FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-03-19 15:47  [R/G] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

24.03.2019
Po BRDMie na warsztat miał wjechać Vomag z GPM, albo Flakpanzer z Model Hobby, chciałem sobie skleić coś nowego, z budowy czego jeszcze nie było relacji i w ogóle pachnącego farbą…no ale GPMy jak i Modele nie chcą ich wydać ;) No to padło na coś małego, w miarę szybkiego, w razie jakby jednak wydali ;)
Steyr RSO. Mam wszystkie wydane wersje, zarówno te z ADW jak i Answerowy. Ten ostatni przedstawiający wersję 01 z obłą kabiną mnie skusił. Zobaczymy czy i jak sobie poradzę z tymi wszystkimi krągłościami.
Na chwilę obecną trwają prace nad wanną kadłuba i jej wyposażeniem. Z jednej strony model klei się bardzo przyjemnie, z drugiej, merytorycznie niestety jest trochę błędów, np. wanna z przodu powinna być krótsza w stosunku do ceowników ramy podobnie jak z tyłu, a mocowanie przedniego koła powinno być w formie zewnętrznej belki, tylko przysłoniętej obudową. Również sam kształt tylnej belki na której będzie zamocowany hak, powinien być trochę inny. Pomimo tych niedoskonałości, jak już wspomniałem, klei się fajnie, coś tam próbuję od siebie dodawać, ale nie ma za dużo czego, ponieważ nawet śruby są w opracowaniu.




--

Post zmieniony (27-05-19 21:09)

 
24-03-19 17:08  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nastaw sie na zrobienie kol od nowa ;) Cos tam nie teges z podzialem kąta na rowne czesci...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-03-19 17:09  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Paweł/Fisk78 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Flakpanzera nie wyda skoro oddawał kasę . .

 
25-03-19 06:48  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zębatka od gąsienic jest nie regularna ale przy RSO z ADW tym kwadraciaku. A tu chyba jak zrozumiałem pod nożyczki poszła ta zaokrąglana wersja z Answera. Tam jak popatrzeć to już to poprawiono. Złożyłem do jednego zeszytu tego RSO zaokrąglanego plus Nebelwerfera z Model-Kom. No i czeka sobie, może dzięki twojej relacji będzie miał szanse na wejście na matę.

 
01-04-19 19:06  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie ma dłubania, nie ma przyjemności :) Będzie trzeba, to będzie rzeźbienie.
Flakpanzera nie ma, ale od 15.04 będzie Vomag, coś się dzieje :)
Tak, to jest ta zaokrąglona wersja. Faktycznie do pojazdu przydałoby się coś do holowania. Mam sklejonego PAKa 40, jest w podobnym malowaniu, ale niestety jest w stanie agonalnym. Nebelwerfer też by pasował (w końcu leży na półce i czeka na swoją kolej), ale niestety jego malowanie ni jak ma się do RSO. Najwyżej będzie samotny.
Witam w kolejnej odsłonie serialu RSO, dzisiejszy odcinek nosi tytuł: Zawieszenie.
Etap ten był pod znakiem rurek, rureczek, tulej, tulejek i prawie 150 wzmocnień w postaci drobnych trójkącików. Przy nich stwierdziłem, że nie mam odpowiednich narzędzi do klejenia tego typu elementów i czym prędzej udałem się do marketu budowlanego na C gdzie w stosowne się zaopatrzyłem…ale ja w sumie nie o tym. To co widać na zdjęciach kleiło się bardzo przyjemnie. Ze swojej strony, zgodnie z oryginałem dodałem tuleje znajdujące się pomiędzy uchwytami, na tych krótkich belkach, na których będą koła. Taki sposób montażu umożliwia wykonanie stabilnego, ruchomego zawieszenia, na którego wykorzystanie mam pomysł. Tutaj mała uwaga. Oś montażowa tych krótszych belek nie jest na środku, w związku z tym części nie są równe. Są dwa rysunku pokazujące ten element i na obu jest inaczej, tzn. jeden pokazuje, że dłuższy koniec jest na zewnątrz, a drugi wprost przeciwnie ;) W wyborze właściwej wersji pomogły zdjęcia oryginału.
W międzyczasie na czeskim forum zaprezentowana została galeria wspaniale sklejonego RSO, w wersji z kanciastą budą, co tym bardziej motywuje do dalszego klejenia.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-04-19 08:18  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nebelwerfer jest szary , a RSO ogrągłe ma szare palmy kamuflazu. Myślę że wielkiego problemu z dopasowaniem kolorów nie ma. Większy problem był z Nebelwerferem gdy było tylko to RSO kanciaste. Do tego kanciaka za to mozna dodać jedno z dwóch PAKów z zeszytu GPM.

 
17-04-19 19:30  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ja tam się na kolorach za bardzo nie nam, ale plamy RSO to mi na takie bardziej zielone niż szare wyglądają ;)
Koła nośne skończone, pozostały do zrobienia napędowe, ale te będę robił jak pod ręką będą gąsienice. Na matę wjechała kolejny element. We wnętrzu pozostało do dorobienia kilka detali, natomiast zaczyna się przygoda z tym, co jest najtrudniejsze w tym modelu, a mianowicie obłą kabiną. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A tymczasem prezentuję obecny stan.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
17-04-19 20:19  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Tak przejrzałem to plamki są bardziej zielone. Niemniej mimo wszystko lepsze do Nebelwerfera zielone dodatki niż ten cały żółty. Twoich doświadczeń z obłosciami jestem ciekaw. Ale w razie czego ta najbardziej newralgiczna część jest podwójnie wydrukowana.

 
22-04-19 13:18  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jestem pewien, że Demon da sobie radę z kabiną.
Udowodnił to nie raz przy budowie innych modeli ;-)

Trzymam kciuki i czekam na kolejną aktualizację. Powodzenia :-)

--

 
22-04-19 14:41  Odp: [R] Steyr RSO/01 Answer
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ciekawie się zapowiada. Poczekam co będzie dalej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024