FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-11-12 20:24  [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Witam

Takie coś ostatnio zdziergałem- ciągnik rolniczy Lanz-Bulldog D9506 z Modelika, projektu Jana Kołodzieja.
Model przyjemny w sklejaniu, przy jego budowie nie napotkałem na większe trudności. Od początku założyłem sobie, że model będzie w całości zwaloryzowany, dlatego też mogłem dorobić brakujące elementy oraz te, które były zbyt uproszczone. I to jest największa bolączka tego projektu- przesadnie uproszczone niektóre elementy, zwłaszcza głowica tłoka i cały układ paliwowy. Trochę zmian jest w kabinie, ale niewielkich. Do wykonania siatek chłodnic użyłem fototrawionej blaszki Eduarda. Początkowo model miał posiadać malowanie Wehrmachtu, ale koniec końców zmieniłem barwy na cywilne. I tak ciągnik posiada popularne wtedy dla sprzętu rolniczego kolory: całość zielona z czerwonymi felgami i czarnymi dodatkami.
Model przedstawia ciągnik z 1940r. W 1939r., wraz z wybuchem wojny, w Niemczech weszły w życie przepisy o zaciemnieniu mieszkań, ulic i pojazdów, w związku z groźbą alianckich nalotów na miasta. Jeśli idzie o pojazdy, to w ramach możliwości każdy powinien posiadać przesłony na światła, a gdy takowych nie ma, kierowca powinien poruszać się po zmroku z wyłączonym oświetleniem. Przepisy te dotyczyły każdego pojazdu cywilnego i wojskowego, począwszy od roweru a na samochodach kończąc. I tak w modelu wykonałem światła przednie i tylne z przesłonami, czyli tak samo jak przewiduje to wycinanka, gdy budujemy traktor w wersji wojskowej.
Ciągnik posiada rejestrację z literami porządkowymi IK, przyporządkowanymi dla Prowincji Śląskiej, z siedzibą w Breslau (Wrocław).



Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-11-12 20:25)

 
16-11-12 20:35  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
greg   

O rzesz Ty w ...... .
Mały, a jaki pikny i realistyczny.
Jakby wjechał na tę podstawkę prosto z polnej, piaszczystej drogi.
Gratulacje za perfekcyjne wykonawstwo !
Co "Firma, to Firma"! :-)
Ludzie to mają Talenty !
Pozdrawiam.

 
16-11-12 20:48  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Majstersztyk.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
17-11-12 19:52  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny model:-)
Ślady eksploatacji znakomite - nie przesadzone, w sam razm.
Czekam więc na kolejne traktory i ciągniki, o których wspominałeś na KW.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-11-12 20:17  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny ,wszystko jak należy,pamiętam jak taki, bądz podobny przywoził zimą zaopatrzenie do naszego sklepu osiedlowego , jak kiedyś przy rozruchu kierownica poleciała w niebo,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
30-04-19 14:41  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam PiterATS,
Super Ci ten model wyszedł.
Wygląda jak żywy!
Czym Brudziłeś?

Pozdrawiam
Adrian

--
Moje Modele:
http://adrianmodellbau.blogspot.com

 
01-05-19 06:49  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model generalnie fajny. ale muszę znowu pojechać po malkontencku. W gminie mamy baze sprzętu gminnego i jak tam się przejeżdza to widac wrosnięte w ziemię 2 ciągniki polskie z lat 80 -tch , stojące w jednym miejscu pod chmurką od 20 lat. I prawdę mówiąc nie są tak wymięte jak twój model. A ile taki Lanz Bulldog mógł mieć lat w 1940 od czasu wyprodukowania. Druga sprawa to niemieckie gospodarstwa rolne nawet duże folwarczne słynęły z siły pociągowej w postaci koni, repatrianci za Buga po wojnie nie mogli zorganizowac tylu koni aby zaprząc konny sprzęt rolniczy. Sprzęt mechaniczny i paliwo to było zarezerwowane dla Wehrmachtu, ba sam Wehrmacht miał masę koni i furmanek .

 
01-05-19 09:17  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Przede wszystkim to mam do Was panowie wielki szacunek za odnalezienie i wyciągnięcie forumowego trupa na pierwszą stronę forum :D Brudzenie to standard, a więc farby olejne, suche pastele i pigmenty.
Co do kwestii autentyczności malowania to no cóż... nie będę ukrywał że zrobiłem je na modłę modelarzy sklejających plastiki, w której to dziedzinie od wielu lat pokutuje dewiza: malowanie zawsze efektowne i rzadko kiedy realistyczne xD

Post zmieniony (01-05-19 09:17)

 
01-05-19 10:35  Odp: [G] Lanz-Bulldog D9506 (Modelik 1/25)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dorób mu jeszcze taką przyczepkę, Gustlik będzie zadowolony.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024