FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-05-19 14:07  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Obawiam się że nie będę mógł kontynuować tutaj tej relacji, dokonałem bowiem niewybaczalnej profanacji i zdrady: skleiłem kadłub Strv z HIPSu.

Pojazd jest duży, kadłub ma 28cm długości, nie chcę więc ryzykować zwichrowania ani wypaczenia na skutek wilgoci, jest też bardziej wytrzymały od papieru.

Wbrew planom zacząłem robić kadłub nie skończywszy gąsienic, to przez pogodę, miałem w planach popróbować odlewów żywicznych ale cały czas padało. Jakie są moje plany do modelu:
- Żeby pojazd nie wyglądał jak wydmuszka, spróbuję zrobić uproszczony przedział bojowy: fotele, kierownica lufa przez środek, trochę drobnicy, mam nadzieję powstrzymać się przed wydziwianiem
- Zrobię też najbardziej charakterystyczny element pojazdu: hydrauliczne zawieszenie. Po prostu spiąłem dwie skrajne ośki, reszta standardowo.


No i kadłub, górna płyta nie jest przyklejona:




Przy okazji chciałbym się podzielić ciekawym znaleziskiem, w '73 szwedzi wysłali brytyjczykom 10 strv do testów, brytyjczycy oceni je negatywnie. W odwecie szwedzi przygotowali raport wyrażający się bardzo negatywnie o brytyjczykach Swedish Tank Archives przetłumaczony na angielski, dodatkowo jest trochę zdjęć historycznych.

Pozdrawiam,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-07-19 19:33  Odp: [R] Stridsvagn 103C - pożeracz podkładu - projekt własny
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Tak dla podtrzymania dyskusji i podkręcenia hype'u zdjęcie z developmentu przedziału bojowego:


Model stał się trochę kartonowy - fragment osłony lufy, ta rura w środku.

Na drugim zdjęciu coś ciekawego, coś o czego nie spotkałem w istniejących modelach - nie tylko klapy do silnika wystają, również cały przedni fragment.

Pozdrawiam

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-07-19 22:03  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model zapowiada się świetnie. Nawet mi nie przeszkadza to "odrobina" niekartonowa :)) Rysujesz plany modelu?

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-07-19 22:35  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Bazę kadłuba wymodelowałem w cadzie bo potrzebowałem możliwości modyfikacji - wszystkie plany które znalazłem są sprzeczne ze sobą i zdjęciami(np. lokalizacja pierwszego koła jest podawana za daleko bo kadłub jest za niski). Wnętrze robię w blenderze bo jest wygodniej, bo ze zdjęć ciężko to ogarnąć. Resztę będę robił od ręki czasem z pomocą cada.


Kartonu później będzie więcej, HIPS jest fajny na bazę, ale formuje się beznadziejnie.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
12-07-19 07:03  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Zdjęcia coś nie działają. Czekam na kolejne aktualizacje.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
03-08-19 21:25  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Jak wkleję to już nie będzie jak zdjęć zrobić.



To co jest brzydko zrobione to i tak nie będzie widoczne, na skrzynię będą naklejone jakieś tabliczki, a tylna ścianka będzie w większości zasłonięta.

Nie ciepię malować białą farbą.

Pozdrawiam,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-08-19 11:06  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Szkoda że nie mogę się zmusić do posiedzenia nad gąskami, nie chcę utknąć z prawie-skończonym-modelem.

Przykleiłem wszystkie rzeczy mające kontakt z podłogą:
- Tylną ściankę, swoją droga tam nie ma ściany, ale bez tego uproszczenia model mi się rozpadnie
- Elementy hydrauliki zawieszenia
- Właz ewakuacyjny, dopiero tu zorientowałem się że podłoga była jednocześnie dolną płytą, skośną, współczuję kierowcy.
- Podłogę dowódcy, on siedzi trochę wyżej, bawiłem się też w otarcia na imitacji ryflowania, płaskie jest, otarcia się namalowane
- Obudowę lufy



Tyle będzie widać:

O tyle dobrze że udało mi się zrobić fotele, które swoją drogą zasłonią większość powyższego.
* Ubytki będą uzupełnione.

To jeszcze nie koniec zabawy z wnętrzem, brakuje radia, kierownic, szafek, peryskopów. Ale póki co to biorę się za kopułkę, nie lubię jej kształtu i chcę mieć ją z głowy.

Pozdrawiam,

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-08-19 12:02  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Super robota, ale nie uważasz, że wnętrze jest za bardzo przytyrane? :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
11-08-19 12:41  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Może trochę, ale ostatnio tak moda. No i lubię.
Bazuję przy tym na zdjęciach więc obtarcia są tam gdzie powinny być, po prostu w większej ilości. Błoto i kurz to już moja inwencja, nie mam zdjęć z pola, tylko wystawowe.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
11-08-19 16:45  Odp: [R] Stridsvagn 103C - projekt własny
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A mnie otarcia bardzo się podobają. Wyglądają realistycznie, a mało kto potrafi to tak zrobić.

--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024