FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
13-05-19 06:38  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
MiSza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

O już są...:-))))

--
MiSza

 
13-05-19 10:49  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Sam model i relacja są wspaniałe. A zamek dodaje do swojej listy "chcę tam pojechać" na Gogle Maps. Dzięki za pokazanie miejsca :)

 
26-05-19 12:07  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam w kolejnej aktualizacji.
Postanowiłem dorobić pomieszczenie i mur na prawo od wejścia na zamek, nie było to przewidziane w wycinance. Przykleiłem też wszystkie przypory wokół zewnętrznego muru.




Zrobiłem mur, arkady z prawej strony zamku. Środkowy pas cegieł jest wypukły. Poziome cegły są z jednego paska, który po przyklejeniu ponacinałem. Całość robiłem na papierze milimetrowym i potem wszystko tylko odciąłem i nakleiłem.





Wkleiłem też dwie belki między murem zewnętrznym, a basztą. Niestety nie do końca zgrały się z drzwiami na baszcie, które powinny być pośrodku.





Post zmieniony (26-05-19 12:09)

 
02-07-19 20:05  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Witam ponownie. Po małej przerwie zabrałem się do dalszej budowy.
Zrobiłem drogę przed zamkiem. Jest wykonana ze styroduru, na którym wyryłem igłą wzór kamieni i pomalowałem.



Następnie zabrałem się za teren wokół zamku i na razie z grubsza ukształtowałem wszystko kawałkami styropianu. Później nałożę na to gips i wszystko wyrównam.



Tak wygląda spód modelu.



Następnie okleiłem boki podstawy tekturą.

 
02-07-19 21:46  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Bardzo ładnie pomalowałeś tę drogę.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-07-19 07:59  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ogolnie jestem nudziarzem od samolotow, wiec glownie skupiam sie na tych watkach. Budowle mi sie podobaja, jednak rzadko przegladam relacje im poswiecone. Ale dzisiaj przy sniadaniu, lecac poranna prasowke kliknalem na Twoj temat. Normalnie szok. Przy wiekszosci zdjec pod nosem mowilem sobie "ja pier...e", a kiedy doszedlem do zdjec z oswietleniem to juz slownika mi zabraklo. Fantastyczny efekt osiagasz tym modelem i nigdzie nie idziesz na skroty, o czym swiadczy lampa nad drzwiami czy cale wnetrze budynku z gablotami i zbrojami. Juz dawno zaden model nie wywarl na mnie tak pozytywnego wrazenia jak Twoj. Od dzisiaj bede stalym bywalcem Twoich relacji i z niecierpliwoscia bede czekal na kolejna aktualizacje. Szczerze gratuluje osiagnietego efektu.

 
03-07-19 17:35  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Doskonały warsztat a wszystkie dodatki czynią ten model niepowtarzalnym. Można oglądać bez końca. Brawo!

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-07-19 09:51  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z wielką przyjemnością oglądam każdą aktualizację wykonywanych przez Ciebie modeli. Wykonywanych wspaniale !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-07-19 11:32  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajne podejście do modelarstwa "budowlanego". Oglądam poczynania z przyjemnością!
Zwłaszcza, że byłem w tym zamku kilka lat temu jako turysta. Łatwo tam trafić - zamek można dostrzec po wschodniej stronie trasy Częstochowa-Katowice, choć przynajmniej 1 km od niej. W Będzinie jeśli dobrze pamiętam jest 1 główny zjazd ( na trasie do zamku), a sam zamek widać z trasy przed tym zjazdem, jak się jedzie od Częstochowy.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-07-19 18:14  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Dzięki za komentarze.
Pokryłem podłoże wokół zamku gipsem i wyszlifowałem.


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 12Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024