FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
31-05-19 20:49  Odp: [R] USS Essex MM 7-8/95
Grześ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo Wam dziękuję za przychylne słowa, mam nadzieję niebawem pokazać jakiś postęp prac, bo w tej chwili po prostu powielam te same czynności (pomniejszone wręgi, wzmocnienia, wyginanie kolejnego kawałka tektury piwnej itd...). Odpowiem tylko koledze Dokkerowi.

Kleję to wydanie, bo po prostu go akurat mam, nie mam nowszego i to jest chyba główny powód. Poza tym... Jest to dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Nawet (a może zwłaszcza) jeśli nie jest doskonałe, to tym większą będę miał satysfakcję, jeśli uda mi się osiągnąć w miarę dobry wynik. Po drugie - Nigdzie nie ma relacji, ani galerii właśnie z tego pierwszego wydania. Ciekaw więc jestem podwójnie. Nie zamierzam też za bardzo ingerować w wycinankę. Z podposzyciem nie miałem wyjścia, bo tu inaczej po prostu się nie da, ale nie chcę drukować pokładów w lepszym kolorze, czy zastępować poszycia dna barwionką. Zobaczymy, jak sobie radzę z retuszem :D Tak, w moim egzemplarzu też są różnice w kolorach (mam wrażenie, że wycinankę wydrukowano na dwóch różnych rodzajach kartonu. Jeden jest nieco żółtawy, drugi biały), ale trudno. Taki mam i z takim muszę się zmierzyć.

Pozdrawiam G.C.

 
01-06-19 19:27  Odp: [R] USS Essex MM 7-8/95
Bol00 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie wychodzi. Podglądam dalej.Jednak było nowsze wydanie Essexa w MM.Znalazlem na dnie szafy:)

Pozdrawiam.

--
Kleje bo lubię

 
02-06-19 22:04  Odp: [R] USS Essex MM 7-8/95
lubię placki   

Bardzo mądra decyzja.Pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie.

--
modele to moja pasja.

 
11-06-19 21:20  Odp: [R] USS Essex MM 7-8/95
Grigorij     

Bol00 - to jest najnowsze wydanie zarazem MM ( bo jak piszę te słowa Cant się jeszcze nie ukazał ) jak i ESSEXA z MM podrasowane czy tam poprawione komputerowo,
dokker - nie, zdecydowanie NIE lepiej , parę zapowiedzi relacji z najnowszego wydania to już tu czytałem / swojej też mi się nie chce przypominać,

Grześ - dzięki serdeczne koledze za pochylenie się nad wydaniem z 1995 roku, będę miał porównanie na bieżąco obu wydań przy o połowę mniejszym wysiłku , hehe
Dla mnie perfekcyjne wykonanie i gięcie tekturki na podposzyciu dna jakby była już taką z papierni
- PERFEKCYJNA ROBOTA W KAŻDYM DETALU

 
12-06-19 10:15  Odp: [R] USS Essex MM 7-8/95
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

nowszy MM z 2014r ma kolor pokładu jaki powinien być, a ten co kleisz to jakiś brąz psujący cały efekt. (ale mogę się mylić). Ja przerwałem prace nad swoim z powodu mało czytelnych rysunków montażowych, prace stanęły na ukończonej linii podwodnej, :-( Model kusi żeby zrobić ruchome windy i pootwierane hangary :-) a na tym etapie można się o to pokusić

--

Post zmieniony (12-06-19 10:24)

 
12-06-19 10:54  Odp: [R] USS Essex MM 7-8/95
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Brązowy pokład miało 2 wydanie Essexa. To pierwsze z 95 było jakieś takie szaro-szare, zbliżone kolorami do burt.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024