FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-12-19 13:46  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Panowie dzięki za rady, skorzystałem przy tworzeniu imitacji soczewki celownika:





Zamiast lakieru użyłem jednak specyfiku poleconego w sklepie modelarskim:



Wrzucam fotkę bo może komuś się przyda. Na początku próbowałem zrobić soczewkę przy użyciu samej przeźroczystej farby Tamiya X24, jednak zasychała ona tylko na zewnątrz, a w środku dalej była miękka. Za pomocą tego klejo-lakieru można tworzyć grube, przeźroczyste i co ważne w miarę twarde wypełnienia. Na tak przygotowaną bazę położyłem finalną cienką warstwę akrylu X24 w celu zabarwienia na żółto.

A tymczasem Zdrowych Pogodnych Świąt dla Wszystkich!

--
dżudol

 
16-02-20 11:05  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Po dłuższej przerwie udało mi się dokończyć fotel i tym samym zakończyć wnętrze kabiny. Pomimo umiarkowanego poziomu zdetalizowania, trochę mi tutaj zeszło. W następnym kroku biorę się za osłonę, żeby to wszystko zabezpieczyć.







--

Post zmieniony (16-02-20 12:27)

 
07-03-20 10:12  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zdecydowałem się na wykonanie osłony kabiny w wersji otwartej. Na razie powstała przednia część. Sama wytłoczka kupiona u wydawcy modelu. Nie było większych problemów ze spasowaniem. Jedynie ramka wewnętrzna była trochę za duża i po wklejeniu w osłonę jej części zachodzą na siebie. Na szczęście po montażu jest to praktycznie niewidoczne. Ramka klejone na cyjanoakrylu.





--
dżudol

 
28-03-20 20:53  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dokleiłem statecznik pionowy. Trochę problemów sprawiło mi uformowanie anteny na jego końcu. W modelu jest ona w kolorze poszycia, w oryginale była pomalowana na zielono. Potraktowałem ją więc cyjanokrylem i też pomalowałem, co nieznacznie poprawiło efekt końcowy. Tak samo postąpiłem z zasobnikiem spadochronu, który w standardzie w moim wykonaniu wyglądał kiepsko.




Nie udało mi się też uformować poszycia bez delikatnych pęknięć na krawędzi natarcia i niestety nie obyło się bez retuszu:




Całość prezentuje się jak poniżej:



--
dżudol

 
29-03-20 08:40  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. A prezentuje się bardzo dobrze :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-04-20 19:06  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

A dziękuję :) W międzyczasie powstało usterzenie poziome i parę detali w tylnej części kadłuba:






Teraz zabieram się za skrzydła:



--
dżudol

 
10-05-20 13:10  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dziś trochę zdjęć z montażu skrzydła. Postanowiłem dodać od siebie reflektor lądowania, który w wycinance jest tylko grafiką na poszyciu. W oryginale wygląda on tak:



Powierzchnię odbijającą zrobiłem z wyoblonego kartonu pomalowanego Valejo 71.065 (Stal), który to akurat miałem pod ręką. Lepszy byłby trochę jaśniejszy srebrny.





Do szkieletu wkleiłem wnękę na koło i przygotowałem miejsce pod reflektor.



Do łączenia szkieletu z poszyciem użyłem kleju do papieru Dragon, który nakładałem na szkielet i po wyschnięciu (ok 4 minuty) dokleiłem poszycie. Jako pierwszą do szkieletu przykleiłem stronę z wycięciem na wnękę koła.



Przy okazji budowy usterzenia nie udało mi się uniknąć pękania kartonu na krawędzi natarcia. Tym razem do trasowania oprócz igły, użyłem dodatkowo długopisu z grubszą kulką.



Wyszło zdecydowanie lepiej i obyło się bez retuszu.





O ile od dolnej strony powierzchnia jest w miarę równa to od góry wnęka na koło niestety trochę przebija i tu przydałby się kawałek podposzycia.





Na końcu reflektor wypełniłem Mod Podgem (lakier bezbarwny). Dopiero później przyszło mi do głowy, że mogłem dać tam po prostu kawałek przeźroczystej folii, co pewnie dałoby lepszy efekt. Finalnie wyszło to tak:



--
dżudol

 
31-01-21 17:23  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Drugie skrzydło wyszło trochę lepiej. Tym razem nie nakładałem kleju w okolicy wręgi i nic nie przebija. Sam montaż skrzydeł był praktycznie bezproblemowy. Delikatne szczeliny między skrzydłami, a kadłubem udało się zamaskować oklejką przewidzianą do naklejenie w miejscu łączenia. Dosyć czasochłonne było wykonanie goleni podwozia i kół. Tutaj zdecydowałem się na cyjanoakryl i malowanie. Goleń przedniego koła to jak do tej pory najtrudniejszy dla mnie element w modelu. Złożony kształt drutu prowadzonego wewnątrz plus elementy, które można skleić dopiero po wstępnym złożeniu wszystkiego w całość zrobiły swoje i wyszło średnio. Wrzucę w następnej odsłonie jak już dokleję do kadłuba.



















--

Post zmieniony (31-01-21 17:47)

 
31-01-21 20:49  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Piękna, czysta i precyzyjna robota. Brawo!

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
01-02-21 10:58  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo ładnie to wychodzi, będzie naprawdę fajny model.

Pozwolę sobię na sugestię z tym łamliwym kartonem. Ten problem pojawia się przy zaginaniu ale też i zwijaniu części. Walczę z tym namaczając karton od środka, małą ilością BCG.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024