FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-05-19 13:24  [G] Komet Orlik 1:33
archangel 



Na Forum:
Galerie - 4
 

Witam forumowiczów.
Po dosyć długim czasie prezentuję swój kolejny model jakim jest Komet z ciągniczkiem. Model mały ale zadziorny, sprawił mi mnóstwo problemów co widać, jednak nie z racji błędów w projekcie, a poziomu trudności wykraczającego poza moje umiejętności. Ciągnik z lawetą, nie wiem czemu, postanowiłem pomalować, wyszło jak wyszło, mimo to spodobało mi się to i kiedyś jeszcze coś zmaluję. Zapraszam do ogłądania i przepraszam za brak umiejętności w fotografowaniu.

,

--

 
04-05-19 14:42  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Witam
Podoba mi się ,ale proszę się nie obrazić, konstrukcyjnie ciągniczek z lawetą jest zdecydowanie ciekawszym tematem od samego kometa :)
Pozdrawiam

 
04-05-19 15:34  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czy on ma dwie kierownice???

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
04-05-19 15:40  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
MarioTechNet 

 

Świetne, rewelacja, bardzo ale to bardzo mi się podoba - moje klimaty - Pozdrawiam

 
04-05-19 15:41  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ta druga kierownica to pewnie w przypadku , gdy kierujący maszerował obok ciągnika a nie siedział na fotelu. Tak przy okazji, to fotelik pięknie wytłoczony. Zresztą cały zestaw robi wrażenie. Bardzo fajny model.

Tomek

Post zmieniony (04-05-19 15:42)

 
04-05-19 15:57  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
archangel 



Na Forum:
Galerie - 4
 

Nad fotelikiem faktycznie sie napracowalem, mnóstwo glutowania i szlifowania i tak w kólko

 
04-05-19 17:48  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Cały zestaw prezentuje się świetnie , podoba mi się zarówno samolot w nietypowym ( prototypowym ? ) malowaniu jak
i sam wózek subtelnie przybrudzony .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
04-05-19 23:36  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ładna robota, bardzo mi się podoba. Miałem kiedyś wycinankę w ręku i pamiętam że do łatwych nie należała. Czy dobrze kojarzę że w modelu jest opcja wykonania otwartych pokryw na kadłubie i uwidocznienia fragmentów wnętrza, czy też mylę z jakimś innym modelem?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-05-19 00:14  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
Grigorij     

"Ta druga kierownica to pewnie w przypadku , gdy kierujący maszerował obok ciągnika a nie siedział na fotelu."
to świetne rozwiązanie byłoby dla sterującego w ten sposób vis a vis koła przedniej osi, operatorzy tego sprzętu ginęli by sami - bez ingerencji działań wojennych.
- druga kierownica służy do sterowania hydrauliką ramion podczas odczepiania i podczepiania Kometa do ciągnika.

Malowanie takich maluchów i w ogóle kartonu wymaga : raz jego impregnacji , dwa utwardzenia powierzchni albo podkładem albo cyjanoakrylem żeby się powierzchnia nie fałdowała.

Wykonanie tego zestawu niejednemu z nas spędza sen z powiek .
Dla mnie model wykonany w porządku .

P.S.
Ktoś tu kiedyś napisał iż doświadczenie to ta cudowna rzecz , kiedy kolejny raz popełnia się błędy można łatwo rozpoznać że je się popełniło - czy jakoś tak .
W każdym razie nie ma co się przejmać , mnie też czasem bolą oczki po napatrzeniu się na własną radosną tfurczość i arcydzieła - zwane przez bardziej doświadczonych ode mnie ulepami.

 
05-05-19 09:07  Odp: [G] Komet Orlik 1:33
lubię placki   

Dobrze kojarzysz Janek. W modelu można wykonać otwarte panele jak również opcjonalnie poduszki pneumatyczne do ciągnika .Model bardzo fajne się prezentuje , mam na składzie i czeka na swoją kolej. Pozdrawiam i powodzenia w dalszej pracy modelarskiej.

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024