FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-04-19 20:15  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Stanisław  



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4
 

Ja też się zgłaszam na dwu setkę
Pozdrawiam

 
25-04-19 20:53  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeśli już powstanie model, oczywiście żaden problem wydrukować go w innej skali, ale musicie pamiętać że model projektowany jest pod 300, więc nie będzie się zgadzać grubość wręg, poszycie też może pasować nieco na styk, gramatura papieru może budzić wątpliwości, ale technicznie to żaden problem...

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
25-04-19 21:00  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
siedem   

Taron78 poradzimy sobie :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
25-04-19 22:25  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jeszcze blacha na rufie od osłon Oerlikonów, tak mi się wydawało że coś nie pasi :) No i spardek tez deskowany a reszta pokładów pomostów jak rufa i dziobek, będzie git.
I jeszcze jedna sprawa po układzie opl na pokładzie stwierdzam, że stan uzbrojenia robisz jak na tej rozkładówce z 3D, czyli rok 45. Niestety takie czary mary już nie przejdą, deskowany pokład byłby ok, ale uzbrojenie i wyposażenie trzeba zweryfikować na rok 42, czyli jak dostawał bencki od Japów przy Guadalcanalu :) zanim go Washington uratował :D przed Kirishimą.
Co do skali 1/200 ja siedziałem dwa miesiące żeby grubości kartonu pasowały, a Wy tu piszecie że sobie poradzicie?
W sobotę wybieram się do Ino jak będziesz chętnie pogadam o modelu :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
25-04-19 23:49  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A poza tym 45 to i wieża dowodzenia nieco zmieniona vs 42.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-04-19 13:09  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

1:300, fajna, klasyczna skala MM dla ciężkich okrętów.

 
26-04-19 22:42  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Z założenia model miał być bardzo uproszczony, ale od razu obawiałem się że obudowy zewnętrznych wałów są aż nadto uproszczone, problem w tym że nie miałem porządnych materiałów na których mógłbym się wzorować żeby to poprawić. Dzisiaj wszystko zmieniło się dzięki uprzejmości SVEN-a, za nadesłane materiały niezmiernie dziękuję i obiecuję że przyczynią się do poprawy jakości/wierności historycznej modelu.
Po wnikliwej analizie i porównaniu rzutów okazało się że nie jest aż tak tragicznie - wystarczy że przebuduję 3 wręgi i okalające je poszycie.



--

Post zmieniony (03-08-23 10:13)

 
27-04-19 11:30  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzisiaj dalszy ciąg prac 3D, poza poprawą kształtu kadłuba, popełniłem pierwsze przymiarki do pokładów drewnianych w wersji deep blue.



--

Post zmieniony (03-08-23 10:14)

 
27-04-19 12:40  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No to jeszcze tylko render poprawionego kadłuba i koniec na dzisiaj...




W związku ze zmianami w kształcie kadłuba podjąłem właśnie decyzję że:

po pierwsze primo, sklejam od nowa,

po drugie primo - drukuję gdzieś poszycie na plujce i tak sklejam poszycie - najlepiej butaprenem

i po trzecie primo ... stary kadłub kończę, kładę kilka warstw lakieru, i daję dzieciakom do zabawy na stawie :)


--

Post zmieniony (03-08-23 10:15)

 
02-05-19 23:03  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota 1:300 moje zmagania z projektem
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Jeśli się ukaże , bardzo chętnie zanabędę , a i potnę nawet :) trzymam kciuki za dalszy postęp !

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024