FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
08-05-19 23:00  [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Witam wszystkich uczestników forum.
Przedstawiam kilka fotek modelu jaki ostatnio wykonałem. Jest to uzbrojony holownik Polskiej Marynarki Wojennej z okresu międzywojennego sklasyfikowany jako okręt minowy. Model został wydany przez GPM, a autorem opracowania jest nasz forumowy kolega - RomanC. Muszę tu przyznać, że wykonanie tego modelu było dla mnie przyjemnością. Zaprojektowany jest racjonalnie, posiada klarowny opis wykonania. Najbardziej cenię sobie podanie średnic drutu dla wzorców, które należało wykonać. Pozwoliło to nie zepsuć przez modelarza pięknej sylwetki modelu. Ma ona coś z parowca i żaglowca (olinowanie masztu). Model planowałem wykonać w standardzie, ale ponieważ schodzące się elementy burt i nadburcia miały w moim egzemplarzu różne odcienie szarości - postanowiłem go "lekko" pomalować.
Przyjemnego oglądania !











.... i druga sesja fotograficzna w nowych warunkach:






Pozdrawiam, Zdzisław

Post zmieniony (25-02-22 20:56)

 
08-05-19 23:05  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Robert   

Gratuluje,piękny model.

 
09-05-19 07:52  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, świetny model Ci wyszedł, kapitalnie wygląda , bardzo mi się podoba, gratulacje.

 
09-05-19 09:37  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No i pięknie! Niewiele jest takich mniej bojowych okrętów na forach, a Smok ma w sobie dużo "uroku osobistego" ;-) który pięknie wydobyłeś z tego modelu.
Czy elementy drewniane pochodzą z wycinanki, czy kupiłeś je osobno, wycinane laserowo?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
09-05-19 10:07  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Dziękuje za uznanie. Cieszę się, że model się podoba.
Deskowanie pokładów drewnianych jest z wycinanki. Dość dobrze imituje "używane" drewno.
Uważam, że sama kolorystyka pokładów jest bardzo dobrze opracowana i nie została zepsuta podczas drukowania. To jest plus wycinanki. Natomiast szarość burt była w moim egzemplarzu skandaliczna. U góry strony był jakiś jej odcień, a u dołu strony już zupełnie inny. Z tego powodu kadłub mojego modelu przeleżał kilka lat w szufladzie.

Pozdrawiam, Zdzisław

Post zmieniony (09-05-19 10:46)

 
09-05-19 10:41  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Model prezentuje się bardzo dobrze. Gratuluję.
Tylko łańcuchy kotwiczne niestety odbiegają wyglądem od dzisiejszych standardów modelarstwa okrętowego.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-05-19 11:37  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Winek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję ukończenia i wykonania.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
09-05-19 13:39  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
MarioTechNet 

 

Brawo, ładny modelik, bardzo mi się podoba - Pozdrawiam

 
09-05-19 15:43  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ładnie się prezentuje.
Też zwróciłem uwagę na łańcuch. Koła ratunkowe winny być owalne w przekroju. Jest jeszcze kilka "potknięć" ale to drobiazgi:-)

 
09-05-19 17:10  Odp: [G] Okręt minowy ORP Smok, 1:100, GPM
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Model prezentuje się bardzo ładnie (mimo, że nie lubię malowanek), ale łańcuch wg mnie do wymiany. Może warto zrobić samemu - ja tak zrobiłem w moim Smoku mimo, że był w skali 1:200 i nie było to specjalnie trudne. Troszkę roboty a model bardzo dużo zyska.

Jeszcze raz gratuluję. Również wyboru tematu. Stanowczo za mało polskich okrętów.
To co może teraz Nurka byś zrobił do kompletu (fajnie się razem prezentują) ;-))


--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024