FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-04-19 14:41  [R] ŚzK 056 USS South Dakota 1:300 moje zmagania z projektem
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie w relacji. Raczej nie zakładam tutaj wysokiego poziomu wykonania i prezentacji wirtuozerii modelarskiej, ale chcę pokazać proces projektowania i dać szansę na wniesienie uwag i wyłapanych błędów, tak aby powstał model który po pierwsze będzie podobny do oryginału, po drugie, będzie bardzo prosty, bez problematyczny i przyjemny w sklejaniu.
Na początek o założeniach ogólnych. Model ma być taki jakie pamiętam z początków modelarstwa. Atrakcyjny (wielki pancernik, z mnóstwem dział i wielką siłą ognia). W miarę prosty (co się da to upraszczamy). Na kilka dni intensywnej budowy (wynika bezpośrednio z poprzedniego). W miarę atrakcyjny graficznie (wąska kreska, ładne tekstury).

Na razie powstał kadłub 3D, lasery szkieletu i połowa poszycia, łącznie z pokładami głównymi.
Zacząłem testowo sklejać poszycie i muszę przyznać że mimo iż druk laserowy nie zdał egzaminu, bardzo zadowolony jestem ze spasowania części w przedniej części kadłuba, w tzw gruszce.


Więcej na bieżąco na <www.swiatzkartonu.pl>. Zapraszam.

--

Post zmieniony (03-08-23 10:06)

 
24-04-19 14:49  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Skala 1:300? Ale pokład deskowany to chyba Navy Deck Blue? Będzie wydany w druku cyfrowym? Super temat, tym bardziej, że uproszczony. To chyba nawiązanie do MM, lata 90te, albo AH SD z tego okresu. Powodzenia!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-04-19 14:56  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sven, w 42' były deski, później je pomalowali. Druk, jeśli oczywiście dobrnę do brzegu, oczywiście offsetowy, testowo tylko sklejam własny wydruk a więc z laserówki.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
24-04-19 17:53  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No zaciekawiłeś mnie tą relacją. Będę podglądał, powodzenia :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
24-04-19 18:17  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Greg77   

Skala??

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
24-04-19 18:32  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

WP nr 32 na s.9 pisze, że przy wcielaniu do służby w czerwcu 1942 SD została pomalowana kamuflażem Measure 12R, gdzie wszystkie poziome powierzchnie miały kolor Deck Blue (20-B). Kolorowe zdjęcia bliźniaczej Alabamy z rejsu ćwiczebnego pod koniec 1942 potwierdzają, że pokład deskowany był pomalowany na Deck Blue. Co więcej widać, że jednostki typu były już malowane w 1942 na Ms12R podczas wyposażania w stoczni, gdy nie były całkiem wykończone, np nieukończone zamknięcia wież artylerii głównej. W WP pisze wyraźnie, że dla jednostek typu że Mr.12R zawierał wszystkie pokłady pomalowane na Deck Blue. Po prostu tak było w 1942. Pokłady deskowane malowano na Deck Blue już na początku 1942 w wielu okrętach USN, na co są kolorowe zdjęcia, np Texas, kwiecień 1942.

Ciekaw jestem jak rozwiążesz oklejanie wnęki nad pancerzem i osłony wałów zewnętrznych.Podział pokładu głównego w połowie barbety wieży A wydaje się, że może lepiej by było podzielić to po linii falochronu dziobowego. Spytam jeszcze raz: skala 1:300?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-04-19 19:00  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie odpisałem o skali bo wydawało mi się że w pierwszym poście o tym wspomniałem, no ale tylko mi się wydawało.... :) . Tak, skala 1:300, wiem że mało popularna, ale osobiście uwielbiam tą skalę. Co do pokładów, to bardzo mnie zmartwiły informacje które mi tutaj zaprezentowałeś :( Po pierwsze dlatego że byłem zadowolony z tekstury która jest na zdjęciach, po drugie dlatego że wybrałem kamo z 42 (jak sądziłem) bo pokład wydaje mi się o wiele atrakcyjniejszy w wersji drewnianej. No cóż... w końcu to tylko jeden dodatkowy arkusz więc może w wersji ostatecznej będzie do wyboru - wersja poprawna historycznie, lub wariant s-f dla tych co cenią sobie bardziej efekt od wierności historycznej (ja osobiście jestem z tego drugiego "gorszego" sortu :) ).
Co do elementów o które pytasz - na pewno będzie to jakieś uproszczenie, tak żeby w miarę to podobnie wyglądało a było łatwe do sklejenia, ale muszę to jeszcze wypróbować zanim pokażę....

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
24-04-19 20:00  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Skal jest OK :-)
Pzdr

 
24-04-19 20:07  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Taron, możesz przecież zrobić model jako obecny okręt-muzeum, nie SD, ale np "Masauciech";) gdzie pokład nie jest przecież pomalowany. Tylko żal plamistego, odjazdowego kamuflażu Ms12R z okresu 2 wś, 1942.

--

Post zmieniony (24-04-19 20:08)

 
24-04-19 21:55  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Żaden ze mnie ekspert od US Navy z okresu II W.Ś (z każdego innego okresu, w sumie też nie...), ale biorąc pod uwagę założenia projektu, szedłbym jednak w SF i zostawił pokład deskowany - moim skromnym zdaniem - atrakcyjniejszy.

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024