FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-12-03 19:48  [opinie] o USS San Francisco
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ostatnio tato wygrzebał gdzieś u siebie model USS San Francisco. Mieliście styczność może z tym modelem. Proszę o opinie o modelu (chodź mi wydaje się, że jest solidny, bo autorem jest pan Grzegorz Nowak, a jego modele to klasa sama w sobie)

 
17-12-03 20:12  Re: [opinie] o USS San Francisco
Witold   

No nie będzie łatwo. Mnie się nie udało już na etapie sklejania kadłuba. Nie skleiłem do końca, bo na pewnym etapie skończyła mi się motywacja.

 
17-12-03 20:43  Re: [opinie] o USS San Francisco
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Powiedz mi jakie napotakałeś problemy, żebym wiedział gdzie mam uważać jak będę go budował oczywiście (wakacje albo coś takiego)

 
17-12-03 22:31  Re: [opinie] o USS San Francisco
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Myślę, że Frisco trzeba będzie kiedyś skleić - choćby na rozgrzewkę przed TAKAO !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
18-12-03 19:48  Re: [opinie] o USS San Francisco
El Diablo 

 

Też mu się przyglądam od jakiegoś czasu, ale na razie nie ruszam. Kiedyś już była o nim mowa - autor (MacGregor) twierdził wówczas, że jest to model o którym chciałby jak najszybciej zapomnieć. Widocznie jest z nim coś nie tak, ale co - toby trzeba pytać u źródła.

Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
18-12-03 20:13  Re: [opinie] o USS San Francisco
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na Polskiej witrynie modelarskiej jest ten model skeljony przez MacGregora. Mówił, że nie dysponował odpowiednią dokumentacją, dlatego model nie jest wiernym odzwierciedleniem San Francisco. Ale o sklejalności nic nie mówił z tego co pamiętam.

 
19-12-03 00:12  Re: [opinie] o USS San Francisco
Witold   

Miałem kłopoty z oklejaniem szkieletu. Nie wiem czy winą było wydłużenie się szkieletu na skutek podklejania tekturą, czy też oklejki były za małe. Kiedy poradziłem sobie przy resztkach motywacji z kadłubem, to okazało się, że obrys nadbudówki na pokładzie nie zgadzał się ze sklejonym elementem. I to już było jak na mnie za wiele, bo nie ma chyba nic prostszego niż wykreślenie poprawne tego elementu. oczywiście odtwarzam to z pamięci i nie jestem już po tylu latach pewien do końca wierności odtworzenia.

 
19-12-03 10:04  Re: [opinie] o USS San Francisco
Norten   

Z kadłubem jakoś sobie poradziłem. Przy klejeniu nadbudówki głównej zaczeły się schody. Obrys nadbudówki faktycznie nie pasował, później zaczęły się problemy z rysunkami -mało czytelne, niektóre części były nie wiadomo po co. Wydrukowałem zdjęcia Frisco MacGregora i okazało się, że niektóre elementy nadbudówki są lustrzanym odbiciem tego co jest w wycinance, a inne elementy zrobiłem zupełnie inaczej (brak dokumentacji, zbyt schematyczne rysunki montażowe). W końcu straciłem serce do tego modelu i leży nie skończony już od ponad 1,5 roku.
Pozdrawiam
Norten

 
19-12-03 12:42  Re: [opinie] o USS San Francisco
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No to nie zapowiada się rewelacja. Może bęzie dobrze jak dziada pomaluje. Bo spód to i tak idzie do szpachlowania. A ten obrys na pokładzie to jest za duży czy za mały? Bo jak za duży to jeszcze 1/2 biedy, a jak za mały to pójdzie retusz. Ale i tak chyba zostawie go na później bo większych jednostek jeszcze nie sklejałem, a myślałem, że ta będzie jako pierwsza.

 
19-12-03 13:56  Re: [opinie] o USS San Francisco
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Panczo, najlepiej zrób jak radzi autor modelu i zapomnij o nim. Chyba szkoda nerwów, skoro jest tyle nowych opracowań, bez błędów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024