FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-04-19 19:03  [R/G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Witam po dłuższej przerwie z galerią mojego najnowszego modelu. Jest to francuski samolot myśliwsko-bombowy Dassault MD 450 Ouragan z wydawnictwa Answer. Opracowanie projektu Maciej Herbut. Model przedstawia samolot w barwach Izraelskich Sił Powietrznych z okresu Kryzysu Sueskiego 1956r.



Budowa modelu trwała 1 rok i 3 miesiące. Długo, ale zważywszy na okoliczności może jednak nie do końca. Otóż model wybrałem jako odpoczynkowy, lub wręcz na podtrzymanie nawyków klejenia w pierwszych miesiącach bycia ojcem. Tak właśnie. Budowę rozpocząłem gdy narodził się mój syn. Aby nie truć Juniora chemią modelarską zdecydowałem się poeksperymentować z BCG. Tak właśnie powstał Ouragan, poza owiewką kabiny i podwoziem w całości sklejony BCG i biurowym w sztyfcie. Jak widać nie wszędzie sobie z tym poradziłem. Pojawiają się krowie żebra czy to na kadłubie, czy to na skrzydle. Nieco „uciekło” mi też oprofilowanie skrzydeł i usterzenia. Mimo to lekcję uważam za udaną, a zdobyte doświadczenie mam nadzieję wykorzystać w kolejnych modelach. Cieszy mnie też, że pomimo tak dużej zmiany w moim życiu udało mi się utrzymać „łączność” z naszym hobby.
Co do modelu, to kleiło się go całkiem przyjemnie. Prosty, mało detalizowany i dokładnie spasowany. Uważam że w sam raz dla początkującego miłośnika wczesnych odrzutowców. Kilka wpadek projektanta to przede wszystkim zbyt małe klapy podwozia głównego, złe oznaczenie miejsca mocowania przedniej goleni, brakowało wręg do zbiorników podskrzydłowych i do bomb (no chyba, że ja je gdzieś zgubiłem). Nieco kłopotów sprawiło mi przejście kadłub-skrzydło oraz wiotkie mocowanie całego podwozia, które musiałem zalać SG. Poza tym jak już wspomniałem pasowanie poszczególnych elementów bez zarzutów.
Migawki z budowy można było podglądnąć na mojej stronie na fb, wkrótce dodam te zdjęcia również tutaj, może się komuś przydadzą. Do galerii gotowego modelu ludzie konradusa mają pierwszeństwo :)
Miłego oglądania.



--

Relacja z budowy na stronie 2 :)

Post zmieniony (06-04-19 18:03)

 
03-04-19 20:52  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Czysto i precyzyjnie wykonany model . Nieco razi mocno uproszczona kabina , ale ogólne wrażenie zdecydowanie pozytywne .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
03-04-19 21:41  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję wykonania. Czysto i dokładnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-04-19 23:04  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Z bliska widać to i owo, minimalne wypukłości na łączeniach segmentów. Ale po za tym przykładnie czysto sklejony model! Bardzo przyjemnie dla oka. Pogratulować!

 
04-04-19 10:21  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Super wyszedł , Gratulować . Teraz przynajmniej wiem , że To mógł być lepszy wybór na model odpoczynkowy :).
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
04-04-19 11:32  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajny, czysto sklejony model.
Gratulacje.
Oponki jak w salonie samochodowym - z połyskiem ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-04-19 12:36  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super wyszedł model. Widzę, że ścinałeś linie obrysowe oklejek.
Fakt, do kokpitu można by co nieco dorzucić.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-04-19 12:37  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
MarioTechNet 

 

Bardzo ładny czyściutko sklejony model, obserwowałem budowę na FB - Gratuluję ukończenia i Pozdrawiam

 
04-04-19 20:16  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Dzięki za miłe słowa. Oczywiście model można było nieco wzbogacić o dodatkowe szczegóły, na przykład korzystając z elementów darmowego modelu Yoav'a Hozmi'ego, można tez było zresztą zrobić jego model zamiast tego :) Ale tak jak wspomniałem, model robiłem jako podtrzymanie nawyków klejenia przy bardzo dużym niedoborze czasu. Dlatego zrezygnowałem w pełni świadomie i dobrowolnie z waloryzacji, ciesząc sie po prostu z tego że sobie od czasu do czasu pokleiłem :) Z modelu Yoav'a wykorzystałem tylko pasy pilota. Dodatkowo ubrudziłem nieco bomby pastelami bo były jakoś dziwnie wydrukowane. Model na koniec polakierowałem na błyszcząco, koła i bomby prysnąłem potem matem, ale widać że jakoś chyba za słabo, dodatkowo jeszcze lampa uwydatniła połysk stąd takie "salonówki" :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
04-04-19 21:22  Odp: [G] Dassault MD 450 Ouragan - Answer 7/2007
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bez spinki, na luzie - i czasem wychodzi lepiej, niż silenie się na niewadomoco.
Gratuluję

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024