FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-04-19 20:59  [R/G] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Ponieważ nad otworem drzwiowym w moim pokoju jest kącik modelarski poświęcony polskiemu lotnictwu - nie do końca jeszcze zapełniony, postanowiłem skleić coś polskiego. Padło na tego brzydala.
Samolot jest specyficzny, bo jego jedyna wartość estetyczna gdzie można się wykazać, to silnik. Reszta to kanciaste pudło z blachy, nieprzyciagające uwagi. Może dlatego niewiele galerii i relacji z jego budowy można spotkać w necie.
A ciekawy jest też dlatego, że był całkowicie metalową konstrukcją, z wyraźnie odciśniętym ożebrowaniem wewnętrznym i tu również jest pole do popisu dla modelarza.
Niestety, zdjęcia oryginału pokazują wiele sprzeczności i nie wiem do końca jak powinno być - na jednych ożebrowanie wyciska blachę do zewnątrz, na innych ślady ożebrowania są zapadnięte. Je zdecydowałem, że żebra będą wystawać i tak właśnie je nagniotę.
Oto przykład: na pierwszym zdjęciu żebra są wklęsłe, na pozostałych wypukłe.




Co do silnika - niestety nie znalazłem ani jednego zdjęcia, na którym układ rur wydechowych byłby taki jak w modelu. Na wszystkich dostępnych najwyraźniej rury są zdemontowane i widać tylko krótkie fajki. Mimo to zdecydowałem o wykonaniu takich rur jak w opracowaniu, widocznie autor miał dostęp do porządnej dokumentacji.



Mój silnik jest nieco przerobiony, bo uproszczenia z opracowania były dla mnie nie do przyjęcia - brak sprężyn zaworowych i całej "klawiatury" na pokrywach cylindrów. A to właśnie te elementy będą decydować o atrakcyjności modelu, więc zrobiłem je od podstaw.
Rury wydechowe i dolotowe powietrza (te w kształcie "Y") są z pręcików polistyrenowych, jeszcze przed malowaniem.

Swoją drogą, ten silnik jest naprawdę ogromny jak na tak niewielki samolot... Średnicą przewyższa silniki gwiazdowe Sunderlanda, Cataliny a nawet An-2 który jest dużym samolotem transportowym.



CDN

--

Post zmieniony (22-06-19 15:13)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Batonus 9639 14-04-19 20:59
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Kilmister 320 14-04-19 21:27
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Batonus 289 14-04-19 21:32
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Ryszard 266 14-04-19 21:36
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Batonus 245 14-04-19 21:38
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Ryszard 347 14-04-19 21:50
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Ryszard 242 14-04-19 22:12
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Batonus 409 14-04-19 22:28
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
piotter 206 14-04-19 22:31
 Odp: [R] PZL-Wibault 70C1 z wydawnictwa MPModel  nowe
Mejdej 225 15-04-19 08:37

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024