FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-09-19 20:13  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo brzydki, niestarannie sklejony model. Cały upaprany czyś czarnym - pewnie po sklejeniu bawiłeś się nim brudnymi paluchami na mocno zakurzonym stole - stąd te ufajdane na szaro kółka! Śmigło wstrętne, użyłeś jakiejś słabej farby, bo odpadła od podłoża. Spód modelu woła o pomstę do nieba, zapewne model postawiłeś niedbale pod jakąś cieknącą rurą - stąd te okrutne zacieki. I ta odstająca sklejka przed kabiną - niechlujne klejenie klejem biurowym tak się właśnie kończy!
Moja rada: oczyść te zabrudzenia miotełką to może coś z tego modelu będzie.

 
09-09-19 20:29  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Rowin, mi się podoba i to bardzo.

Miskowski, a ja myślałem, że to ze mnie jest kawał szydercy...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
10-09-19 00:15  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Szanuję merytoryczne podejście do tematu i to właśnie w twoich modelach mi się podoba :-)
Co do jakości sklejania samolotów , to pozostaje mi tylko powzdychać z zachwytu...

Model extra - moje gratulacje! :-)

--

 
10-09-19 12:08  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję - na resztę pochwał, jak sam uważasz, szkoda klawiatury.

Osobiście nie jestem zwolennikiem takiego brudzenia chociaż każdy robi według własnego uznania.
Skoro nie masz dokładnych zdjęć oryginału to Twój wyrób nie jest repliką z Twojego modelarskiego motta.
Czy zatem model?

Powodzenia w innych pracach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-09-19 12:53  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czekam, kiedy zaczniesz całe modele malować ;) Bo już masz bliżej, niż dalej...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-09-19 13:25  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzieki Panowie.

W moim odczuciu calosciowe malowanie kartonowych modeli lotniczych mija sie z celem. Plastikowe modele sa do tego stworzone wraz ze wszystkimi smaczkami na ich powierzchni, w postaci nitow, podzialem blach, odksztalceniach naprezeniowych itd. Kolega Kuba na KW i jego F-84E, to chyba jedyny model, ktory sie broni. Co innego pancerka lub kolej, ktore az prosza sie o malowanie.
Kazdy z nas ma swoje podejscie do modelarstwa, a moje jest takie jak widac w relacji i poki co, raczej sie nie zmieni.

Pozdrawiam

 
10-09-19 15:58  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Nie moje metody, nie mój styl i skrajnie różne od mojego podejście do klejenia, ale uwielbiam patrzeć na tak zrobione modele.
Jak dobrze, że wszyscy różnimy się między sobą ;-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-09-20 21:08  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam

Jest to zamykający tą relację wpis i ostatnia galeria Spita na dzisiaj. Tym razem pustynna wersja tego myśliwca, usytuowana gdzieś na lotnisku polowym na Malcie. Smaczek podstawce dodaje kamienny murek z workami z piachem oraz ster kierunku zestrzelonego Włocha. Wykorzystałem oczywiście ster z Macchi 202 z tego samego wydawnictwa. Inspiracją było zdjęcie Beurlinga, czyli pilota tego Spita, widoczne zresztą poniżej.
Zdjęć tylko kilka. Ale myślę, że wystarczy, aby uznać ten wątek za zakończony. Zapraszam do galerii.














Dziękuję i pozdrawiam

--

 
16-09-20 21:48  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dla mnie to jest abstrakcyjny (jezeli można tu użyć tego słowa...) poziom klejenia...

--
54323031

 
16-09-20 22:38  Odp: [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jeśli nie widzę linii łączeń poszczególnych elementów, to jest to dla mnie poziom nieosiągalny dla zwykłego śmiertelnika:-)
Kolejny genialny model.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024