FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-04-19 18:46  [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejnym serialu.
Postanowiłem skleić sobie jeszcze jeden eskortowiec ze stajni i nim się obejrzałem powstał kadłub.
Jest to jak na razie najmniejszy kadłub z jakim miałem do czynienia ale mimo ogromnych zapędów na kawał pancernika brakuje mi zwyczajnie miejsca zarówno w stoczni jak na półkach na duży gabaryt.








Szkielet wycinałem samemu i zważywszy na inny niż zwykle kształt kadłuba i oklejek postanowiłem zrobić pełne podposzycie z tektury piwnej 1mm. Dość karkołomne zadanie w tym rozmiarze ale opłaciło się. Oklejki dna siadły bez jakichkolwiek problemów, docinań i krowich żeber. Mało tego, udało mi się skleić burty z pokładem na fazowanych krawędziach dzięki czemu ich łączenie jest najczystsze, wręcz bez konieczności retuszu. Ja jeszcze jestem cienki w te klocki więc przeciągnąć suchym pędzlem tsza jednak było. Na zdjęciu jeszcze bez grama retuszu. Przed sklejeniem zamalowałem jedynie krawędź wystającej części pokładu.





Pierwszy problem na jaki natrafiłem to pasowanie składowych części burt w dziobowej części. Trzeba docinać albo można przykleić na zakładkę imitując zachodzenie na siebie blach poszycia co nie do końca jest zgodne ze stanem faktycznym. Ja przycinałem i nie miałem z tym większych problemów. Zdecydowałem się również wykorzystać jednolite w barwie części. Wycinanka przewiduje również różne ich odcienie na dziobie tak jak to miało miejsce w rzeczywistości.

No to do następnego.

--

Post zmieniony (07-04-19 18:57)

 
07-04-19 18:55  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Styk burty z pokladem rewelka! Fazowales i burte i poklad?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
07-04-19 19:00  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak. W zasadzie już wyciąłem pod odpowiednim kątem.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
07-04-19 20:54  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wspaniały kadłub. W Twoim wykonaniu będzie to zajefajny eskortowiec. Kibicuję.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
09-04-19 11:40  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Czy bulaje to pomalowana farbą krawędź? Wygląda zacnie.

--
pzdr
Kemot

 
09-04-19 18:10  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak, masz rację. Nie bez znaczenia jest też wybijak. Taki, który nie tnie prosto tylko pod kątem.

Zdrów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
21-04-19 22:18  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lubisz te maluchy :) Łączenie pokładu z burtą pierwsza klasa!

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
28-05-19 21:10  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć,

wypada trochę odkurzyć wątek a zatem parę zdjęć. To wszystko jest tak małe, że mój aparat nie wyrabia. Mam nadzieję, że skończony model będzie stanowił większą bryłę, łatwiejszą do sfotografowania. Jak zrobię szalupy, relingi i opl to pomyślimy nad jakąś galerią.

Co do samego modelu to spasowany bardzo ładnie i szczegółowo. Niestety sporo elementów brakuje a część ma zupełnie pomyloną numerację.
Dodatki laserowe nie uwzględniają elementów, które naprawde by się przydały, są natomiast takie, które można by sobie darować bo ich wykonanie z wycinanki nie jest w cale trudne. Są również przydatne elementy ale wypalone na zbyt grubym kartonie i postanowiłem je dziergać. Szalupy w mojej opinii są zbyt duże i wykonam je z pozostałości po poprzednich modelach.

Bardzo podoba mi się to, że rewers arkuszy jest w całości zadrukowany. To bardzo pomaga bo nie trzeba malować czy podklejać części zwłaszcza tych małych. Część elementów laserowych jest na rastrze co widać na koszach na miny głębinowe. Wyglądają jak dziergane z wycinanki ale nie wiem, czy byłoby to wogóle możliwe.

Także tyle pisaniny, pora na zdjęcia.



















--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-05-19 22:44  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

To ja idę sobie dalej kleić kościółek z gpm-u... do IJN-ów mnie skutecznie zniechęciłeś na czas nieokreślony... To jak oglądać Maserati na ulicy, wiesz, że raczej sobie nigdy takiego nie kupisz, ale popatrzeć miło :).

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
29-05-19 11:00  Odp: [R] IJN Hiburi MH 1:200 by IJN Łukasz
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

czekaj... SAM wycinałeś stojaki pod głębinówki?
Ale jak? JPKM... Ja się pytam JAK?
Wszystko wygląda rewelacyjnie, ale te stojaki rozpapierkowują system: ]

Post zmieniony (29-05-19 11:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024