FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-04-19 18:11  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Rozwiązaniem też mogła być linia cięcia wokół tego elementu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
17-04-19 21:00  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki za zdjęcie, nie miałem właśnie zbliżenia na ten element. Może przy następnej wersji malowania Bisa, Answer rozpatrzy możliwość takiego ulepszenia.

--
dżudol

 
06-10-19 16:29  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja po wakacyjnej przerwie. Udało się ukończyć rurę kadłuba. Ogólnie łączenia mogły wyjść lepiej, rażą trochę grube kreski pomiędzy segmentami, które można było odciąć/zeszlifować. Niektóre wręgi (lasery) były trochę za małe w stosunku do obwodu poszycia. Ja poradziłem sobie przez skrócenie oklejek, co widać w miejscu gdzie będzie montowany garb. Zobaczymy jak będzie później ze spasowaniem.



















W międzyczasie Mig zaliczył swój pierwszy lot po strąceniu przez balon z regału :) Na szczęście skończyło się tylko na niewielkim wgnieceniu w okolicach wnęk podwozia głównego:



Następny etap to garb i dokończenie wnętrza kabiny.

--
dżudol

 
01-11-19 12:31  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Garb gotowy, spasowanie z kadłubem jest bardzo dobre. Montaż wykonałem w dwóch etapach. W pierwszym na dolne krawędzie szkieletu garbu naniosłem klej na bazie wikolu i spozycjonowałem go na kadłubie. Po wyschnięciu dokleiłem lekko odstające poszycie garbu do powierzchni kadłuba za pomocą kleju cyjanoakrylowego. Tylnej części na razie nie przyklejam, zobaczymy jak pójdzie ze statecznikiem pionowym, ale najpierw powrót do kabiny.













--
dżudol

 
01-11-19 13:02  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Czysta i precyzyjna robota .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
11-11-19 10:39  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tablica przyrządów gotowa. W przypadku drobnych elementów zdecydowałem się wspomóc czarną farbą i widać niestety różnicę w intensywności czerni. Zegary są podklejone folią co dla odmiany na zdjęciach jest prawie niewidoczne:




Osłona tablicy:



--
dżudol

 
16-11-19 07:57  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Możesz dać kropelke lakieru do paznokci na każdy zegar.

Piękna czysta robota

 
16-11-19 11:32  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tablicę już niestety wkleiłem, ale postaram się poeksperymentować z zegarami przy następnym modelu.



--
dżudol

 
16-11-19 11:55  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
Sławko   

Dając kropelkę lakieru na już wklejone zegary możliwe jest uzyskanie pewnej wklęsłości tak zrobionych "szkiełek" - efekt menisku wklęsłego.
Jeśli folia była by zbyt matowa to wolałbym ją samą pokryć najpierw lakierem błyszczącym a dopiero potem użyć do podklejania zegarów.
Po za tym zdjęcia nie zawsze potrafią okazać to co widzi ludzkie oko i efekt jaki został tu uzyskany może być całkiem dobry.
Co do modelu - ładna czysta praca modelarska zachęcająca do odwiedzania wątku przy każdej aktualizacji :)

 
16-11-19 12:34  Odp: [R] Mig-21 Bis (Angraf 2/2016)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bardzo podoba mi się Twoje wykonanie. Oby tak dalej.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024