FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
29-03-19 18:16  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Świetny model:)
Wielkie dzięki za jego udostępnienie:)

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
29-03-19 19:09  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielkie dzięki!
Ja też nacisnąłem kolorowy guzik download po prawej i za drugim razem pobrało się bez problemów.
Serdecznie pozdrawiam.

 
29-03-19 19:18  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
lubię placki   

Zapytam skromnie , na jaką grubość tektury nakleić elementy oznaczone gwiazdką , zapytuje ponieważ nie znalazłem nigdzie informacji. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź .

--
modele to moja pasja.

 
30-03-19 10:37  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Pawcio   

Bardzo dziękuję :)


Pozdrawiam
Pawel

--

Post zmieniony (31-03-19 21:09)

 
01-04-19 11:35  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Dzekuje za pozytywne oceny modelu

Czesci zaznaczone * przyklejalem na ok 0.8mm tekture.

W tym modelu trzeba pewne czesci "wybrzuszac", i to nawet mocno - szczegolnie segment nosa kadluba, gondole podwozia, koncowki skrzydel i statecznikow itd i ich paski lacznikowe. Ja takze lekko "wybrzuszalem" krawedzie segmentow kadluba co robi polaczenie mniej kanciaste. To trzeba robic przed wklejeniem paskow lacznikowych.

Krawedzie czesci retuszuje w trakcie wycinania. Uzywam kredki pastelowe olejne (kupilem w sklepie dla arystow), w kolorze troche jasniejszym niz druk. Koncowki skrzydel, statecznikow, lotek itd ich tylne krawedzie lekko szlifuje od wewnatrz papierem sciernym (po retuszowaniu)

Teraz robie wersje z malowaniem z plamami. Poniewaz ten model jest rysowany "recznie", bez jakiegokolwiek 3-D oprogramowania dopasowanie tych plam jest pracochlonne. Dotychczas dopasowalem lewe skrzydlo do kadluba i lewy silnik.




--

 
01-04-19 19:33  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny, ale ten łaciaty, to będzie dla mnie prawdziwa bomba.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
01-04-19 20:03  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
lubię placki   

Cześć kangaroo. Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na łaciatego KI - 45 .

--
modele to moja pasja.

 
07-04-19 20:58  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
Dauntless   

Mam pytanie do szanownych kolegów po fachu. A mianowicie może zacznę od tego że wolałbym gdyby to było porządnie wydane a nie za darmo. Ale skor już człek musi sam to prośba o wytłumaczenie mi jak tego dokonać. Gdzie z tym pójść?? do drukarni? do punktu ksero?? Co powiedzieć? jak drukować ?/ Offset laser ??? Jaki papier wybrać? Co jeszcze ważnego się z tym wiąże?/ Nigdy nie drukowałem tak modeli i nie mam pojęcia co zrobić. Proszę o pomoc.

 
07-04-19 23:17  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
misiek76 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Komputer. Drukarka. Papier z bloku technicznego. Ma gramaturę 160-180. Papier zwykły, do drukarki - 80g. Wydruk polakierować sprayem bezbarwnym. I już.

 
08-04-19 05:10  Odp: [R] Ki-45 Toryu 1:33
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

I ja mam. Dziękuję kangaroo!

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 11Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024