FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 
10-12-18 10:23  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W tzw międzyczasie poczytałem co nieco o wyblinkach na forum modelshipworld i kwestia jasnego koloru tych linek nie jest taka oczywista. Niewątpliwe te liny, podobnie jak liny tworzące olinowanie ruchome, były również impregnowane. Stosowana do impregnacji smoła, w zależności od stopnia rozcieńczenia, mogła przybierać kolor od jasnego brązu po czarny. W pełni popieram zatem przedmówcę, że ów jasny kolor nie powinien być zbyt jasny. Może zatem ciemny beż lub średni brąz? Choć wtedy musiałbyś zmieniać talrepy a pewnie jest daleki od takiego rozwiązania:)

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
10-12-18 11:08  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ha! No właśnie z tarlepami jest podobnie. Wszyscy robimy je jasne, co może nie być do końca poprawne. "... Some people keep their lanyards white because they are part of the running rigging, but I don’t think that is correct. I studied paintings and original models and never saw any white lanyards..." (cyt. A. Hoving)

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-12-18 11:13  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zmienić talrepy???! Hm.... czemu nie :)
A tak poważnie to mam plan nieco "ubrudzić" wyblinki, jeśli efekt będzie zadowalający to i talrepy pobrudzę.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
10-12-18 12:01  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

@ Paragraf
Ja to jestem skłonny stwierdzić, że jakby ktoś zauważył błąd na poszyciu, to Lepic byłby w stanie rozmontować model i poprawić kadłub XD

--
54323031

 
10-12-18 12:36  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Eee... nie! Tarlepów nie demontuj:-)))) To była tylko taka refleksja na temat modeli szkutniczych. Każdy z nas ma trochę inną wizję, jak wyglądały stare żaglowce:-)

Czekam na dalsze postępy.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
10-12-18 14:16  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Petrov. I ja go w pełni rozumiem, też tak mam, co kilkukrotnie wykazałem już w swojej relacji hehe

--

Post zmieniony (10-12-18 14:40)

 
16-12-18 00:06  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie.Ja tylko na chwilkę bo pewnikiem macie mnie dość...
Powstało pierwsze bocianie gniazdo, nie wyszło zbyt równo,ale mi tam się podoba :)
Jeszcze nie przyklejone tylko tak przymierzone na sucho....

a na trzeciej fotce za tło robi sufit mojej "pracowni" i trochę się zlewa :/
Pozdrawiam.

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
17-12-18 11:35  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Lepic, dość to Ty za mało pokazujesz. Jak możesz tak pisać? Relacje z budowy żaglowców ja mogę oglądać bez końca a nie jestem jakimś wielkim fanem żaglowców. Więc dawaj ile możesz. Wszystko obejrzymy i pozazdrościmy. Gdzie Ty widzisz jakieś nierówności na tym bocianim gnieździe. Z 15 minut oglądam te zdjęcia i nic nie widzę. Chyba sobie założyłeś okulary nagłowne i zbyt duże powiększenie zastosowałeś.
A tak poważnie to pięknie kleisz ten model, tak trzymaj i pokazuj jak najwięcej. Więcej fotek jeśli można prosić.

Z czego zrobiłeś maszt i te podpórki pod bocianie gniazdo?

--

Post zmieniony (18-12-18 10:18)

 
24-04-19 21:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Kriswalo   

Witam!
Wy jeszcze nie wiecie, że wprowadzono nowy stopień dokładności :
niedokładnie, dokładnie, bardzo dokładnie, po Lepicku.

 
12-03-20 10:07  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam zacne grono forumowiczów! Wiem,wiem....długo mnie nie było-wybaczcie.
Od kilku dni walczę ze sznurkami co by jakoś szybciej tą moja łajbę do galerii końcowej dopchnąć.
Raz wygram, dwa razy przegram,potem znów dwa razy wygram i jakoś to idzie.
Wszystkie maszty na swoich miejscach,zaopatrzone w bocianie gniazda (niektóre jeszcze nie przyklejone,ale są),
naciągi fokmasztu wraz z wyblinkami -zrobione, grotmaszt.... hmmm....
tu miałem mały problem bo nie bardzo wiedziałem jak zamocować podwantki
(czy jak to się zwie te dodatkowe sznureczki wiodące do gniazda) i na skutek eksperymentów zniszczyłem wanty :(
Nic to, jak się czegoś nie zrobi dwa razy to nie wygląda to dobrze ...he,he...
Zrobiłem od nowa i jest!
Zrobiłem też odciąg fokżagla (?!) na takim śmiesznym potrójnym bloczku, był mały problem z zamocowaniem go pod pokładem ale jakoś się dało.
Oceńcie sami czy może być,czy e-tam!
Pozdrawiam- Lepic




--

Post zmieniony (12-03-20 12:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 23 z 27Strony:  <=  <-  21  22  23  24  25  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024