FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-05-19 23:15  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiejszy odcinek relacji nosi tytuł SKRZYDŁA. Podobnie jak w pozostałych modelach obecnie budowanych, tutaj również nie będę wykonywał otwartych klap.

Jak widać na zdjęciach poszycie górne i dolne nie zeszło mi się w odpowiedni sposób na krawędzi spływu, przez co musiałem je przycinać. Nie wiem skąd wziął się ten błąd, ale jestem pewny, że leży po mojej stronie. Również wznios skrzydeł wyszedł mi mniejszy niż w pozostałych Spitach. Jakoś te skrzydła szczęścia nie miały!

Podobnie jak w mk.Ia zostały przerobione wnęki podwozia wraz z mocowaniem goleni. Podstawą do przeróbki był model LF.IX. Dawcą koloru był drugi egzemplarz wycinanki. Podobnie jak to miało miejsce w mk.Vb, jedna wnęka nie do końca dobrze się spasowała z poszyciem, ale jest to do zaakceptowania. Gniazdo mocowania goleni pomalowane na kolor aluminium.

Światło pozycje zrobione z folii aluminiowej, od zewnętrznej strony pomalowane na kolor kabiny pilota. Również zostały wykonane wyloty łusek od spodniej strony skrzydeł.

Reszta jest zrobiona w standardzie, co widać na zdjęciach.









Wraz ze skrzydłami powstały stery i stateczniki



Dziękuję i pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
rowin 8614 13-04-19 23:47
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
rowin 580 17-04-19 18:49
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
rowin 454 04-05-19 23:15
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
rowin 483 30-06-19 19:23
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
rowin 229 08-09-19 23:33
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
stachooo 230 09-09-19 08:02
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
WOJTEK 200 09-09-19 09:41
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
Jaroslav 198 09-09-19 11:42
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
rowin 283 09-09-19 11:50
 Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą  nowe
WOJTEK 227 09-09-19 12:00

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024