FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
27-04-19 09:36  Odp: Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ja napiszę tak. Widziałem już wcześniej model i to jak powstawał. To co mi się podoba, to podejście do waloryzacji i uzupełniania modelu o brakujące szczegóły.
Natomiast trochę nie współgra z całością ten satynowy lakier i wręcz od linijki zrobione zabrudzenia, które są zbyt jednostajne, wszędzie takie same i przez to nierealistyczne.
Do tego kwestia wykończenia detali. Niby jest ich mnogo, ale większość z nich poprzez zalewanie klejami i szlifowanie utraciła ostrość. Do tego mam wrażenie że model jest zwyczajnie zalany farbą- wnioskuję tak po zdjęciach detali przed ich malowaniem- wtedy wyglądały jednak lepiej. Tak więc detale są w większości mydlane i choć model bardzo mi się podoba, to trzeba przyznać rację ABC, że bliżej mu do chińskiej zabawki. Taki zbyt cukierkowy wyszedł :)

--

 
27-04-19 09:55  Odp: Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli już ABC, PiterATS wspominacie o tej chińskiej zabawce to może dajcie zdjęcie takich zabawek - będziemy wtedy mieli lepszy obraz tego co macie na myśli.

 
27-04-19 10:12  Odp: Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

A proszę bardzo- gotowy model plastikowy od Dragona- całe malowanie schematyczne i nudne, aczkolwiek sympatyczne w odbiorze :)

https://i.ebayimg.com/images/g/GEUAAOSwo4VcmmId/s-l1600.jpg
https://i.ebayimg.com/images/g/TfQAAOSwToZcmmIh/s-l640.jpg
https://i.ebayimg.com/images/g/sLUAAOSwCgNbsL3s/s-l640.jpg

--

 
27-04-19 10:57  Odp: Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No to teraz wiemy o co chodzi - patrz ten Kraz też wygląda monotonnie i nudnie - to jak go przedstawić jako model ?
https://www.net-maquettes.com/pl/pictures/kraz-255-walk/, tu stary rupieć wypicowany do zdjęcia - też nudny https://www.otomoto.pl/oferta/kraz-255b-wywrotka-trojstronna-wozidlo-6x6-gotowa-do-pracy-ID2bECqd.html - cały temat rozbija się o to, że model nie przedstawia konkretnego pojazdu ze zdjęcia - przed oczyma macie wyglądające całkiem inaczej Krazy 255B stąd może tak oceniacie model, ale macie przecież do tego prawo.

 
27-04-19 11:26  Odp: Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Piękny model, gratulacje.
Co do brudzenia to oczywiście sprawa, którą można poprawić, rozwinąć, stonować.
Nie martw się, możesz poeksperymentować delikatnie bez ryzyka dla modelu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-04-19 11:32  Odp: Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam PiterATS,
co do tych części zalewanych farba:
niektóre imitacje śrub i nitów mają średnice ok.0,6/0,8 mm.
Jeżeli położę na to trochę podkładu i lakieru, to one mi się automatycznie trochę zalewają.
Tez to zauważyłem.
Pod koniec budowy zacząłem przyklejać drobne części dopiero po podkładzie, ale to też nie jest perfekcyjne rozwiązanie, bo części dobrze nie trzymają.
Lakieruje aerografem i staram się nie za dużo farby nakładać, ale części przed lakierowaniem starannie szlifuje.
Cały czas szukam lepszych rozwiązań i mam nadzieje, że znajdę parę na tym Forum.


Pozdrawiam
Adrian

Ps. Fajny czołg



Dziekuje Piterpanzer.

Pozdrowienia

--
Moje Modele:
http://adrianmodellbau.blogspot.com

 
27-04-19 12:28  Odp: [G] Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Niesamowity model, gratuluje warsztatu. Bardzo mi sie podoba!

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
27-04-19 14:21  Odp: [G] Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
ukp   

Model przykuwa wzrok. Malowanie, moim zdaniem, świetne.
Jedynie miałbym zastrzeżenia do brudzingu - chyba trochę za dużo w porównaniu z malowaniem, np. śruby przy zbiorniku paliwa.

Gratulacje

ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
27-04-19 15:04  Odp: [G] Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Malowanie, brudzenie a właściwie odbiór tego typu zabiegów to kwestia gustu. Czego by jednak nie zastosowć to zawsze kluczowa jest staranność i czystość wykonania. Tylko takie modele przyciągają wzrok. Obok tego modelu nie da się przejść obojętnie. Najwyższy poziom staranności.
Gratulacje. Jest na co popatrzeć.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
27-04-19 16:11  Odp: [G] Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Tak jak wszyscy poprzednicy jestem pod wrażeniem. Super zrobiony model. Pamiętaj o jednym: model robisz przede wszystkim dla siebie i to tobie ma się on podobać lub nie. Kwestia gustu jest zawsze subiektywna. Rób tak byś to ty był zadowolony z efektu końcowego. Pozdrawiam Krzysiek

--
KARTONOWY TUR
Zrobione: BTR 60 PB, PTS, ZU 23-2, Bofors wz.36 plot, C2P, Pz.Kpfw I Ausf F, H 13 C Sioux, Grecka Cerkiew, TKS, Kfz 14 Adler, Aerosanie RF-8,Bofors wz.36 37mm ppanz., drezyna TK, drezyna R, wz.29, wz.34,Putiłówka
W budowie: Su 76M

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024