FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 27Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
26-04-19 17:25  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Wojciech Cięciwa: To tylko w moim projekcie sprawia ważnie masywności. Nie znam się w prawdzie ale to wyglądąło tak, że spód wanny to była płyta pancerna a podłoga przedziału bojowego (blacha ryflowana) była grubości raptem kilku milimetrów i spełniała rolę jedynie "podestu". Drukuję na drukarce laserowej na papierze kredowym błyszczącym.

@Jaroslaw: Wiem, że może to przysporzyć problemów ale eksperymentuję. Kiedyś zawsze wszytko malowałem przed sklejeniem, ale w marcu kleiłem pierwszy raz na poważnie model plastikowy, i wtedy zauważyłem, że qw modelarstwie plastikowym stosuje się inną taktykę: kleić elementy w większe zespoły i wtedy malować. Więc postanowiłem tak spróbować i tutaj.

@GTiStyle: Dzięki! Zaglądaj tu czasem :)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przeżywam spadek weny i dlatego za dużo nie pokażę:

"Wręga"wraz z oparciem dla kierowcy:



I pomalowanie magneto (kolory to Pactra A72 Gold + A21 Hull Red oraz Pactra A74 aluminium):



Kolejna odsłona zapewne będzie w okolicach poniedziałku po weekendzie majowym, bo wybywam w Polskę zwiedzać. Miłej majówki!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (02-04-24 12:24)

 
27-04-19 11:33  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Baw się dobrze na wolnym. Wracaj cały i kontynuuj co zaczęte! :D

 
04-05-19 09:32  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Halo! Wróciłem!
Z miasta Uć przywiozłem sobie pamiątki:


Oraz Pactra A119 Panzer Interior Buff


Próba malowania:



Jak myślicie? Nie jest zbyt beżowy? Może dodać bieli?

Zrobiłem manetki czegoś tam. Pytanie do znawców tematy (Jaroslav help!) Czy ustrojstwa te były takie same i o ile mi się wydaje niebyły montowane symetrycznie po obu stronach siedziska kierowcy, prawda to?


Wycięte, sklejone i uformowane burty. Wklejone zostały także pionowe wzmocnienia w miejscach łączenia i nitowania płyt.



Pozdrawiam!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (02-04-24 13:31)

 
09-05-19 10:55  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Oj słabo mi idzie ostatnio, nie mogę przezwyciężyć majówkowego rozprężenia.
Kolejna próba malowania (zdjęcie idealne nie jest, ale chyba widac to co trzeba). Od lewej Pactra A119 czyli kolor przeznaczony do wnętrz czołgów od prawej biały mat. Kompromis chyba najlepszym wyborem?


Powstały szafy na butelki z winem... tzn na naboje.


Poszły do malowania podkładem i wykonałem kilkanaście sztuk pestek. I teraz pytanie do Was: Bardzo się różnią od siebie? Nie patrzcie na długość bo są byle jak powsadzane (nawet porozpychały mi gniazda i zwichrowały półkę :( ) W gotowym czołgu nie będzie możliwości na oglądanie tego z powyższej perspektywy tylko z góry. Starałem się jak mogłem ale powtarzalność nie jest idealna i nie wiem czy to zostawić czy szukać innej metody.


Zbiorniczek dostał kawałek przewodu.


Do następnego!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (10-04-24 08:31)

 
13-05-19 10:47  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Udało mi się przez piątek i sobotę cos podziałać w materii FT17.

Wyciąłem i skleiłem trzy płyty pancerza:


Pomalowałem wstępnie korpusy przekładni:


I zamontowałem do wręgi i doszły korki wlewów oleju. I tutaj widać to co określiłem w pierwszym poście jaki "prawie pełne wnętrze". Nie będzie nic w przestrzeni miedzy chłodnica a tylną przegroda przedziału bojowego bo i tak nic z tego nie byłoby widać. Wiem, ze może to wzbudzić falę niezadowolenia, ale masochista nie jestem.



Chodnica także nabrała kolorytu:


Pozdrawiam.

--

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (10-04-24 08:34)

 
18-05-19 10:05  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Coś cicho sie tu zrobiło. Straciłem wszystkich trzech kibiców :(
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przedstawiam to co udało mi się zrobić do czwartku.

Pomalowałem silnik oraz przykleiłem te osiem okrągłych elementów.



Zespól magneta oraz takie małe cztery dzyndzle na przewodzie doprowadzającym chłodziwo do silnika również na miejscu:




Niekompletny jeszcze kolektor wydechowy:


No to wracam do klejenia.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (10-04-24 08:37)

 
18-05-19 11:53  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Sławko   

Kibiców i podglądaczy nie straciłeś, za każdym razem gdy widzę nowy wpis z ciekawością zaglądam nacieszyć oczy piękną modelarską pracą :)
Chłodnica piękna, silniczek jeszcze lepszy :)
Trzymam kciuki za powodzenie projektu.

 
18-05-19 12:57  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Również regularnie tu zaglądam. Twoja relacja to prawdziwa uczta dla oczu.

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
18-05-19 14:23  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Rzeźnik, wszyscy na miejscach ;)
Impregnujesz czymś karton przed malowaniem?

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
19-05-19 01:34  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Też tu zaglądam regularnie, tak samo jak na innym forum ;-)
Nie bój żaby, wszystko gra... :-)

Mam tylko jedno obawę... czy aby na pewno zawory są dobrze
wyregulowane ;-) ???

Silnik miodzio !

Post zmieniony (19-05-19 11:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 27Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024