FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
05-04-19 11:16  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mnie tam bardzo ucieszył Essex, biorąc pod uwagę to co z nim zrobił kiedyś Higlander, dla każdego coś miłego
- naprawdę nie wiem czego wy się czepiacie MM ?

Kijew to byłby reprint !!!
Vanguard to chyba za bardzo sylwetkowy model. Choć jak by przyjął że dla Małych Modelarzy to czemu nie :-)
Pzdr

 
05-04-19 13:44  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
Grigorij     

Dzięki Rafael za info
teraz fotki już powinny działać
- jeśli jeszcze będą jakieś problemy z techniką to daj znać najwyżej zmienię hosting

Tak nawiasem mówiąc to temat niewiele ma wspólnego z typowym reprintem
- raczej to jest podejście do tematu jeszcze raz ale już z najnowszymi zdobyczami techniki,
czyli w sumie potraktowałbym to jako zaprojektowany od nowa.

P.S.
Ja tak szczerze powiedziawszy to ślinię się na lodołamacze atomowe i Aurorę - tak jeszcze raz od nowa.

 
05-04-19 23:17  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

tineo, dzięki za rzeczową prezentację owego "Essex,a" ;-)
Dzięki temu, moja "skromna-do-sklejenia-kupecka" o kolejnego MM,a wzbogaciła się... :-)
Pzdr,

P.S. Grigorij, z siedmiu egzemplarzy, na bank, wymodzisz coś wspaniałego... Czekamy na [R]elację.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
06-04-19 18:58  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Wczoraj oglądałem nowy nr MM. Bardzo na plus jest nowe opracowanie, oczywiście po za wspomnianymi gwiazdami na samolotach. Szkoda, że autor opracowania komputerowego pozostawił okienka białe, zamiast takich jak w poprzednim wydaniu.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-06-19 14:05  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
Grigorij     

Seweryn , Stug - żart jest potrójny , bowiem gwiazdy są takie jakie być powinny jak samoloty trafiały z baz lotnictwa taktycznego , pierwsze maszyny przemalowywano na ten właśnie kamuflaż i z takimi gwiazdami jak trafiały na okręt. Poza tym że na Essexie w ciągu czterech lat jego służby znalazłem 7 obowiązujących kamuflaży Hellcatów !!!. I jak tu żyć ???
Zastanawia mnie tylko oznaczenie na ogonie tutaj trochę autor opracowania odbiegł od oryginałów ??!!

 
28-06-19 14:46  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
Seweryn 

 

Kształt samej gwiazy jest karykaturalny.

--
Seweryn

 
28-06-19 14:58  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
Grigorij     

ale takie wtedy były - to już problem marynarzy z US Navy z tamtego okresu.
Ja dotarłem do źródeł gdzie jeszcze te szydercze gwiazdy są z czerwoną obwódką na żółtym kamuflarzu samolotu - co moim zdaniem wygląda jak z cyrku.
Autor opracowania MM zapomniał dodać strzałki w górę na sterze kierunku bo wtedy takowe malowanie było na tym lotniskowcu.
Dlatego pisałem że żart jest potrójny , nie dość że gwiazdy są jak te cyrkowe to jeszcze kamuflarz średni i autorzy zdecydowali się na ten z najgorszych przy tych samolotach czyli navy blue sea.
Mam nadzieję że Answer/Angraf weźmie się za bliźniacze konstrukcje i będzie można po paru przeróbkach złożyć normalnego Essexa, a przynajmniej z normalnymi samolotami.

Post zmieniony (28-06-19 15:06)

 
28-06-19 18:35  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Grigoriju: autor oryginalnego opracowania nie miał BARDZO WIELE LAT TEMU dostępu do materiałów osiągalnych teraz na byle kliknięcie :-)

 
28-06-19 21:16  Odp: [N]Mały Modelarz 10-11-12/2014 - Amerykański lotniskowiec USS „Essex”
Grigorij     

Nawet jeśli by miał to model lotniskowca jest w malowaniu niszczycieli czyli z oznaczeniem D - /DESTROYER/ czyli zaraz po decyzji o przerobieniu kadłuba niszczyciela na tzw. "podstawę" lotniskowca .
Oznacza to jedno samoloty które na nim stacjonowały były przemalowywane jak to się mówi "na miejscu " - w związku z powyższym zakładam taką wersję wydarzeń.
Poza tym rozmawiamy cały czas o poprawionej komputerowo wersji z 2014 roku , starałem się tylko wyjaśnić skąd te koszmarnie wielkie gwiazdy szeryfa na samolotach.
i żeby nie być gołosłownym dwie fotki poniżej z publikacji AJ-PRESS z 1994 roku



i tak już na koniec żeby nie było wątpliwości to WEDŁUG MNIE prawidłowa wersja malowania Hellcatów do akurat tej wersji kamuflażu ESSEXa z 10-11-12/2014 MM

--

Post zmieniony (28-06-19 22:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024