FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-03-19 19:43  [G] Domek Oli
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ola ma siedem lat. Od jakiegoś czasu skleja modele z kartonu. Właśnie kończy chatkę z piernika.Model zakupiliśmy na konkursie w Rypinie, bezpośrednio u projektanta wycinanki, pana Śliwińskiego. Budowa trwała bardzo długo, bo żeby prace przy modelu się posuwały, musiały równocześnie zaistnieć dwie okoliczności: po pierwsze - Ola musiała być z dłuższą, co najmniej dwudniową wizytą u dziadka (czyli u mnie), po drugie - Ola musiała mieć chęć.
Model jest sztywny i mocny, bo Ola wszystkie płaszczyzny podkleiła kartonem. Sklejony klejami Magic i polimerowym. Drzewka i trawa zrobione ze zmywaków kuchennych, kamienie z masy solnej, pomalowane akwarelkami.

I kilka fotek Oli przy pracy:

Ola planuje jeszcze dorobienie dymu z komina (z waty) i zasadzenie więcej kwiatków.

Bardzo dziękuję koledze Piotrowi (Petrov) za pokazanie mi, jak wstawiać zdjęcia na forum

Post zmieniony (01-04-19 08:11)

 
24-03-19 20:34  Odp: [G] Domek Oli
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Brawo !

 
24-03-19 20:38  Odp: [G] Domek Oli
RAVEN6   

Świetnie zrobiony. Niejeden starszy modelarz tak fajnie by nie skleił.

 
24-03-19 20:38  Odp: [G] Domek Oli
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo Ola!
Brawo Dziadek!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-03-19 20:43  Odp: [G] Domek Oli
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Brawa dla Oli i dziadka.

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
24-03-19 21:24  Odp: [G] Domek Oli
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Piękne wykonanie, trochę przypomina moje pierwsze przedszkolne wycinanki w miesięczniku dla dzieci "Miś".
Wszystkiego najlepszego dla Oli i dziadka.
Post zmieniony (07-04-21 19:59)

I niestety teraz przypomniałem sobie, jak wtedy nawet poprawnie nie potrafiłem ich skleić.

Post zmieniony (21-04-21 08:26)

 
24-03-19 22:28  Odp: [G] Domek Oli
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pierwszy model i od razu makieta... Ma dziewczyna rozmach! Gratulacje dla dziadka jako promotora, u mnie w rodzinie to samo.

I najważniejsze, Olu witamy na forum!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
25-03-19 06:39  Odp: [G] Domek Oli
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Brawo Ola, Brawo dziadek!!! Cał tajemnica polega na tym, zeby zachęcić młodzież, ale nie naciskać.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-03-19 09:07  Odp: [G] Domek Oli
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszy, że rośnie młode pokolenie kartoniarzy i że ma kto je uczyć ;) Brawo dla Oli i jej nauczyciela.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-19 10:47  Odp: [G] Domek Oli
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,brawo,,,

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024