FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
08-09-15 12:18  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam teraz wolną chwile to wrzucę jakiś opis .
A więc tak chłodnice są na razie przymierzone na sucho ,muszę je jeszcze pobrudzić ,postanowiłem że przykleję je na samym końcu jak będę robił dach .
Dodatkowo zrobiłem zbiornik przelewowy paliwa to jest ten od strony kotła nad gaśnicami ,następnie od strony chłodnic będzie się znajdował zbiornik pomocniczy wody w zasadzie jest już gotowy ale zapomniałem zrobić fotek ,
myślałem też o wykonaniu zbiornika głównego powietrza znajduje się on w przedziale gdzie są chłodnice na podłodze że tak powiem tylko nie wiem dokładnie z której strony ,czy od tej gdzie znajduje się wentylator silnika trakcyjnego czy z drugiej strony ,no nic pomyślę .
Teraz jeszcze dorobię brakujące drzwi między przedziałami ,trochę usmolę środek i zabieram się za silnik ,chciałem też delikatnie pomalować podłogę metalizerem ale coś mi to nie bardzo wychodzi i chyba dam sobie spokój .
Kolejne fotki z bieżących prac postaram się wrzucić w sobotę .

Widzę że jest mały problem z kilkoma fotkami ,postaram się to naprawić .
pozdrawiam

--

Post zmieniony (08-09-15 12:20)

 
08-09-15 15:23  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Detale kapitalne!

--
Pozdrawiam Darek

 
09-09-15 00:27  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Muszę jeszcze dużo popracować nad tymi detalami , jeszcze wiele modeli na mnie czeka 😆
dodam że mam już w planach do tego modelu węglarkę 401z . Cały model razem z węglarką będzie miał ok. 130 cm. żona już wzdycha bo zauważyła że rozglądam się po ścianach w całym domu .
Dodam że jak zaczynałem sklejać ten model to mój mały brzdąc miał 1,5 miesiąca a teraz to już taki mały modelarz 🙋 3 latka na karku i umie się już nożyczkami posługiwać takimi dla dzieci oczywiście, na pierwszy ogień poszły krótkie spodenki ,no teraz to już pod okiem taty i pani przedszkolaki tnie sobie paseczki z kartki , powiedzmy prawie paseczki :))) ale jest wesoło .

pozdrawiam .

--

 
12-09-15 11:14  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
lukasz86 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Świetna robota. Szkoda tylko że nie malowałeś wnętrza kabin, widać je będzie bardziej niż przedział maszynowy który tak detalizujesz, chyba że planujesz zrobić zdejmowany dach.
Poza tym do SP45 bardziej pasowałby wagon 120A. Węglarka to jakbyś lokomotywę przerobił na ST45.
Pozdrawiam

 
05-06-17 16:37  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Po kilku nastu miesiącach postanowiłem wrócić do modelu ,nie to że nic nie robiłem przy nim ale utknąłem na cylindrach silnika ,bo za cholerę nie mogłem go skleić tak jak na instrukcji ,po prostu nie wychodziło .
Więc postanowiłem zrobić to tak



Naklejając każdy element na siebie ,co prawda zajmuje to bardzo dużo czasu,wycinanie tego samego elementu po 6 razy w kartonie 1mm na jeden cylinder ale nerwów mniej ,jak dla mnie .
Reszta fotek .




pozdrawiam

 
08-04-19 15:45  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Po kilku miesiącach dłubania przy silniku stanąłem przed wyborem farby jaką pomalować silnik w necie fotek trochę jest ale odcień zielonego jest tak jak by na każdym zdjęciu inny ,wybrałem dwie farby w sprayu
TAMIYA 85035 - TS-35 Park Green 100 ml i
TAMIYA 85020 - TS-20 Metallic Green 100 ml

tylko teraz nie wiem jaką wybrać ,a może inną z innej firmy ?
Dla tego zwracam się do braci kolejowej o pomoc.
pozdrawiam

 
09-04-19 03:45  Odp: [Relacja] Lokomotywa spalinowa SP45 ANGRAF/1:25
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziwne te ubikacje za kabiną ze znaczkiem pioruna...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024