FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-04-19 20:27  [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Witajcie...
Na macie model parowozu Ty-23, skala 1:45. Tradycyjnie na początek okładka:


Model robię swoim sposobem - obrysowuję, drukuję, kaponuję i sklejam. Na razie powstała sprężarka. Zmiany które wprowadziłem w elemencie to: nie skleiłem ze sobą żeber sprężarki - części 278 i 278a (jako że będę malował nie miało to znaczenia), zaś części 277 podkleiłem (nie zmieniła się przez to wysokość elementu). Uzyskałem w ten sposób większe odstępy pomiędzy żebrami a same żebra są dość cienkie - w każdym razie wydaje się bardziej realne.


Znalazłem w internecie zdjęcia Ty-23 chyba kolegi Bambuko (tak są podpisane) jeżeli autorem jest ktoś inny to przepraszam. Widać że żebra są cieńsze od przerw pomiędzy nimi...


Link do całego katalogu zdjęć (jeżeli narusza to jakieś prawa to proszę o info i go usunę)
https://get.google.com/albumarchive/103850744221477905060/album/AF1QipOixUC23HUDEhQno1k7ZjHpU7O9nMHUGqCmLraj?source=pwa

Trochę nieczytelny dla mnie był rysunek montażowy elementów samej sprężarki - np. na rysunku mamy 14 (28) elementów żeber, części do wycinania zaś 11 (22), części 279 nie trzymają proporcji i takie tam :).

Miłego oglądania i do następnego
pozdrawiam
PiotrS.

--

 
22-04-19 14:51  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Cześć,
Pozwolę sobie popatrzeć. Części są obrysowywane w jakim programie? Potem będzie malowanie pędzlem?

 
22-04-19 17:22  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Będę zaglądał tu. Sprężarka zapowiada że będzie na co popatrzeć

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-04-19 21:24  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No, to zacząłeś od jednego z najwredniejszych elementów :) Działaj, działaj.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-04-19 23:04  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Wredne to będzie szlifowanie szprych na półokrągło. Niemniej zacząłeś z przytupem i powodzenia życzę.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
30-04-19 18:43  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Witajcie...
Małą aktualizacja, zmieniłem trochę technologię - nie obrysowuję już, tylko skan + wydruk. Dlaczego tak? Bo mnie lekko trafiło, jak próbowałem rozgryźć i znaleźć części na arkuszu - wszystkie części do silników znajdują się na 3 arkuszach (nie wnikam dlaczego, choć dałoby się inaczej). Na rysunku montażowym też coś się poprzesuwało np. opis części 94 i 95, coś pochowało - części 103, 105, coś zniknęło np. 102 :) Na arkuszu też czegoś brakuje - zaznaczyłem to na różowo – jest tylko przednia część silnika, części na zielono – nieopisane więc ciężko znaleźć na arkuszu (aha, brakuje – nie znalazłem w opisie ani na arkuszach – też części na białe prostokąty, ale na zdjęciu w realu widać tam jakąś blaszkę – więc nakleiłem wycięte prostokąty z drugiej kopii, jako że będę malował to bez znaczenia).




GTiStyle: Tradycyjnie obrysowuję w InDesignie, z malowaniem jeszcze nie wiem, może aerograf...

Andrzej Px48: Koła miałem zostawić na później, ale jako że zostały wywołane, to niestety :), ale zabiorę się teraz...

Miłego oglądania i do następnego
pozdrawiam
PiotrS.

--

 
30-04-19 20:46  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Jedna z części które zaznaczyłeś na zielono, ten długi walec musisz wykonać z drutu i zostawić go w kolorze wypolerowanej stali.
Ja używam do tego drutu nierdzewnego który kupuje w sklepie z metalami kolorowymi. Można nabyć go o różnych średnicach , cena około 5 zł za 1 mb.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
30-04-19 21:23  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No niestety będziesz się musiał przyzwyczaić że części są porozrzucane na arkuszach, będą też braki. I połowa czasu przeznaczonego na sklejanie idzie na szukanie elementów. W Modelikach nie ma tych problemów. Podwozie na jednym arkuszu, kocioł kompletny na kolejnym itd. Można? można. Swego czasu molestowałem usilnie wydawcę o porządek na arkuszach. Usłyszałem w odp. że to podraża koszty.
Wracając do modelu: Te nakrętki z wystającym gwintem -to Twój pomysł?

--

Post zmieniony (30-04-19 21:28)

 
02-05-19 18:44  Odp: [R] Parowóz Ty-23 1:45 - wydawnictwo ADW MODEL nr 17
PiotrS. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 1

Witajcie...

Primo: ten element już zrobiłem - ja używam profili plastikowych Evergreen bo są łatwiejsze w obróbce...

Andrzej Px48: dość prosto się te śruby z nakrętkami robi - naklejam wycięte laserowo nakrętki z otworem (w tym przypadku z Modelika), zaś w otwór daję trochę cyjanoarylu i wkładam cienki profil Evergreena (praktycznie należy po tym pomalować Caponem dla utrwalenia), później delikatnie szlifuję papierem ściernym na płasko - dzięki temu mam w miarę równą wysokość wystającej śruby.

pozdrawiam
PiotrS.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024