FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-04-19 17:00  Odp: [R/G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Obiecana relacja z budowy:

KADŁUB

Element z którego jestem chyba najbardziej zadowolony. Segmenty pasowały elegancko, jedyny błąd to zaznaczone strzałką błędne oznaczenie mocowania goleni podwozia. Od siebie dodałem lufy działek wykonane z wkładu od długopisu oraz pasy bezpieczeństwa z opracowania Yoav’a Hozmi’ego:



USTERZENIE

Tutaj trochę poległem. Uciekło mi oprofilowanie statecznika pionowego i przez to musiałem potem docinać stateczniki poziome żeby jakoś to ze soba pasowało. Moja wina, magia BCG … ta negatywna niestety.



SKRZYDŁA

Tutaj najwięcej problemów miałem z oprofilowaniem kadłub-skrzydło. Instrukcja przewidziała klejenie wszystkiego na żebrach i na styk, ratowałem się oklejkami, ale i tak widać walkę. Jest to jednak raczej problem samego rozwiązania tego łączenia bo części były dopasowane według mnie prawidłowo.



PODWOZIE

Tutaj było trochę kombinacji. Papier mi się rozwarstwił przy zwijaniu, więc musiałem skorzystać z podskrzydłowych zbiorników paliwa jako rezerwy koloru aby nieco pogrubić golenie. Ich mocowanie z kolei było bardzo delikatne, zalałem wszystko CA, ale mimo to model stoi bardzo niestabilnie. Koła toczyłem na wiertarce, pierwszy raz w życiu. Reflektor nieco wzbogaciłem wklejając do środka „kryształek” z jakiejś starej bluzki mojej żony i zamknąłem wszystko przezroczystą folią.



BOMBY

Miałem zrobić paliwa, ale musiałem je zużyć jako rezerwę koloru. Na mniejszych bombach poległem, więc zrobiłem większe. W sumie jestem z nich nawet zadowolony. Musiałem je tylko przybrudzuc pastelami, bo były dziwnie wydrukowane, kolor brązowy gdzie niegdzie przechodził w fioletowy.



OWIEWKA KABINY

Tradycyjnie chyba już najgorzej wykonany element w moich modelach. Tym razem również utrzymałem „poziom”. Tłoczona samodzielnie przy pomocy gorącego oleju. Tutaj również użyłem kleju CA do wzmocnienia.



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024