FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-03-18 18:35  [R/G] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Galeria końcowa:





















































Witam w nowej relacji.


Tym razem zabrałem się za zamek w Będzinie. Model ma trochę nietypową skalę 1:160, większość budowli tego typu jest raczej w 1:150
Na plus w modelu to na pewno dodatkowe części na wykonanie wnęk na okna i drzwi, odjęło mi to trochę roboty. Podobają mi się też tekstury ścian, są ładnie wykonane i realistyczne.
Z minusów to rozciągnięte tekstury na murach zewnętrznych. Wolałbym żeby po prostu powtarzał się ten sam wzór. Są też drobne różnice w odcieniach poszczególnych ścian, ale raczej nie powinno się to rzucać w oczy.
Podobnie jak w modelu zamku w Oporowie z poprzedniej relacji, także i tu zrobię wnętrza pomieszczeń i całe oświetlenie.

Powiększyłem sporo podstawę, żeby objęła wszystkie murki dookoła i podwyższyłem ją o 1 cm.


Główne ściany już zrobione...


...i tutaj część już przyklejona.


Potem zabrałem się za wnętrza na parterze...




...i pierwsze piętro.




Wnętrza wykonuję na podstawie zdjęć jakie udało mi się znaleźć. Niektóre elementy najpierw robię w photoshopie, a inne po prostu wycinam na oko.

Tak to wygląda w porównaniu z rzeczywistością.


Post zmieniony (08-12-19 15:17)

 
23-03-18 18:56  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę, że przygotowujesz kolejną ucztę dla oczu pełną znakomitych pomysłów - rewelacyjnie to się już prezentuje, co mnie w sumie nie dziwi po poprzednich modelach jakie pokazałeś na forum.
Z wielką przyjemnością będę tu zaglądał.

 
23-03-18 20:45  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

I ja rozsiadam się wygodnie do obserwowania tej relacji. Będzie na co popatrzeć...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
23-03-18 20:59  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ja też się melduję, bo lubię popatrzeć na solidną robotę.

 
23-03-18 21:09  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Które zdjęcia modelu, a które oryginału ? ;) Z przyjemnością będę śledził postępy w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-03-18 00:08  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niesamowite rzeczy wyczyniasz. Skąd masz te gabloty, robisz wycieczki i foty, czy co? Te wnętrza, schodki, szabelki są w modelu, czy inwencja własna?? Ta makieta w modelu, no to już przegięcie pałki... Mistrzostwo świata!!!

--

Post zmieniony (24-03-18 00:13)

 
24-03-18 14:28  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Ożesz... Rewelacyjne rzeczy Waćpan robisz...

--
54323031

 
24-03-18 19:04  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
SoulRvr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

vansen - całe wnętrza to moja robota. Te wszystkie gabloty wycinam ze zdjęć z internetu, potem prostuję i poprawiam w photoshopie i mam takie coś:


Post zmieniony (16-04-18 17:11)

 
24-03-18 23:44  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szacun na maxa!!! Nie mam słów, skąd Wy bierzecie tyle talentu??

--

 
25-03-18 09:52  Odp: [R] Zamek w Będzinie 1:160 GPM
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Czapki z głów! Książę na zamku w Będzinie nadjeżdża:-)) Rewelacja.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024