FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-05-19 15:00  [Galeria] USS Sturgeon (SSN 637)- Answer 7/2018 (1:200)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Dzień dobry!
Chciałbym przedstawić model amerykańskiego okrętu podwodnego z napędem atomowym klasy Sturgeon. Skala 1:200, autor Łukasz "Lazarus" Fuczek :-)
Model kleiłem trochę ponad miesiąc, co dla mnie jest iście ekspresowym tempem :-) Arkusze pokryłem kaponem, tym razem jedną warstwą :-)
Klejenie sprawiło mi sporo przyjemności, co jest zasługą bardzo dobrego opracowania. Choć zdarzyły się pojedyncze elementy wobec których mam wątpliwości czy są od tego modelu :-)
Najwięcej problemu sprawił mi dach kiosku, jest bardzo wymęczony. Później musiałem trochę rzeźbić przy wklejaniu anten i peryskopów. Podjąłem też próbę wyoblania dziobu :-)
Pominąłem wykonanie drabinki na kiosku (zacząłem robić, ale nie za bardzo mi to szło), jakiejś sondy z tyłu kiosku (nie wyciąłem otworu w szkielecie aby wsadzić drucik, a na styk nie chciało się to trzymać).

Pora na zdjęcia :-)
W czasie obróbki zdjęć zauważyłem przekrzywioną jedną z anten oraz brak jednej łopaty na śrubie. Naprostowałem i przykleiłem :-)






















Porównanie ze Szczuką :-)



Moje rury i moja twarz :-)



Pozdrawiam i do następnego modelu :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
20-05-19 08:29  Odp: [Galeria] USS Sturgeon (SSN 637)- Answer 7/2018 (1:200)
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ladnie.
Zgodze sie jesli chodzi o 'pokrywe' kiosku. wg mnie jest za duza, reszta pasuje.
Ladnie wyszlo to cygaro. ja musze swoje dokonczyc ;)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
20-05-19 10:24  Odp: [Galeria] USS Sturgeon (SSN 637)- Answer 7/2018 (1:200)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Michał, od dzisiaj będziesz nie dość, że biegacz, to jeszcze hydraulik ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-05-19 22:11  Odp: [Galeria] USS Sturgeon (SSN 637)- Answer 7/2018 (1:200)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szczebelki tej drabinki polecam wyciąć z siatki ściernej do gładzi gipsowej, można z niej cuda wianki na wszelkie potrzeby wycinać.Tu zaś widzę, urwany przebieg rurki anteny sonaru holowanego, powinna sie kończyć za sterem, za tym pionowym skrzydłem. Niemniej model zacny, dobrze wyszedł, no i podwodniak, klasa!!

Post zmieniony (24-05-19 22:12)

 
17-09-19 13:21  Odp: [Galeria] USS Sturgeon (SSN 637)- Answer 7/2018 (1:200)
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Miłe zaskoczenie :-)


--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
17-09-19 13:40  Odp: [Galeria] USS Sturgeon (SSN 637)- Answer 7/2018 (1:200)
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Widziałem cygarko. Ładnie sklejony :-)

Miejsce na pudle zasłużone :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024