FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 27Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
19-05-19 17:34  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Wojciech Cięciwa   

Nikogo nie straciłeś ...

Siedzimy i grzecznie czekamy na kolejne odsłony.
Jeśli chcesz, żebyśmy cały czas Cię zagrzewali do dalszej pracy - to po prostu napisz.

Silniczek ładny.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
21-05-19 10:25  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Przepraszam, to był tylko żart z tym brakiem kibiców. Niemiej jednak dziękuję za miłe wpisy. @Wojtas: nie wiem za bardzo co pytasz. Blok silnika był klejony z tektury piwnej po czym został zalany SG i szlifowany. Tam gdzie nie ma szlifowania to nie impregnuje papieru. Często nawet podkładu nie ma :)

Takie pytanie:
Dysponuje ktoś zdjęciem wnętrza sześciokątnej? Chodzi mi o zasobnik amunicji.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gaźnik na miejscu:

I połączenie gaźnika z rozrusznikiem:


Przewód do uzupełniania oleju:


Doszły przewody paliwowe oraz zbiorniczek:




Post zmieniony (08-08-19 09:47)

 
21-05-19 22:03  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Super robota 👌
Faktycznie, może trochę niedoprecyzowałem pytania.
Ale właśnie chodziło mi o ewentualny podkład. Jak malowałem zawieszenie w moim A7V to trochę fałdowało mi karton. Wiem, że niektórzy przed finalnym malowaniem zabezpieczają sklejone elementy podkładem z rozcieńczonego humbrola.
Pytam, ponieważ sam próbuje swoich sił w projektowaniu Marka I i zastanawiam się czy zostawić białasa, czy spróbować swoich sił w malowaniu ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
23-05-19 12:41  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Wojtas:
A malujesz pędzlem czy plujką? Jeśli plujką to trzeba dość przemoczyć bristol by go pofałdowało. Ja stosuje także papier kredowy - jest on o wiele wdzięczniejszy od "zwykłego". Niestety u mnie w Rzeszy mogę dostać tylko papier kredowy błyszczący co trochę utrydnia sprawę przy malowaniu, bo łatwo o odpryski farby (może mr.surfacer by załatwił sprawę, ale szkoda mi forsy na niego.). Dlatego przed drukiem matowie go delikatnie papierem ściernym i jest lux. Tak jak piszesz - możesz zawsze pomalować pojazd jakąś olejną farba w kolorze szarym (Dlaczego szary? Krycie lepsze od bieli, a także nie maskuje niedoskonałości jak czerń)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry,
Prace idą na przód.
Wymalowałem płytę podłogową. Zdecydowałem się jednak na kolor pośredni czyli pactra A47 White Matt + A119 Panzer Interior buff. Wg mnie było to dobrym wyjściem, bo po nałożeniu washu czysta Pactra A119 byłby za ciemna. Dodatkowo zaliczyłem wyciek oleju :). Na swoich miejscach znalazły się: wręga wraz z przekładniami, silnik i chłodnicach oraz pedały. Przy okazji wszytko wywashowałem.






Na pokładzie pojawiła się sławojka :) - cięgna zrobione ze strun gitarowych:



Dodatkowo zapomniałem wspomnieć w ostatnim poście o dość ciekawym odkryciu poczynionym przeze mnie. Głowiłem się jak ładnie wyciąć sześciokątne otwory w elementach zaznaczonych strzałką:

Spróbowałem wybijać je bitem do śrubokręta z wymiennymi końcówkami. Sposób produkcji jak w przypadku nitów wykonywanych igłą lekarską. I o dziwo nawet wyszło to jakoś. Fotka pokazuje co użyłem jako podkładkę.



W następnym odcinku pewnie będę wklejał opacie kierowcy i różne ustrojstwa na burtach.

Post zmieniony (08-08-19 12:55)

 
24-05-19 16:31  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,no Panie,no,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-05-19 21:28  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jezus Maria...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
28-05-19 17:54  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@marek1: Dzięki za opinię. Zapraszam do dalszego oglądania :)
@Mucha: Co? Aż tak źle?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lecimy dalej?
Tym razem padło na połączenie silnika z chłodnicą:




Oraz kable wysokiego napięcia wraz z świeczkami (pomalowany został wyżej wspomniany łącznik):





Pojawiło się także oparcie dla kierowcy tej puszki.




Jak widać na fotkach (lub nie) oparcie jest nie dość nierówno pomalowane. Ma to imitować skórę. Zostawić tak czy wyrównać?

No to na chwilę obecną tyle. Papatki!

Post zmieniony (26-08-19 12:40)

 
28-05-19 20:01  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zostaw, wygląda jak wytarte i stłamszone od używania.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
29-05-19 10:23  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Uczta modelarska! Dziękuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-05-19 21:18  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

@Rzeźnik, maluje pędzelkiem, ale myślę nad plujką - dzięki za rady!
Super efekt, lecisz dalej z tematem!

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 27Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024