ładnie zmontowany, powodzenia w dalszych pracach .

 
13-03-19 00:24  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podglądam bo mam go na macie. Tylko tego z 2004 roku. Ładnie wygląda, a końcówki skrzydeł, cóż, nie wszystko wychodzi idealnie jak byśmy chcieli.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
07-04-19 18:16  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam w kolejnej aktualizacji.

Wykonałem statecznik pionowy. Retusz oprofilowania jeszcze trochę poprawie po polakierowaniu.



Statecznik poziomy, oraz stery sklejały się bez problemu.



Tym razem szlifowanie krawędzi spływu wyszło mi lepiej niż w przypadku skrzydeł. W otwór widoczny w steru kierunku wkleję później imitację żarówki.


Wykonałem również osłony działek na skrzydłach. Tym samym przykleiłem praktycznie wszystkie elementy na górnej powierzchni i pomału mogę zabierać się za dół.



Rzut oka na całość:



Pozdrawiam

--


 
06-05-19 19:29  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Zapraszam na kolejny etap relacji.

Zbiornik paliwa wraz z jego mocowaniem - czubek nie wyszedł najlepiej i musiałem sporo retuszować. W rzeczywistości ten ciemnoszary kolor nie odznacza się tak bardzo jak na tych zdjęciach, jego kolor lepiej oddają późniejsze zdjęcia.
Osobne komponenty:

Oraz w całości:

A także zamontowany pod kadłubem:


Lotki - tu występuje problem wspomniany już w kilku poprzednich relacjach - zaznaczone miejsca przyklejenia zawiasów nie są poprawne. Ja przesunąłem je o grubość zawiasu i było OK, białe pola wyretuszowałem. Krawędź spływu lotek jest na tym samym poziomie jak krawędź spływu skrzydła, wystają one delikatnie poza obrys skrzydła, stąd na zdjęciu wyglądają jakby opadały.


Golenie - aby ułatwić sobie ich przyklejenie w goleniach oraz mechanizmie składania wykonałem otwory, w które włożyłem kawałek cienkiego drutu:


Póki co podwozie jest gołe, planuję jeszcze dodać przewody hamulcowe.


Wklejone podwozie:


Po przymierzeniu podwozia zorientowałem się, że jego geometria nie jest prawidłowa. Niestety cześć 19s, w której było ono osadzone była wcześniej wklejona i zalana klejem CA, wiec nie miałem już możliwości jej poprawienia. Podejrzewam, że wynika to z błędnej interpretacji zdania "19s łączeniem w kierunku przodu". Jak zaznaczyłem poniżej w komorze podwozia, w miejscu przyklejania wspomnianej części narysowana jest linia. Z racji tego, że szew na części 19s określa kierunek pochylenia goleni, a goleń w Fw-190 pochylona jest zarówno do przodu, jak i 'do środka' samolotu sensownym wydało mi się przyklejenie tej część pod kątem ok 45 stopni, zgodnie z zaznaczoną osią. Nie jestem jednak pewien czy błąd pojawił się na tym etapie, czy gdzieś wcześniej, ponieważ kąt podwozia patrząc od strony nosa był prawie prawidłowy - musiałem jedynie delikatnie odciągnąć golenie podczas klejenia, natomiast patrząc od boku opona powinna być dużo bliżej nosa.


Dokleiłem również ster kierunku oraz wysokości, oraz poprawiłem retusz statecznika pionowego. Na zdjęciach nadal nie wygląda to najlepiej, jednak na żywo nie rzuca się tak w oczy.


Wykonałem również owiewki na osłonie silnika.


Tak wygląda model gotowy na lakierownie:


Pozdrawiam

--


 
07-05-19 19:21  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Czyściutko, równiutko - jak w aptece ;-)

Piękna robota ! To mi się podoba :-)

 
07-05-19 19:47  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Też miałem problem z tymi końcówkami (A8 z 2004), aż skrzydła poleciały... choć nie tylko z tym, ogólnie nie szła mi budowa, przeliczyłem się. I to był koniec budowy. Te końcówki - ciekawe czy by się nie dało zeszlifować i pomalować, ja tak zrobiłem i samo miejsce szlifowania wyglądało nie najgorzej. Natomiast źle - miejsce łączenia z resztą skrzydła - po prostu się to pozapadało, a i krawędź wyszła nierówna i zbyt widoczna.

Apropo krawędzi - na zbiorniku ten jasnoniebieski kolor retuszowanych krawędzi pierścieni, można było przed przyklejeniem złamać w niektórych miejscach trochę suchymi pastelami/pigmentami (jakąś jasnoszarą, białą; i jakąś ciemniejszą, aby jakiś brud tam zamarkować), tak żeby na ich obwodzie pierścieni kolor nie był wszędzie taki sam.
A w ogóle to bardzo ładnie, nie umiałbym tak, super robota.

Edycja: Albo nie, przepraszam, może to tylko mi się wydaje z tym niebieskim przez efekt powiększenia zdjęć.
Edysja: ;) Jednak nie całkiem moja pomyłka, na osłonie silnika ten pierścień... ja bym jednak zaretuszował tak jak napisałem wyżej, żeby niebieski nie był jednakowy na krawędzi/obwodzie tej części. Taki drobiazg.

Post zmieniony (08-05-19 03:59)

 
08-05-19 19:07  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Tommy T.B. -dzięki, choć z tą apteką to przesada.

miroslaw - jestem pewien, że po zeszlifowaniu i pomalowaniu ich na nowo efekt byłby gorszy. Nie potrafię pomalować tak, aby farba nie odróżniała się znacząco od rastra. Myślałem żeby zrobić wash na zbiorniku, jednak w moim zdaniem zbyt mocno odznaczałby się na tle reszty zabrudzeń. Planuję jednak go delikatnie ubrudzić pigmentami pod koniec budowy. Pierścień na osłonie silnika już taki zostanie - nie chce za dużo kombinować, bo efekt może być gorszy niż jest teraz.

Po uwagach laszlika i rowina na sąsiednim forum dotyczących geometrii podwozie postanowiłem zaryzykować i za pomocą piłki zrobionej z żyletki naciąłem goleń wraz mosiężnym rdzeniem jak najbliżej powierzchni płata. Aby przypadkowo nie naciąć kartonu wokół wnęki zabezpieczyłem go 2 warstwami taśmy.


Fragment pozostały po wycięciu klina zmoczyłem, aby się łatwiej poddał i licząc na to, że podwozie nie popęka dogiąłem je na tyle ile to było możliwe, aby nie uszkodzić wcześniejszych spoin. Goleń doginałem dopóki zwilżony fragment nie wysechł, a następnie zalałem wszystko klejem CA tak aby powstała skorupa była w stanie utrzymać nowe położenie goleni. O dziwo klejony fragment nie wygląda tragicznie, a po delikatnym retuszu powinno być trochę lepiej.


W tym momencie patrząc od przodu kąt podwozia rozbiega się trochę z tym co jest przedstawione na rysunkach - golenie są wychylone do wewnątrz zbyt mocno. Patrząc z boku wychylenie wygląda na poprawne - oś kół wypada na poziomie łączenia osłony silnika z resztą kadłuba.



--


 
08-05-19 21:06  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Nie miałem na myśli malowania powierzchni, choćby małych, tylko retusz samych krawędzi przed przyklejeniem tych pierścieni.
Przeróbka podwozia godna podziwu. Powodzenia w dalszej budowie, a że to już końcówka, więc gratulacje.

Post zmieniony (09-05-19 06:22)

 
07-06-19 19:21  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw-190 A-8/R8, AH, 3/2014
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam ponownie

Wykonałem fotel - czekam na fototrawione klamry i wtedy dodam pasy:


Celownik:


Zespół śmigła:


Wiatrochron - element dość trudny przez podwójne szyby. Przy bocznych szybach powinienem użyć również od strony wewnętrznej cienkiej folii, jednak nie byłem w stanie jej przykleić na styk do ramek, tam abym był zadowolony - wybrałem mniejsze zło i zastosowałem trochę grubszą folie. Przyklejenie wiatrochronu do kadłuba tak aby dokładnie przylegał może być trudne - okna boczne nie mają dolnych ramek, wiec tego fragmentu nie będę mógł łapać co chwilę za pomocą kleju CA, ponieważ istnieje ryzyko zaparowania.


Limuzyna - najtrudniejszy element to dodatkowe szyby pancerne - instrukcja w żaden sposób nie podpowiada jak je prawidłowo skleić. część wewnętrzna i zewnętrzna mają różną szerokość i nie miałem pojęcia do której krawędzi wyrównać elementy. Owiewka to produkt AH - niestety jakość powierzchni nie jest najlepsza, kąpiel w lakierze bezbarwnym niewiele poprawiła jej przejrzystość.


Zabrałem się także za podwozie - to co wydawało mi się największą zaletą tego zestawu, czyli oddzielne kołpaki okazało się największą wadą. Odcięcie ich od formy było bardzo czasochłonne oraz 'brudne', a spasowanie jest dalekie od ideału. Uznałem, że powstałą szczelinę zaleję rzadką farbą w kolorze opon przed ich malowaniem.


Pozdrawiam

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024