FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-09-20 00:00  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzięki piotr d

 
09-10-20 21:45  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
piotr d   

Torpedy w regulaminowym wykończeniu . W stanie nowym stal przeświecałaby nieco więcej, ale wynik byłby nadal bardzo ciemny:
https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205141369

Po prawej torpeda w trakcie konserwacji, głowica bojowa z uchem transportowym, po lewej z zapalnikiem.

--

 
10-10-20 09:00  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Solidny kawał modelarskiej roboty nam tu prezentujesz, szkoda tylko, że aktualizacje coś ucichły: ]

 
10-10-20 12:38  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

piotr d - dzięki za zdjęcie.
Karas - dzięki, co do tempa to wiem że nie urywa ale jakoś idzie do przodu. Model jest już na innym etapie niż na ostatnich zdjęciach ale zanim pokażę aktualizację chciałbym zrobić wyrzutnię torped i może działo za nią. Więc jeszcze chwilka :)

 
25-05-21 09:38  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Hej,

Na początku jestem Wam winien kilka słów wyjaśnienia. Otóż postanowiłem połączyć moje umiejętności nabyte przez lata w modelowaniu 3D, zamiłowanie do modeli okrętów oraz moją najświeższą pasję druku 3D. Jak widzicie wyszło z tego kilka detali na kadłubie oraz największy do tej pory mój projekt w modelarstwie i druku 3D (oprócz moich figurek, których kilka popełniłem), czyli wyrzutnię torped. Sam wszystko modeluję w Modo i drukuję na Sonic Mini 4K. Piszę o tym bo zdaję sobie sprawę, że będąc na forum modeli kartonowych, to co robię nie do końca może być akceptowalne przez innych uczestników Forum czyli Was. Daleko mi do takich wymiataczy forumowych jak QŃ czy Art, którzy wszystko prawie robią w standardzie. Dlatego jeśli stwierdzicie Wy oraz Moderatorzy, że to już poszło za daleko i nijak nie pasuje do Forum modeli kartonowych to oczywiście ograniczę swoją działalność do FB, Modelwork, Kogi i innych. No hard feelings.
Jeśli jednak technologia, której używam kogoś zainteresuje to oczywiście służę pomocą i poradami bo jest to bardzo satysfakcjonująca zabawa.

Co do samego modelu...
Udało mi się "zamknąć" rufę i dziób brakuje już tylko relingu dookoła. Zacząłem walkę z uzbrojeniem, jak widać wyrzutnia torped się pojawiła a obecnie pracuję nad działem przeciwlotniczym 102mm.

Wszystkie modele 3D opracowałem na podstawie świetnych planów modelarskich ORP "Piorun" autorstwa Pana Jana Schmidt'a (nie wiem czy powinienem odmieniać nazwisko, jeśli nie to z góry przepraszam) z Modelarstwa Okrętowego oraz dostępnych zdjęć "Pioruna" z netu.









 
25-05-21 10:13  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

takie pytanko - są gdzieś do dostania, same plany pioruna? czy trzeba szukać całych numerów "MO"?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
25-05-21 10:17  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@97 najnowsze i najświeższe plany to jednak cztery numery MO, z resztą serdecznie je polecam.

 
25-05-21 10:49  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Model to model. Nie widzę podstaw do bóldupienia, tym bardziej, że nie ukrywasz że to druk. Skoro nikomu nie przeszkadzają kupne gotowce, to nie wyobrażam sobie, aby ktoś miał jakiekolwiek ALE, w stosunku do własnej pracy. Która tu niewątpliwie wykonałeś. Dyskusje, na temat ilości kartonu w kartonie są jałowe, według mnie karton w niczym nie ustępuje innym technikom wykonania, a najważniejsza jest JAKOŚĆ, jeśli model jest ładny i starannie wykonany, to jest ładny i starannie wykonany: ], hehehe wszelkie dywagacje, że to nie tak i nie powinno się, to pierdolety.

Powodzenia życzę, idzie Ci świetnie. Najważniejsza jest satysfakcja sklejacza. Jeśli jesteś zadowolony z rezultatu, to już wygrałeś. Mi też to się podoba i kibicuje: ]

pozdr

EDYTA, poprawiłeś jakość zdjęć i od razu widać różnice na plus, jest na czym zawiesić oko. Bardzo ładnie dodetalizowane. MEGA: ]
aaa i poprosiłbym więcej najazdów na różne szczegóły, tak jak to zrobiłeś z wyrzutnią torped.

Post zmieniony (25-05-21 10:55)

 
25-05-21 11:10  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Poszło za daleko :-), ale jak dla mnie nie przeszkadza na forum takie pomieszania. Czasy się zmieniają :-)
Wyrzutnie wyszły rewelacyjne, bez dwóch zdań. Model, też. Działaj dalej.
Przybliż może koszt wydruku 3D, np takich wyrzutni.

Post zmieniony (25-05-21 11:11)

 
25-05-21 11:40  Odp: [R]ORP Piorun MM 2001
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@dokker - ciężko określić koszty. Jedyne co mogę Ci napisać to, że obecnie drukarki żywiczne 3D w sektorze budget price są już naprawdę dobre. Ta której ja używam Somic Mini 4K (ważne jest to 4K bo to rozdzielczość ekranu, który pozwala na wydruki w takiej jakości) kosztuje około dwóch tysięcy a litr żywicy do niej 240 zł. Z tym, że z tego litra na te nasze drobiazgi wychodzi tak mało żywicy, że to starczy Ci na kilka jeśli nie na kilkanaście modeli. Musisz też się liczyć z zakupem kilku rzeczy dookoła tematu. Alkohol izopropylowy 5L około 40 zł, lampa UV do naświetlania/utwardzania wydruków około 100 (najlepsza do utwardzania tipsów u kobiet :)) i jakiś obracany stand za około 50 zł od chińczyków. To tak na szybko i najtaniej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024