FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
02-05-19 18:41  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Chodzi mi o zatuszowanie np czegoś takiego stąd mój pomysł żeby to upaćkać jakimś ala błotem

Odpowiedz na tę wiadomość 

02-05-19 18:43  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Po co paćkać coś co jest upaćkane?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

02-05-19 19:05  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

To nie upaćkane tylko zdarte

02-05-19 19:57  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1

Ja bym to zalał superglutem, przeszlifował, potem nałożył cieniutką warstwę szpachlówki,. Potem znowu szlif, jeśli będzie konieczne - poprawka szpachlowania i szlifowanie, a potem malowanie całego modelu.

02-05-19 20:14  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Sławko   

Widać, że materia kartonowa jeszcze sprawia Ci pewne problemy.
Ja bym Ci poradził abyś spróbował ten model skleić do końca ćwicząc techniki formowania kartonu oraz jego łączenia.
Jak już dobrniesz do końca sam ocenisz ile błędów popełniłeś, ile miejsc jest takich gdzie chciałbyś coś poprawić i wtedy oceń czy dodatkowym brudzeniem będziesz w stanie zamaskować to co niedoskonałe.
Potraktuj ten model jak poligon ćwiczebny.
Wyciągając wnioski z błędów, ćwicząc palce i oczy masz szanse poprawić swoje umiejętności :)

02-05-19 20:49  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
Pavvelek  

Na Forum:
Relacje w toku - 2

I właśnie tak mam zamiar zrobić 😀

02-05-19 22:07  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
mirosław 

Na Forum:
Galerie - 3

Moje posty w tym temacie do poprawienia, nie mogą takie zostać. Petrov ma raczej co innego na myśli i chyba wiem o co mu chodzi, a ja się miotam. Myślałem nad tym w dzień. Czyli jutro spróbuję tu przeprosić.

Model fajny, na stronie WAKu na zdjęciach poglądowych soczysta zieleń i orzełek, albo gwiazda do wyboru na wieży. Niestety chyba w rzeczywistości nie jest taka soczysta. I T-34 tak opracowany to jest w ogóle taki temat gdzie można przy budowie dodać coś od siebie, żeby zrobić taki nie całkiem standard, ale zasadniczo w takich modelach... czy malowanie... hmm... Raczej tak jak przewidział projektant - i dla kogo. To ma na myśli Petrov. Szkolny model i takie powinno być jego wykonanie, jak z nut etiudę, zgodnie z zamysłem kompozytora.

03-05-19 07:22  Odp: [R] T-34/85 wydawnictwo WAK
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 7

- 3

Kolego Pavvelek, działaj dalej i się nie poddawaj. Jak sklei tak skleisz i będzie dobrze, każdy ukończony model przybliża do osiągnięcia jak najlepszego poziomu. Skończysz go to baw się na nim różnymi technikami, washami, pastelami, olejami i czym tylko chcesz.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018