FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-05-19 16:09  [G] Jak-15 Feather - Modelik 1/05
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam,
Dzisiaj mam do pokazania taki oto odrzutowiec. Model kleiło się jako tako.. Opracowanie moim zdaniem nie należy do idealnych ale skleić się da. Myślę, że bardziej zdolny modelarz wycisnąłby z tego modelu więcej. Owiewka gotowa prod. GPM. Szybka relacja jest na mojej stronie na Fb.


--

Post zmieniony (03-05-19 16:14)

 
03-05-19 22:51  Odp: [G] Jak-15 Feather - Modelik 1/05
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Całkiem fajny model. I temat nieoklepany ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-19 02:55  Odp: [G] Jak-15 Feather - Modelik 1/05
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładne to!! Ciekawe, jak powstał;a ta konstrukcja... Wygląda, jakby do zwykłego liniowego Jaczka, z silnikiem tłokowym wsadzili turboodkurzacz... Model zacny. Pozdro.

 
08-05-19 04:16  Odp: [G] Jak-15 Feather - Modelik 1/05
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

https://www.youtube.com/watch?v=urjBZzwuZcU Крылья России. Фильм третий (Телеканал Звезда).
Rzeczywiście, wygląda na to, że włożyli silnik do Jaka-3, żeby jak najszybciej mieć myśliwiec odrzutowy, który nie wymagałby od pilotów zmiany pewnych przyzwyczajeń. Następny, poprawiony, Jak-17 miał już inaczej usytuowane podwozie, co jak się domyślam wprowadzało inne nawyki przy lądowaniu, ale i polepszało bezpieczeństwo. Gdzieś czytałem, ale nie pamiętam dokładnie, że te samoloty miały problem z przegrzewaniem się tylnej części kadłuba - następna generacja "rieaktiwnych istriebitieli" miała inną konstrukcję. O ile pamiętam z lektury, lądowanie na trzy punkty jest łatwiejsze, ale tutaj chodziło właśnie o te gazy wylotowe.
Tu ciekawy filmik o tym samolocie: https://www.youtube.com/watch?v=NL5P5hgflW0 Czyli tak właśnie było - włożono silnik. Nawet skrzydło samolotu było o profilu z dwupłatowca, bez żadnych przeróbek, żeby tylko dać możliwość szybkiego opanowania podstaw. Do tego aeroklub w każdym miasteczku, tak żeby szkolić od jak najmłodszych lat jak największą ilość ludzi do obsługi prostych samolotów, które odpowiednio rozmieszczone mogłyby zwalczać cięższe i bardziej zaawansowane. Podobno tak właśnie odbywało się to później nad Wietnamem, w walkach z udziałem Migów 17 i 21.

Post zmieniony (25-05-19 10:27)

 
08-05-19 18:36  Odp: [G] Jak-15 Feather - Modelik 1/05
Grzebiuszek 

 

Ładnie wyszedł. Jedna z moich ulubionych konstrukcji. Leży mi na półce bo mimo wszystko wolałbym go w malowaniu z jednostki liniowej a nie defiladowym. Swoista ciekawostka była związana z tym występem na defiladzie. Musieli się sporo nakombinować aby paliwa wystarczyło na dolot i przelot nad Moskwą. O ile dobrze pamiętam to oprócz wymontowania uzbrojenia zamontowali im dodatkowy zbiornik paliwa w zwolnionym miejscu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024