FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-04-19 21:36  [G] Delapan - JSC, 1:400
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 11

Holenderski "Delapan" - zdemobilizowany brytyjski monitor HMS M.19 z I WŚ po przebudowie na zbiornikowiec.

Na podstawie jedynego znalezionego zdjęcia oryginału postarałem się nieco zdetalizować ten dość prosty modelik. Sam projekt skleja się przyjemnie, problemem są tylko za niskie części 9 oraz trochę niespasowane nadburcie w miejscu uskoku pokładu.

Pokusiłem się też o dorobienie podstawki - nie do końca wyszła tak jak chciałem, ale chyba nie jest najgorzej...

Odpowiedz na tę wiadomość 

11-04-19 22:17  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Winek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 9

- 10

Fajne maleństwo i ładnie sklejone.
Gratulacje!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

12-04-19 06:51  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 7

- 3

Bardzo fajny model i dobrze sklejony.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

12-04-19 09:20  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

I model i woda super. Ale podstawka wyglądałaby dużo lepiej bez wystającego ponad poziom wody obramowania (tak jak robiła np. absolutna mistrzyni osadzania modeli na wodzie, Viltianus). Tak sądzę.

12-04-19 09:54  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 11

Dziękuję.

Co do podstawki - powierzchnia "wody" nie jest płaska tylko lekko pofalowana. Jeżeli obramowanie miało by nie wystawać po za jej powierzchnię, trzeba by było je do tej krzywizny dociąć, a tu trochę obawiam się o efekt końcowy i wydaje mi się, że tak jest estetyczniej.

12-04-19 10:04  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5

- 2

Mam u siebie podarowane kiedyś przez Viltianus modele 1:400, w tym DREADNOUGHTA. Pofalowanie na brzegach przy tej skali praktycznie nie istnieje (metrowa fala w tej skali winna mieć wysokość 0,25 mm). Na całym obwodzie woda wystaje równo na jakiś milimetr.

Ale (kapitalny!) model jest TWÓJ i tylko TWÓJ więc już się więcej nie wymądrzam :-)

12-04-19 10:28  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 11

To moje pierwsze podejście do "wodnej" podstawki - w przyszłości może spróbuję innych rozwiązań ;)

12-04-19 11:19  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

Jestem pod wrażeniem niezwykle urokliwego modelu ! Jeszcze tylko dym z komina by się przydał :-))

12-04-19 11:30  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 11

Niestety ciężko zrobić przekonującą imitację dymu ;)

12-04-19 11:36  Odp: [G] Delapan - JSC, 1:400
MarioTechNet 

Świetna miniaturka - bardzo mi się podoba - Pozdrawiam

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018