FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-04-19 14:41  [R] ŚzK 056 USS South Dakota 1:300 moje zmagania z projektem
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie w relacji. Raczej nie zakładam tutaj wysokiego poziomu wykonania i prezentacji wirtuozerii modelarskiej, ale chcę pokazać proces projektowania i dać szansę na wniesienie uwag i wyłapanych błędów, tak aby powstał model który po pierwsze będzie podobny do oryginału, po drugie, będzie bardzo prosty, bez problematyczny i przyjemny w sklejaniu.
Na początek o założeniach ogólnych. Model ma być taki jakie pamiętam z początków modelarstwa. Atrakcyjny (wielki pancernik, z mnóstwem dział i wielką siłą ognia). W miarę prosty (co się da to upraszczamy). Na kilka dni intensywnej budowy (wynika bezpośrednio z poprzedniego). W miarę atrakcyjny graficznie (wąska kreska, ładne tekstury).

Na razie powstał kadłub 3D, lasery szkieletu i połowa poszycia, łącznie z pokładami głównymi.
Zacząłem testowo sklejać poszycie i muszę przyznać że mimo iż druk laserowy nie zdał egzaminu, bardzo zadowolony jestem ze spasowania części w przedniej części kadłuba, w tzw gruszce.


Więcej na bieżąco na <www.swiatzkartonu.pl>. Zapraszam.

--

Post zmieniony (03-08-23 10:06)

 
24-04-19 14:56  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sven, w 42' były deski, później je pomalowali. Druk, jeśli oczywiście dobrnę do brzegu, oczywiście offsetowy, testowo tylko sklejam własny wydruk a więc z laserówki.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
24-04-19 19:00  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie odpisałem o skali bo wydawało mi się że w pierwszym poście o tym wspomniałem, no ale tylko mi się wydawało.... :) . Tak, skala 1:300, wiem że mało popularna, ale osobiście uwielbiam tą skalę. Co do pokładów, to bardzo mnie zmartwiły informacje które mi tutaj zaprezentowałeś :( Po pierwsze dlatego że byłem zadowolony z tekstury która jest na zdjęciach, po drugie dlatego że wybrałem kamo z 42 (jak sądziłem) bo pokład wydaje mi się o wiele atrakcyjniejszy w wersji drewnianej. No cóż... w końcu to tylko jeden dodatkowy arkusz więc może w wersji ostatecznej będzie do wyboru - wersja poprawna historycznie, lub wariant s-f dla tych co cenią sobie bardziej efekt od wierności historycznej (ja osobiście jestem z tego drugiego "gorszego" sortu :) ).
Co do elementów o które pytasz - na pewno będzie to jakieś uproszczenie, tak żeby w miarę to podobnie wyglądało a było łatwe do sklejenia, ale muszę to jeszcze wypróbować zanim pokażę....

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
24-04-19 22:32  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzięki chłopaki, przywracacie mi wiarę w modelarstwo a przede wszystkim w racjonalne podejście do tematu ;) .
Adam12, problem w tym że drukarki z biedry nie mam, a laser mam :) :) :) , co do powtarzalności tekstury, jeszcze zobaczę, na razie nie będę się tym przejmował, a jak projekt dojdzie do finiszu, to wtedy postaram się to dopracować.
Ale przede wszystkim dzięki za wszelkie uwagi i rady, w miarę umiejętności i możliwości technicznych postaram się jak najwięcej sugerowanych poprawek wprowadzić do modelu.

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
25-04-19 07:10  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sven, dziękuję za uwagi, porównałem ze zdjęciem i faktycznie wnęka była za daleko. Poprawiłem. Co do pokładów - obraz jest lepszy niż tysiące słów - przesyłam render.



--

Post zmieniony (03-08-23 10:10)

 
25-04-19 20:53  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jeśli już powstanie model, oczywiście żaden problem wydrukować go w innej skali, ale musicie pamiętać że model projektowany jest pod 300, więc nie będzie się zgadzać grubość wręg, poszycie też może pasować nieco na styk, gramatura papieru może budzić wątpliwości, ale technicznie to żaden problem...

--
Zapraszam na stronę internetową wydawnictwa Świat z Kartonu http://www.swiatzkartonu.eu
oraz do naszego SKLEPU , gdzie prócz naszych znajdziecie wiele innych modeli !!!

 
26-04-19 22:42  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Z założenia model miał być bardzo uproszczony, ale od razu obawiałem się że obudowy zewnętrznych wałów są aż nadto uproszczone, problem w tym że nie miałem porządnych materiałów na których mógłbym się wzorować żeby to poprawić. Dzisiaj wszystko zmieniło się dzięki uprzejmości SVEN-a, za nadesłane materiały niezmiernie dziękuję i obiecuję że przyczynią się do poprawy jakości/wierności historycznej modelu.
Po wnikliwej analizie i porównaniu rzutów okazało się że nie jest aż tak tragicznie - wystarczy że przebuduję 3 wręgi i okalające je poszycie.



--

Post zmieniony (03-08-23 10:13)

 
27-04-19 11:30  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dzisiaj dalszy ciąg prac 3D, poza poprawą kształtu kadłuba, popełniłem pierwsze przymiarki do pokładów drewnianych w wersji deep blue.



--

Post zmieniony (03-08-23 10:14)

 
27-04-19 12:40  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota - projekt własny, sklejanie testowe
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No to jeszcze tylko render poprawionego kadłuba i koniec na dzisiaj...




W związku ze zmianami w kształcie kadłuba podjąłem właśnie decyzję że:

po pierwsze primo, sklejam od nowa,

po drugie primo - drukuję gdzieś poszycie na plujce i tak sklejam poszycie - najlepiej butaprenem

i po trzecie primo ... stary kadłub kończę, kładę kilka warstw lakieru, i daję dzieciakom do zabawy na stawie :)


--

Post zmieniony (03-08-23 10:15)

 
13-05-19 21:14  Odp: [R] ŚzK 056 USS South Dakota 1:300 moje zmagania z projektem
Taron78 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czas na małą aktualizację.

Jak już wspominałem kadłub został przeprojektowany i od kilku dni (bardzo mozolnie z racji ograniczonego jak zawsze czasu wolnego) trwa jego ponowna budowa. Tym razem poszycie wydrukowałem na plujce, co pozwoliło mi skorzystać z butaprenu, ale ponownie upaćkałem wszystko w koło że aż miło. Niemniej jednak mimo poważnych braków w estetyce wykonania zadanie zostało wykonane. Poszycie pasuje do szkieletu bardzo ładnie i nigdzie nie napotkałem na szpary czy różnice w kształcie.

Poniżej pokazuję rozwiązanie charakterystycznej dla jednostki obudowy wałów zewnętrznych. Wydaje mi się ze udało mi się osiągnąć odpowiedni dla skali i stopnia trudności okrętu kompromis między wiernością a trudnością wykonania.



--

Post zmieniony (03-08-23 10:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024