FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
26-04-19 23:28  [G] Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam,
Właśnie skończyłem mój kolejny projekt : Kraz 255B 1:25.
Zrobiłem go na podstawie modelu firmy Renova Model, ale dużo elementów zrobilem inaczej.
Więcej zdjęć z budowy Modelu można zobaczyć tutaj:

http://adrianmodellbau.blogspot.com/2016/11/kraz-255-b-125-renova-model.html
Mam nadzieję że model się spodoba.



































Pozdrawiam serdecznie
Adrian

Post zmieniony (27-04-19 11:41)

 
26-04-19 23:55  Odp: Kraz 255B 1:25
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jak zobaczyłem zdjęcie bez opisu, to pomyślałem, że to prawdziwy pojazd...
Model jest genialny, podziwiam.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
27-04-19 00:00  Odp: Kraz 255B 1:25
kari   

... czy to aby jest "papier"?
... widziałem podobne dzieła, ale były wykonane z innych materiałów niż przytoczony papier.
... model jak dla mnie genialny.
Gratuluję.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
27-04-19 00:12  Odp: Kraz 255B 1:25
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jest piękny i tyle w temacie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-04-19 06:58  Odp: Kraz 255B 1:25
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model piękny.
Witaj u nas.
Jednak z moderatorskiego obowiązku zwrócę uwagę na tytuł wątku ; jak popatrzysz na inne tytułu myślę, że zorientujesz się o co mi chodzi...

Brak znacznika [G] - wszak to galeria!
No i nie zaszkodziłby dopisek np. „na podstawie Renova Model”.

I wszystko jasne.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-04-19 07:05  Odp: Kraz 255B 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wspaniały.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-04-19 08:14  Odp: Kraz 255B 1:25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, wspaniale wykonany model, gratulacje, ile czasu zajęła Ci budowa?

 
27-04-19 08:15  Odp: Kraz 255B 1:25
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Model jest wykonany perfekcyjnie pod względem jakości . ale mieszkałem kiedyś dokładnie między jednostką wojskową artyleri , a rampą kolejową tej jednostki. I zanim wprowadzono artylerię samobieżną to najpierw działa ciągneły Mazury , a potem przyjechały nowiutkie Krazy i przez kilka dni oglądałem sobie wyładunek i krótki wolny przejazd Krazów do jednostki. I patrząc na twój model to powiem ci szczerze że to nie to , to nie to. Twój model jest moim zdaniem przekombinowany jakimiś washami które go wclae nie upodobniły to autentycznych wozów , ale mam wrażenie ( nie obraż się ) że oglądam chińską lukrowaną zabawkę. Orginalne nowe Krazy miały pół mat i wszytko wygladało całkowicie jednolicie bez żadnych cudacznych cieniowań washowych. Po paru latach wozy był całkiem matowe i wchodziły dokładnie w kolor z I wydania Renovy.

Post zmieniony (27-04-19 08:33)

 
27-04-19 08:44  Odp: Kraz 255B 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja już troszkę ochłonąłem po zobaczeniu tego modelu, ponieważ wcześniej oglądałem go na innym forum - co można napisać niestety straszna lipa, ponieważ nie widzę dymku spalin z wydechu, światła się nie palą, opony nie ugięte - tak poważnie model prezentuje się rewelacyjnie, ale rzeczywiście można mieć wątpliwości, czy jest z kartonu - może jak uaktywnisz ten link biorąc go w takie dwa "cosie" < > to wątpliwości znikną, których ja oczywiście nie mam, ale ktoś może takowe mieć - tak, czy siak - Gratulacje na razie na taborecie !
http://adrianmodellbau.blogspot.com/2016/11/kraz-255-b-125-renova-model.html
Ja w odróżnieniu od ABC nie mieszkałem obok jednostki tylko w jednostce i to niestety przez 1,5 roku w Warszawie na Bemowie, po lewo od krańcówki i tak się sympatycznie złożyło, że mieliśmy na stanie Krazy 255 właśnie na takich balonowych kołach - służyły one do ciągania stacji radiolokacyjnych jak była panika, a że niestety w stanie wojennym i po i w Warszawie panika była permanentna, więc te Krazy były często w użyciu. Jak nie były w użyciu to były przeglądy i je wyciągano z garaży i między innymi "ropowano" i wyglądały one mniej więcej jak ten model - tak się właśnie po tym zabiegu świeciły.
Jedyna rzeczą, która mnie osobiście nie pasuje to te wielgaśne łby wkrętów-nitów ? na szoferce - w rzeczywistości były to łby kuliste wkrętów co widać na tym zdjęciu i po przeskalowaniu w życiu nie byłyby takie wielkie http://www.modelarstwo.koszalin.pl/images/rsgallery/original/kraz_08.JPG

Post zmieniony (27-04-19 08:50)

 
27-04-19 09:32  Odp: Kraz 255B 1:25 na podstawie Renova Model
Adrian 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2
 

Witam wszystkich.
Dziękuję za mile słowa, komentarze i krytykę.

@Kari – To w większości papier, ale jest też trochę plastiku i drutu.

@Mariusz – Tytuł zmieniłem, ale z G mam problemy. Możesz to zmienić?

@Slawek – Budowałem go parę Lat, ale z długimi przerwami.

@ABC – Akceptuje w pełni twoja krytykę, ale nie uważam, że wygląda jak Chińska zabawka. Pamiętaj ze nie wszystkie Krazy są fabrycznie nowe. Waloryzacja modelu nie wszystkim się podoba, a ja tak naprawdę ciągle się uczę i dlatego cieszę się jak ktoś mi daje słuszne wskazówki. W taki sposób mogę ulepszać mój warsztat.

@Halogen – z tym linkiem mam jeszcze trochę problemy, ale spróbuje to zrobić.
Co do nitów to masz racje, wiem ze to były śruby, ale nic lepszego nie znalazłem.
Do tego doszedł jeszcze podkład i farba, no i tak wyszło.

Pozdrawiam
Adrian

--
Moje Modele:
http://adrianmodellbau.blogspot.com

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024