FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-03-18 07:57  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No to już wiem co to jest ten stojak. A parowóz świetny. Zawsze mi się podobał. Jak mnie kiedyś najdzie chęć na sklejenie parowozu to chyba ten pójdzie na pierwszy ogień. Ach pomarzyć dobra rzecz. Póki co mogę sobie tylko pooglądać jak się robi piękne modele bo na to się zanosi. Będę tu zaglądał.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
01-03-18 18:41  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Viking_BB Stojak z wycinanki jest bezbłędny , ja zrobiłem na podstawie tego z wycinanki.
Powodem jest to że w prawdziwym parowozie osłona stojaka jest zrobiona z 16 kawałków blachy (liczę tylko 2 boki i górę ) ,a w opracowaniu to tylko jeden element. Drugi powód to to że nie ma w niej "gniazd" na śruby chyba służące do rewizji i wnęk na uchwyty podtrzymujące pomosty . Zrobiłem pod poszycie dwu warstwowe i na nie nakleiłem 16 części tak aby po pomalowaniu wyglądało jak poskładane z kawałków blachy.
Zostało jeszcze naklejenie około 500 łbów śrub.

--

Post zmieniony (01-03-18 19:37)

 
02-03-18 07:17  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

@Primo - teraz mam jasność, dzięki za odpowiedź.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
04-03-18 16:20  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dziś było w miarę światło i zrobiłem kilka fotek ostoi. Zacząłem ją brudzić ale efekt mnie nie zadowala więc będą dalsze prace w kierunku uciorania.
W ostoi nie było żadnych błędów Numeracja w wycinance jest strasznie nie konsekwentna i na etapie budowy ostoi są braki w numeracji części tj, części 14 i 15 nie ma na arkuszach i rysunkach
.


Sorry zapomniałem podziękować za zdjęcia więc spóźnione dziękuje dla Tomasz K.

Może ktoś z was posiada zdjęcia wnętrza kabiny maszynisty bo w tej u mnie w mieście jest totalnie rozgrabione i zdemolowane

--

Post zmieniony (04-03-18 20:47)

 
04-03-18 17:30  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
klint   

Hm jak na moje oko to brudzenie powinieneś jeszcze potrenować, bo szkoda spaprać tak fajny lok (ale to tylko moja ocena)

 
08-03-18 21:57  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
Właśnie kończę pracę nad silnikami i są w nim kwiatki. Części 84 f i 94 mają nie odpowiednie szerokości względem siebie. Zaznaczyłem je zdjęciu.


Drugim nie błędem ale brakiem jest brak zaznaczenia rozłożenia śrub na części 86a (duże pokrywy od tłoków) nie ma ich zaznaczonych w wycinance ani zestawie laserowym.
Teraz trochę zdjęć silników tymczasowo sklejonych w całość na potrzeby zdjęcia. Do malowania będą rozebrane na podzespoły.



Z własnej inwencji dorobiłem kilka szczegółów między innymi zaworki i te ze zdjęcia zostaną zamontowane na osłonie silnika



Zostało jeszcze kilka śrub na osłonę dokleić i od dołu zawory jak domniemam odwadniające

cdn.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
25-03-18 20:44  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Kolejne elementy gotowe no prawie gotowe czyli półwózki.
Na zdjęciu jeden sklejony w całość , a drugi dla potrzeb zdjęcia nie został sklejony w całość.
Po prawej stronie kanciaty element na drugim planie to wycinankowa część, a poniżej zaprojektowana przeze mnie. Dziwi mnie że autor opracowania tak mocno uprościł ten element , a w zasadzie to jest kopia z Ol49 tego samego autora. Czas miedzy opracowaniami modeli jest ogromny bo kilkanaście lat.


Przy półwózkach nie napotkałem żadnych błędów ale są tak proste w konstrukcji że zdziwiłbym się jak by coś było nie halo.
Do następnego wejścia ale nie zbyt szybko to nastąpi.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
23-04-18 21:05  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
Przy montażu półwózków do ostoi wyszedł mały problem który można wyeliminować na etapie sklejania ostoi.

W części 11a otwór powinien znajdować się o 5 mm dalej w kierunku przodu parowozu.
W części 2a otwór powinien znajdować się o 5 mm dalej w kierunku tyłu parowozu.
W otwory wchodzą części 118 (ośki ) półwózka.

W ostatnim czasie dłubie przy układzie hamulcowym i poniżej efekty.



Do następnego razu , może w tym tygodniu uda się zrobić fotki silników.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
27-04-18 20:54  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Hej wszystkim ostatnia aktualizacja przed urlopem.
Silniki parowe bo w sumie jakie inne w parowozie mogły by być , są gotowe




Następna aktualizacja pewnie pod koniec sierpnia. Odpoczywam od Tkt-tki i pracy.
Do następnego razu

--

Post zmieniony (01-06-18 20:13)

 
27-04-18 22:03  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dobry.

Piękna maszyna.
Jedna Tekatetka 48 jest przy hotelu i restauracji Carska w Białowieży na bocznicy.
W wagonach obok, z epoki Carskiej, pospać można i podjeść. Dla miłośników starej kolei jak znalazł.

Kłaniam się
Darmuszka.

Post zmieniony (27-04-18 22:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 9Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024