FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 
08-10-17 22:01  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

To w takim razie, pod aero lepsza będzie seria Vallejo Air. A w ogóle, to dla mnie najlepszymi farbami pod aerograf są Gunze H. Wiadomo, że każdy ma swoje preferencje, ale mi najlepiej pracuje się z Gunze H (aerograf) i Vallejo (pędzel).

 
04-04-19 12:37  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Pora skończyć Zuiho.

Na początek zestaw 53 skrzynek amunicyjnych. Nie wszystkie się udały. Te najgorsze umieszczę pod pokładem.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
05-04-19 11:10  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Generalnie nigdy nie zdobyłbym się na malowanie i przerabianie jak to robisz niemal jak w technice scratch building, ile czasu na to poświecasz, tylko skupiłbym się na dopasowaniu wszystkiego do siebie, poprawki spasowania, ewentualnie dodania widocznych detali. Szkoda czasu i niebywałego ogromu pracy w czasie którego możnaby normalnie skleić wiele innych modeli. Malowanie bardzo wydłuża, utrudnia i trzeba mieć takie umiejętności malowania jakie mają plastikowcy używający areografów by to wyszło lepiej niż sklejenie normalnego wydruku.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-04-19 11:19  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Mi nie przeszkadza że jest dłużej. Takie jest moje modelarstwo i w takiej postaci je lubię:)
Do malowania używam tylko aerografu. Ale mam problem z powtarzalnością. Nie potrafię wykonać kilkudziesięciu identycznych elementów. Zawsze minimum 1/4 mi nie wyjdzie. Ale jakoś na konkursach nikt tego nie zauważa więc i ja przestałem się tym przejmować.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
11-09-19 15:07  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzisiaj tylko małe przypomnienie że projekt wciąż żyje:)

Dla zainteresowanych małe porównanie rysunku zestawieniowego z modelu oraz faktycznym Zuiho w różnych okresach.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
11-09-19 18:20  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

ilość kominów (choć nie kształt) się zgadza...
To już dużo ;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
11-11-19 21:27  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Pora na małą aktualizację.
Przez ostatnie 3 miesiące pracowałem nad pokładem. Była to moja druga próba ponieważ poprzedni nie spełnił moich oczekiwań.
Zauważyłem też że pokład na prawdziwym okręcie miał inny kształt w części dziobowej więc postanowiłem go od nowa narysować.
Na zdjęciu poniżej po lewej stronie widać nałożony na siebie stary pokład i nowy. A po prawej stronie jest fragment ponownie narysowanej górnej części pokładu z deskami.



Linie między deskami przejechałem końcem igły żeby go lekko uplastycznić. Musiałem to zrobić ponieważ jakbym go pomalował bez tego zabiegu to miałbym gładką powierzchnię a tak będzie widać że były tam deski.
Następnie podzieliłem pokład na segmenty i sztancą biopsyjną wybiłem otwory w których były klamry do mocowania samolotów na pokładzie. Długo się zastanawiałem z czego wykonać same klamry i ostatecznie zdecydowałem się je zrobić z krążków wyciętych tą samą sztancą z ryflowanego pokładu. Pokład z otworami podkleiłem dwustronną taśmą klejącą (bo nie chciałem używać kleju żeby nie zabrudzić powierzchni), i wycięte krążki mozolnie wkładałem tą samą sztancą w każdy otwór z osobna.


Potem dodałem ryflowane brzegi oraz rynnę odpływową na krawędzi pokładu. Zrobiłem ją z laserowo-wyciętych drabinek które przeciąłem na pół.



A tak wygląda w całości:


Teraz wstępnie pomaluje go na biało żeby zobaczyć czy nie ma nigdzie szpar. Te które znajdę załatam sobie szpachelką akrylową.

Kolejny etap to malowanie kamuflażu.

--

Post zmieniony (12-11-19 15:15)

 
12-11-19 14:55  Odp: [R] Japoński lotniskowiec Zuiho (Na podstawie modelu z wyd. Answer 1:200)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Jakub solidna praca, efekt będzie wspaniały.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024