FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-04-19 12:07  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

To ten model (trzy w jednym) Viltianus (Kasi) mam u siebie.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=186745&t=186745&filtr=0&page=21
Jak widzisz, przy tej skali nie ma problemu „wodnego kantu” na krawędzi podstawki, za to model swobodnie sobie płynie, nie bojąc się wpadnięcia na wystającą ramkę :-)
Sprawdzę czy mam w domu szczegółowy opis Kasi jak robi wodę, bo mi kiedyś przesłała – jeśli znajdę to ją tu zamieszczę, jeśli nie masz nic przeciwko temu.

--

 
12-04-19 12:42  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Widzę o co chodzi, ale tam powierzchnia wody jest przy krawędziach prosta, a u mnie pofalowana i musiałbym docinać krawędzie obramowania do jej kształtu albo pozwolić żeby imitacja wody "przelewała się" ponad nie miejscami. Zatem tak już zostanie :)

Metodę Viltianus mniej więcej kojarzę, ale nie do końca mi ona odpowiada. Oczywiście możesz ją tu zamieścić - może ktoś inny skorzysta.

 
12-04-19 13:41  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

A mnie się imitacja wody tutaj bardziej podoba aniżeli w podanym linku, może kwestia gustu. Sam model jaki woda-nie przekombinowana, całkiem realistycznie wyglądająca -rewelacja.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
12-04-19 17:16  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się wykonanie,ale chyba relingi fototrawione są bardziej delikatne,ja ramki nie stosuję i daję trochę więcej kolorów na wodzie,może teraz,ale to kwestia gustu, dioramka jest troszkę smutna ,znaczy woda,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-04-19 20:05  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Małe jest piękne (jak przy nim trochę "podłubiemy"). Ładna czysta robota, ale dlaczego nie wstawiłeś porządnych schodków??? Poza tym jestem pełen uznania.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
12-04-19 20:35  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

Też myślę, że te czarne relingi lepiej by wyglądały cieńsze - ale... to tylko zdjęcie i domyślam się, że w rzeczywistości prezentują się po prostu dobrze.
Co do wysokości fal - w ogóle nie zwróciłem uwagi, że "się nie skalują". Kiedyś była tu dyskusja o wykonywaniu takich elementów jak ryflowane blachy na okrętach, deskowanie pokładu i w ogóle to wszystko co właśnie nie jest widoczne w okrętowej skali, a warto czasem mimo to zrobić, żeby uplastycznić model, więc - jestem na tak. Co do podstawki to też wolałbym żeby nie miała tych podniesionych brzegów, ale co ja się wypowiadam, jak sam bym nie umiał czegoś takiego zrobić. W ogóle liczy się pierwsze wrażenie, prawdaż, a tutaj jest znakomite, każdy przyzna.

Post zmieniony (12-04-19 20:37)

 
13-04-19 09:59  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

O relingach już pisałem przy okazji innego modelu - wiem, że fototrawione są delikatniejsze, ale lepiej mi się pracuje z kartonowymi. Z imitacją wody, to był pierwszy eksperyment. Pewne wnioski na przyszłość są już wyciągnięte.

Na schodki w tej skali nie mam na razie pomysłu. Jedyne co mi przychodzi do głowy do dwie sklejone z lekkim przesunięciem drabinki wycięte laserem. Jeżeli ktoś ma metodę, to chętnie przyswoję (wklejanie oddzielnych stopni nie wchodzi w grę).

 
13-04-19 10:08  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dobra robota. Bardzo mi się podoba model jak i sposób jego prezentacji.
Na modele w tej skali trzeba patrzeć cały czas pamiętając o ich wielkości. Ja cały czas mam ochotę na zrobienie modelu w tej skali lecz po obejrzeniu wycinanki zawsze mój zapał przygasa. Nie mam mikroskopu ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-04-19 10:44  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

stary - Bez optycznych środków wspomagających, to ja też już nie daję rady ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024