FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-04-19 22:12  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No, ale chyba zanim pomalowano pokład to był on w naturalnym kolorze drewna i model może być datowany na 3 minuty przed pomalowaniem pokładu - no proponuję troszkę racjonalnego podejścia do tematu - o jakim tu mowa s-f jak pokład był najpierw w kolorze naturalnego drewna w ... 1942 roku.

 
24-04-19 22:20  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam.

Każda nowa trzyseta cieszy, mam podobne zdanie co do kolorów, żeby model cieszył bardziej oko ponad zgodnością, zawsze mozna dać alternatywę.
Na podstawię tego co widać mam dwie uwagi :)
Grafika pokładu jest powtarzalna i daje niezbyt ładne poprzeczne smugi ja bym nad tym popracował, ale za to kolor super.
No i skoda zycia na klejenie testowe, lepiej drukować na zwykłej HP z biedry niz jakikolwiek laser, widać to po dnie łuszczy się kruszy i odpada przy formowaniu, no chyba że lubisz takie efekty ala walorka :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
24-04-19 22:32  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzięki chłopaki, przywracacie mi wiarę w modelarstwo a przede wszystkim w racjonalne podejście do tematu ;) .
Adam12, problem w tym że drukarki z biedry nie mam, a laser mam :) :) :) , co do powtarzalności tekstury, jeszcze zobaczę, na razie nie będę się tym przejmował, a jak projekt dojdzie do finiszu, to wtedy postaram się to dopracować.
Ale przede wszystkim dzięki za wszelkie uwagi i rady, w miarę umiejętności i możliwości technicznych postaram się jak najwięcej sugerowanych poprawek wprowadzić do modelu.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
24-04-19 22:49  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Model Alabamy ma deski niemalowane i wygląda super, zostaw tak jak jest. Albo daj opcję Deck Blue jako integralną część Ms12R. Co prawda deski były w 1942 niemalowane ale jak napisałem zanim okręty opuściły stocznie i zanim je pomalowano na Ms12R, zanim zostały wykończone, wieże artylerii głównej zamknięte, itd. Okręty malowano równolegle z wykańczaniem w stoczni. Ale mniejsza z tym.

Kolejna sprawa to wnęka nad pancerzem: czy dobrze widzę na zdjęciu szkieletu, na rufie zrobiłeś ją aż do barbety wieży C? Powinna kończyć się mniej więcej tak jak spardek na rufie. Tak masz?

Aha, pokład główny już był dyskutowany, natomiast deski na spardeku też dasz niemalowane? A co z górnymi pokładami nad spardekiem, gdzie nie ma desek, jest blacha i powinny być Deck Blue? Jaki dasz kolor?

--

Post zmieniony (24-04-19 22:56)

 
24-04-19 23:58  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Tomek 

 - 2

Super temat! Super skala!

 
25-04-19 07:10  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sven, dziękuję za uwagi, porównałem ze zdjęciem i faktycznie wnęka była za daleko. Poprawiłem. Co do pokładów - obraz jest lepszy niż tysiące słów - przesyłam render.



--

Post zmieniony (03-08-23 10:10)

 
25-04-19 07:20  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

A OK, czyli spardek Deck Blue, ale daj na nim fakturę pomalowanych desek, bo tam nie było blachy. Blacha na wyższych pokładach. Wnęka nad pancerzem na rufie pwinna kończyć się ciut wcześniej przed końcem spardeka, tak mniej wiecej w połowie tylnego skosu spardeka, jak masz na tym załączonym planie, ale to już kosmetyka. Sfazowania pionowe początku i końca wnęki, szczególnie na rufie powinny być nieco wieksze, ale to też kosmetyka. Czy oklejki burt będą rozkawałkowane jak na tym renderze?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-04-19 09:56  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Temat i skala bardzo mi odpowiadają. Ciekawym efektu końcowego.
Czy łączenie pokładów na dziobie dałoby radę przesunąć odrobinę, tak aby wypadało na granicy blachy i desek? Łatwiej będzie je wtedy zamaskować. Natomiast w temacie koloru pokładu, to jestem za opcją granatową.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
25-04-19 13:48  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ja tylko dodam tłumaczenie celu kamuflażu Ms 12R: w rzucie bocznym coby sylwetka okrętu był jak najtrudniej rozpoznawalna, a Deck Blue na pokładach po to by z samolotu jak najmniej były widoczne na tle oceanu. Taki był cel pośpiesznego malowania okrętów już w trakcie prac stoczniowych by jak najszybciej je wysłać do bardzo zaciętych walk. To tworzy logiczną całość. Chociaż pokład główny nie malowany graficznie lepiej wygląda to jednak bardzo dziwnie i nielogicznie/niespójnie z załóżeniem kamuflażu: po co malować na deck blue dziób i rufę zostawiajac gołe, świecące się deski? A już malowane deski spardeku vs niemalowane pokładu głównego, to nie ma sensu, nie wiem.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-04-19 18:55  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
siedem   

Mnie też bardziej się podoba tradycyjnie deskowany pokład.
Pytanie do wydawcy czy będzie szansa zakupić model w dwusetce choćby drukowany cyfrowo?

--
--
Pozdrawiam Marcin

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024