FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-07-18 16:00  [R/G] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007) [KONIEC]
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Tak, jednak nazistwoski hackenkreuz.
Raz na jakiś czas po prostu misi być .
Miałem jednak ciężki dylemat. W grę wchodził też Spitfire XVI, którego cały czas pożądam, ale jako że musiałem wyjechać na półtora miesiąca za granicę i potrzebowałem wziąć ze sobą coś w miarę prostego, padło na tego żółtonosego pięknisia.
Wycinanki przedstawiać nie trzeba, było już kilka relacji i galerii na forach. Na pewno model urzeka kolorami. Są świetne według mnie.
Mam plan trochę przy nim powydziwiać. Model na pewno będzie miał wychylone sloty. Do wykonania ich, posłuży mi wycinanka Bf-109T-2 z tego samego wydawnictwa. Chcę też popracować nad wiatrochronem, tak jak zrobiłto kiedyś salmon, tzn wykonać lufcik z jego mechanizmem oraz oddzielić odsuwane szyby owiewki.
Do wymiany pójdzie całe śmigło, czyli i łopaty i kołpak. Te wycinankowe są dla mnie nie do przyjęcia. Łopaty są za szerokie a kołpak to tragedia.
Elementy te zostaną zastąpione żywicami a jeżeli kołpak żywiczny nie przypasuje, będę próbował zaadoptować ten wersji T-2, odpowiednio go przerabiając i malując.

Tyle tytułem wstępu. Wrzucam kilka zdjęć z początku budowy.
Przepraszam za ich jakość, ale jestem w hotelu i robię je telefonem. Mam tu ograniczone możliwości warsztatowe, także jest jak jest.









Tyle na dziś.
Pozdrowienia ze Szkocji.

--

Post zmieniony (12-06-19 12:20)

 
07-07-18 18:01  Odp: [R] Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zasiadam i oglądam.

A można spytać gdzie w Szkocji jesteś?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-07-18 18:10  Odp: [R] Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Można.
Livingston. Pod Edynburgiem.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
07-07-18 18:20  Odp: [R] Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nie wiem kiedy dokładnie wracasz do Polski, ale 28 lipca są pokazy lotnicze w East Fortune. Z centrum Edynburga będą jeździć autobusy prosto na pokazy. Polecam, bo impreza nie jest droga, a szansy na zobaczenie w powietrzu np. Lancastera, Blenheima, czy Hurricane'a w Polsce nie ma. Tutaj są szczegóły.

Gdybyś planował być w Edynburgu i chciał się spotkać to daj znać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-07-18 18:37  Odp: [R] Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Wielkie dzięki. W sumie to blisko ode mnie bo po drugiej stronie EDI właściwie. 37 mil.
Myślę że się skuszę. Cały lipiec jeszcze tu jestem.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
07-07-18 20:26  Odp: [R] Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Będę na pewno tu zaglądał. Bardzo ładnie to wychodzi.


A tak na marginesie, to bardzo dobry pomysł na zabicie wplnego czasu w hotelu na wyjeździe.

Post zmieniony (07-07-18 20:27)

 
12-07-18 22:50  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Czołgiem!
Jakoś nawet udaje mi się coś tam codziennie podłubać. Tempo nie jest może zawrotne, ale z drugiej strony... Nigdy nie było hehe.
Dziś zakończyłem pierwszy etap budowy kokpitu. Czyli do tego co było doszedł fotel pilota, drążek sterowy i koła sterowania trymerem steru wysokości i klapami (to podwójne po lewej stronie fotela pilota).
Wymyśliłem sobie że z drutu dorobię obramowanie do fotela.



Po pomalowaniu i dodani pasów wyszło jak poniżej.




Pasy to wyrób firmy HGW.
Odkąd wypróbowałem je na Airacobrze, nie mam zamiaru więcej się gimnastykować z robieniem ich z folii aluminiowej i dorabianiu klamerek z drutu.
Szkoda na to czasu.

Drążek sterowy lekutko podrasowany. Nie jest to 100% wierne z oryginałem, ale tak mnie jakoś naszło żeby nie był aki standardowy golas.




I wszystko poskładane do kupy i polakierowane połyskiem.











Pasy są polakierowane i zapuszczone washem. Na zdjęciach wyglądają jak wyciągnięte ze szlamu, ale zdjęcia robię telefonem (czego nie mogę osobiście zdzierżyć) w marnym świetle lampki hotelowej lub dziennym, więc wszystko jest lekko przejaskrawione. Próbuję jak mogę wyciągnąć z tych zdjęć ile się tylko da obrabiając je programem do obróbki, bo inaczej nic byście nie zobaczyli.
Na żywo pasy wyglądają lepiej, ale w razie co zawsze można trochę washa zmyć rozcieńczalnikiem.

Pozdro!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
12-07-18 22:53  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Rewelacja!

 
13-07-18 06:34  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Super, że pomimo wyjazdowych warunków dalej działasz w kartonowej materii. Bardzo ciekawi mnie jak wygląda Twój przenośny warsztat. Jeśli będziesz miał chwilę to nie obrażę się za zdjęcie narzędzi, dzięki którym w tak niesprzyjających warunkach powstają takie cudeńka :D

No i najważniejsze - powodzenia w budowie. Mam nadzieję, że relacja zakończy się szczęśliwym finałem i tego Ci życzę!

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
13-07-18 12:26  Odp: [R] Messerschmitt Bf-109E-4 (K.A. 2/2007)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Nie ma sprawy Technick. Specjalnie dla Ciebie.
Oto mój podróżny warsztat.




Wszystko przewożę w pudełkach.
Narzędzia rozłożyłem na macie do zdjęcia tylko. Po złożeniu do podróży, wszystko mieści się w większej reklamówce. Gdy już jest w relkamówce, upycham to do walizki i przygniatam ciuchami.:D
Robię tak nie od dziś. 80% modelu Mi-24 powstało poza domem.
Sprawa jest prostsza gdy mam do dyspozycji kwaterę, którą mogę sobie z czasem zaaranżować do własnych potrzeb warsztatowych. Tutaj niestety korzystam z dobrodziejstw hotelu, co znacznie zawęża możliwości adaptacji. Np. lampka jest przymocowana do stołu na stałę. Nie da się jej nawet przemieścić.
Ale jakoś idzie.

Pozdro!

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024