FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
08-04-19 07:08  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Stary masz rację obłości w tym modelu nie brakuje i mogą przyprawić o ból głowy. Jednak na plus jest to że w miarę dobrze model jest spasowany. Najbardziej boję się jednak tego przeszklonego nochala ale już powoli nie ma co robić i trzeba się za to zabrać.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
03-05-19 08:39  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

„Jadą wozy kolorowe na glinianych kółkach…………”
Dziś kółka nie z gliny ale z papiru. Klejone z krążków tektury na zdjęciach pokazałem częściowo pierwotna wersje z 9 krążków tak jak przewidział to projektant ale wydawały się być za chude więc zrobiłem je jeszcze raz tym razem z 12 krążków. Wycięte zewnętrze od razu z otworem na felgę sklejone oszlifowane pomalowane wycięty bieżnik pomalowane i gotowe. Obrazki chyba jasno wyjaśniają wszystko.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
03-05-19 10:43  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jak wycinałeś bieżnik?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
03-05-19 19:31  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Jak zrobiłem bieżnik. Pomysł zapodał mi kolega za co bardzo mu dziękuję. A robi się to tak. Rowki nacinałem za pomocą piłki Olfy zamocowanej na stałe do stołu. Wysokość zamocowania nad stołem piłki dobrałem tak aby wypadał dokładnie w połowie grubości koła. Gdy tak już zamontowałem piłkę to dociskając koło do piłki (delikatnie) i dość mocno do stołu obracałem je powoli tak długo aż na całym obwodzie powstał równy rowek. Czynność tą powtórzyłem na drugim kole. Następnie nie ruszając piłki dobrałem odpowiedniej grubości podkładkę tak aby podnieść koło o grubość taka jaką chcemy aby oddalone były od siebie rowki. I naciąłem kolejny rowek z jednej strony potem z drugiej strony koła i następnie drugie koło. Dodałem kolejne podkładki i wykonałem kolejną parę rowków. Czynność tę powtarzałem aż na całej szerokości powstały równo oddalone od siebie rowki bieżnika.



--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
03-05-19 20:46  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Dzięki!

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
13-05-19 18:18  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Powstał kolejny element Afgana. Wirnik ogonowy miał być żywiczny ale po sklejeniu go jakoś mi się nie spodobał więc porzeźbiłem trochę sam. Wyszło takie coś. Nie jest to jakaś wierna kopia oryginalnego a raczej wycinankowy. Jednak trochę bogatszy niż gotowiec. Na koniec jak już będzie zamontowany to go trochę kurzem przykryję. Oś oczywiście jest za długa jeszcze ale to już przed montażem dotnę. Może gdzieś przeoczyłem ale instrukcja nie podaje żadnych wzmocnień łopat wirnika ogonowego. Ja w moje wsadziłem sklepane na końcach igły 1,6mm.




--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
15-05-19 21:16  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Kawał sztuki będzie !

 
16-05-19 13:42  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Po cichu przyglądam się każdej Twojej relacji i bardzo mi się podoba Twoje wykonanie. Czy masz już pomysł na następny model?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-06-19 23:40  Odp: [R] MIL MI 8 MT
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Dziś szklarnia coś co zawsze sprawia mi problem i jeszcze w żadnym modelu nie wyszła mi tak jak bym chciał i tu również nie jest idealni. Makro pokazuje wszystkie niedociągnięcia wiec nie będę się rozpisywał o nich. Na początek boczne okienko szybka to produkcja mojej manufaktury pasuje nie najgorzej. Z lewej strony okno jest już na miejscu i będzie lekko uchylone. Od góry dodałem rynienkę/prowadnicę okna. Poniżej zainstalowałem płyty pancerne co by pilotowi nóżek nie odstrzelili ;) Dodatkowym elementem mającym ukryć niedoskonałości oszklenia są wycieraczki. Pióra zrobiłem z cienkiego paska polistyrenu a ramiona to drucik 0,3 oraz 0,1 mm. Wracając do oszklenia przód tego Śmiglaka to jeden wielki przeszklony nochal co nie ułatwia zadania. Szybkę tłoczyłem na podstawie kopyta które wykonałem na podstawie wycinaki. W wycinance jest siatka i wręgi wystarczy wyciąć i skleić potem zalać gipsem i wytłoczyć i modlić się aby pasował. Pasuje bez obaw przynajmniej w moim przydatku mało wiele.




--

Post zmieniony (07-06-19 08:03)

 
07-06-19 11:20  Odp: [R] MIL MI 8 MT "Afgan" - GPM 1/33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wspaniałe te Twoje szczególiki-smaczki!
Uwielbiam to!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024