FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
20-05-19 23:59  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuję kolegom Locox, Borowy i Alski za gratulacje. Mi się również podobają Wasze modele, które zbudowaliście lub budujecie.
Mój "Smok" jest pierwszym moim ukończonym modelem morskim od wielu, wielu lat. Posiadam już całą kolekcję kadłubów niedokończonych modeli. A to dlatego, że w każdym widzę jakieś niedostatki.
Który model będę budował jako następny ? Aktualnie spodobały mi się te w skali 1:100.
Może to będzie coś takiego:



Pozdrawiam, Zdzisław

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
21-05-19 09:10  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Temu Cyklonowi to juz niewiele pozostało do skończenia. 1:100 i 1:50 to bardzo wdzięczna skala. A przyjrzyj się ORP Nurek , bardzo fajny model, znakomicie opracowany , lub inny kolorowy maluszek motorówka "Szkwał" lub ostatnio widziany przezemnie na konkursie rewelacyjny holownik Noteć .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-02-22 20:54  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Witam,
Przepraszam na wstępie, że nieco odgrzewam temat, ale zrobiłem nowe zdjęcia do prezentowanego już modelu ORP "Smok". Ponieważ uważam, że są niezłej jakości i wyszły ciekawe ujęcia zdecydowałem się je zaprezentować.





--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
26-02-22 23:05  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Poważna sesja fotograficzna! Model na tym jeszcze zyskał.
Kleisz coś fajnego obecnie?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
05-03-22 01:06  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Podczas fotografowania trzeba się postarać, aby modelu "nie zepsuć".
Aktualnie zastanawiam się co wziąć na warsztat. Poszukuję zamiennika kleju "Hermol", do którego się przyzwyczaiłem.

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
07-03-22 11:47  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Matey   

Z poczatku myslalem ze twoja galeria to komputerowe rysunki 3D. Pieknie wyszedl Smok. Gratulacje.

--

 
12-03-22 00:27  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Waldek, Matey -dziękuję za słowa uznania.
Jeszcze małe wyjaśnienie, skąd ta druga sesja fotograficzna. Wiadomo, że modele okrętów nie za bardzo się mieszczą w namiotach bezcieniowych podczas fotografowania. Mnie też spotkał taki przypadek ze "Smokiem". Zdjęcia więc zrobiłem w "domowym" studio fotograficznym. Okazją był udział w konkursie ON-LINE. Mieli tam dziwny regulamin - wymagano fotek w rzutach prostokątnych jak na rysunkach technicznych. Wielu modelom to ujmowało uroku, ale mój "Smok" wyszedł ciekawie. Szczególnie udało się podkreślić obłości kadłuba mini-parowca. No i sam model został przez autora dobrze opracowany.

--

Pozdrawiam, Zdzisław

Ostatnio ukończone:
Żubr A-80, PZL-101 Gawron, Nieuport 11c.1, DH-82 Tiger Moth, Bartel Bm-6a, ORP Smok, parowóz OKl27, wagon typu BCi,
parowóz TKp30, parowóz Ol49, lokomotywa EP05, diorama kolejowa - Baranowice Śl..

 
12-03-22 10:07  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zarówno model jak i galeria pierwsza klasa.
Jedna tylko rzecz która "okrętowca" szczypie w oczy ;)
Łańcuch kotwiczny. Szkoda że akurat w tym detalu poszedłeś na łatwiznę.
No ale to mały detal. Całość wygląda znakomicie.
Gratuluję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-03-22 20:36  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja bym dodał jeszcze i to, że Smok był oczywiście okrętem wojennym, ale o bardzo "pokojowej" aparycji. W mojej własnej ocenie, takie jednostki i ich modele mają swój szczególny urok i widziałbym zdecydowanie więcej takich modeli w ofercie wydawców, także statków zupełnie cywilnego przeznaczenia.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024