FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
29-05-19 00:16  Odp: [G] Mig-21 R-13
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

bartosz, do czego takie trudności? Rysunek rewersu należy czynić z zapasem na niedokładność drukarki, ta i wszystko.
Tamże rozmowa nie dotyczy o zbiegu haftowania i nitów.
Na przykład, rama szklenia od wewnątrz zawsze innego koloru, czym zewnątrz. Prosto namalować na rewersie kolor kabiny z dużym przekroczeniem konturu i już.



--
Pieniądze to nie wszystko

 
29-05-19 00:42  Odp: [G] Mig-21 R-13
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

malutkie uściślenie po modelu. Detal dla wytłaczania szklenia lepiej by było dać więc tak, jak
na zdjęciu - razem z szkłem za kabiną, gdzie rury paliwowego systemu. Kiedy szkło będzie jedną dużą skorupką, prościej będzie nakleić ramę, ta i ustali na miejsce.



--
Pieniądze to nie wszystko

 
29-05-19 17:33  Odp: [G] Mig-21 R-13
Alenka 



Na Forum:
Galerie - 12
 

Kangur, a co z Jak-28?

 
29-05-19 23:45  Odp: [G] Mig-21 R-13
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kangaroo dał za darmo tyle modeli dla społeczności kartonowej, że jak dla mnie - pytanie o jeszcze więcej jest krępujące.
Kangaroo, jesteś wielki.

 
01-06-19 04:57  Odp: [G] Mig-21 R-13
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam
"Przepraszam -ja jestem troche "niepismienny"'
Dziekuje za pozytywna ocene modelu.

Co do drukowania na srebrnym paperze
Robilem takie eksperymenty ale bez sukcesu. Drukowalem atramentowka na takim szorstkim posrebrzanym papierze i
1 atrament sie scieral
2 linje nity itd trzeba bylo bardzo zaostrzyc zeby byly widoczne
Oznakowania trzeba zrobic osobne, z nitami, linjami itd moze na samolepnym papierze. bo
a Drukarki nie drukuja bialego koloru - dla drukarki bialy jest ignorowany
b Nadrukowanie koloru- powiedzmy czerwonego bedzie bardzo blade
Z papierem z posrebrzaniem takim jak na modelach drukowanym offsetowo i laserowa drukarka moze bedze lepiej ale wedlug moich informacji w tych offsetowych modelach kolory nie sa nadrukowane na srebrny kolor ale srebrny kolor ma "dziury" na oznakowania itd.

OK zrobie jedna strone dla zainteresowanych do eksperymentowania.

Co do innych modeli

Mam skonczone dwa

Mig-17
Egipski z 3 kolorwym kamuflazem, Egipski z 2 kolorowym kamuflazem (podobnym do Mig-21), Wietnamski z kamuflazem w formie "plam" i radziecki, aluminijowy.

Ouragan, to jest modyfikacja modelu zaprojektowanego przez kolege YOAVHOZMI z PaperModelers.com, dostalem od niego pozwolenie na publikacje.
Dwie wersje z Izraelskim kamuflazem i Francuska aluminiowa.

Modele stosunkowo proste ale wymagaja dodania instrukcj- co najmniej rysunku montazowego i moze kilku innych rysunkow (zdjec z budowy nie mam)

Poza tym :
Jak-28 , radziecka wersja bombowca. Ten wymaga jeszcze troche poprawek - dopasowania skrzydel do kadluba, poprawienia zbiornikow paliwa itd

Su-7
Ten model w Egipskim kamuflazu byl wydany przez ModelKom ale mam tez Egipska aluminiowa wersje.

No i tez inne modele do skonczenia np Aichi Val.

Kilka lat temu bylem zainteresowany "kolosami" i zaczolem projektowanie Japonskiej latajacej lodzi Kawanishi H6K Mavis. W skali 1:33 rozpietosc skrzydel ok 1.25m. Pierwszy raz probowalem robic latajaca lodz, projekt jest na etapie sprawdzenia koncepcji konstrukcji kadluba- wyszlo OK reszta powinna byc mniej wiecej konwencjonalna. .

 
01-06-19 12:01  Odp: [G] Mig-21 R-13
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

H6K, tym w 1/33 podbiłbyś serca wielu :) Detalizacja na poziomie Kate?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
01-06-19 17:02  Odp: [G] Mig-21 R-13
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3


skoro jest MiG-21F13, to może warto zrobić wariant samolotu szkolnego MiG-21UM?

--
Pieniądze to nie wszystko

 
02-06-19 10:37  Odp: [G] Mig-21 R-13
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wydrukowałem sobie wersję egipską w kamuflażu na zwykłej atramentówce domowej. Wygląda rewelacyjnie. Czekam na Mig-a 17 w wietnamskim kamo. Super robota i szacun za darmowe udostępnienie!

--
Pozdrawiam!

 
02-06-19 13:44  Odp: [G] Mig-21 R-13
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Ja dla odmiany wydrukowałem sobie wersję egipską jednobarwną. Ja i tak będę go malował :)
Zamierzam wykonać go w srebrnym malowaniu oczywiście z szachownicami:).
W każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki za udostępnienie:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
02-06-19 13:56  Odp: [G] Mig-21 R-13
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Te modele tak wygladaja

Mig-17





Ouragan



Mario9
Jutro przysle ci cos na probe do tego drukiwania na srebrnym papierze - u nas teraz juz noc
Jestem ciekawy jaki papier bedziesz uzywal i na jakiej drukace drukowal.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024