FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-04-19 16:11  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A więc jako się rzekło, przyszedł czas na kabinę. Nietypowo robiłem zdjęcia w trakcie klejenia, aby dokumentować powstawanie tego ciekawego zespołu. Instrukcja przewiduje rozpoczęcie oklejania od montażu drzwi, ja wolałem to zrobić od tylnej ściany. Dodatkowo nie mogła być ona zawczasu przygotowana od razu bo pomiędzy poszczególnymi warstwami (wewnętrzną i zewnętrzną) musiały być przyklejone ząbki montażowe.
Przy klejeniu drzwi należy zwrócić uwagę na jedną części – tą która stanowi widoczny rant naokoło szyby. Brak jest koloru od strony zewnętrznej, natomiast jest on od tyłu, ze względu na druk dwustronny na tych elementach. Wystarczy jednak zamienić element lewy z prawym.
Dziwne jest to, że właśnie pomimo wspomnianego druku dwustronnego, element dachu nie jest kolorowy od spodu.
W trakcie zamykania kabiny, musiałem wkleić do środka wszystko co chciałem tam zamieścić. Nie odważyłem się przy takim złożeniu bryły zrobić otwartych drzwi. I tym sposobem wszystkie kłódki, pedały i inne uchwyty są kompletnie…niewidoczne.
Sam dach kleiłem również inaczej niż zaleca instrukcja – zaczynając od tyłu. Ja kleiłem ten element od przodu, natomiast z tyłu, musiałem go skrócić o około 1,5 mm aby zszedł się z tylną ścianką.
W chwili obecnej kabina wprawdzie nie jest jeszcze gotowa, ale daje już jakiś obraz. Z jednej strony „szału ni ma”, z drugiej mogło być gorzej. Chciałbym ją zobaczyć w wykonaniu kogoś, kto sobie lepiej radzi z obłościami niż ja.






--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-04-19 15:49  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Kabina ukończona. Część łączeń przykryta rynnami, zamocowane detale. Tego w tym modelu byłem najbardziej ciekaw, jak ona wyjdzie. Szału może nie ma…ale mi się efekt końcowy podoba. Jak już wspomniałem wcześniej, jestem bardzo ciekaw jej wykonania przez kogoś, kto sobie lepiej ode mnie radzi z obłościami w kartonie. Oprócz tego co jest oczywiste i widoczne, taka mała uwaga dotycząca długości elementów maski, czy też generalnie przodu kabiny. Są delikatnie za krótkie i na dole konieczne było dorobienia paska maskującego wręgę. Brakujący kamuflaż uzupełnię po zamontowaniu kabiny do ramy na stałe.
Jako kolejny element na warsztat trafiła paka. Na chwilę obecną bez uwag…za wyjątkiem dwóch dziwnych pasów w innych odcieniach na podłodze. Od siebie dodane nity i przetłoczenia w miejscu łączenia desek.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-05-19 22:44  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jako kolejny etap – paka. Niby cztery ściany i podłoga, ale jednak jest co dłubać z detalami do nich montowanymi.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-05-19 10:22  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nice.
Zdecydowałeś ostatecznie co będzie targał?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-05-19 20:58  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piterze, w zasadzie to chyba nic. Nie mam miejsca na eksponowanie zestawów, chociaż oczywiście zdaję sobie sprawę, że z czymś na haku RSO wyglądałby atrakcyjniej. Po rozważaniach dotyczących podpięcia Nebelwerfera, opcją na przyszłość jest mały Flak - bardziej mi pasuje.
A tymczasem...
Już, już prawie koniec. Jeszcze kilka części, a tymczasem ostatnie zdjęcia przed galerią. Doszły gąsienice produkcji GPM, kabina jest już przyklejona na gotowo. Paka w zasadzie też skończona, jednak jeszcze nie zamontowana. No i jakąś podstawkę trzeba wymyślić. Do rychłego zobaczenia.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-05-19 20:59  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Czołem. Na gąskach jaki to kolor?

 
23-05-19 06:59  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ładnie ci model wyszedl. No i i podsunąłeś mi najbardziej pasującą kolorystycznie "przyczepkę" do niego. Bo całkiem o Flak 38 z kartonu zapomniałem.

 
23-05-19 08:34  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Alamundo   

Witam
Kierunek gąsek jest zły. Jeśli możesz to zmień.
Pozdrawiam

 
23-05-19 09:34  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na jakiej podstawie twierdzisz, że są odwrotnie założone?:>

Zdjęcia historyczne pokazują, że wszystko jest jak najbardziej ok.





Faktem jest, że kierunek ułożenia gąsienic jest różny dla poszczególnych pojazdów gąsienicowych, tym niemniej ogromna większość zdjęć w przypadku ciągnika RSO (i wersji pochodnych) pokazuje takie ułożenie jak na powyższych zdjęciach.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-05-19 19:08  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miło Was widzieć, odpowiadam i wyjaśniam po kolei.

Gąsienice pomalowane są…i tutaj będzie faux pas i wielka profanacja, ponieważ to żadna farbka modelarska…farbą w sprayu. Kolor to RAL 7016, kiedyś malowałem RAL 7024, ale tym razem nie było. Jako, że nie lubię malować modeli, ani ich elementów, niemniej jest to czasami konieczne jak np. w przypadku gąsienic, staram się ten proces skrócić maksymalnie. Wadą tej farby jest jej cena, kosztowała coś około 27-28 zł…inna sprawa, że starcza mi na dwa lata i 4-5 kompletów gąsienic.
Po wyschnięciu farby, elementy grunto zaczepów, czy innych podlegających wyślizganiu elementów przeciągam gun metalem Tamiya. Zaobserwowałem jednak, że błyszczący pigment w tej farbie, pomimo każdorazowego mieszania zużywa się nie równomiernie i na końcu (a teraz go właśnie mam) niestety nie nabłyszcza tak jakbym tego oczekiwał.


Kolorystycznie oprócz Flaka 38 będzie w miarę do RSO pasował również inny model doczepiany, który akurat mam, a w dodatku sklejony. A chodzi mi o:


Co do gąsienic, to pomimo tego, że byłem przekonany, że przykleiłem je dobrze to dreszczyk emocji się pojawił. Dzięki StuGu za wyjaśnienie i uspokojenie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024