FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
02-04-19 08:30  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Grzebiuszek 

 

Dołączam się do zachwytów. Pierwszy niemiec od lat którego kupię nie dość że ochotą to jeszcze się obliżę.
Co do skuteczności tego rozwiązania jako niszczyciela czołgów (praktyczny zasięg panzerfausta ok. 50m) śmiem wątpić w zdrowie psychiczne pomysłodawcy ale wygląda zarąbiście i MUSZĘ go skleić.

 
02-04-19 08:55  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Po wczorajszym święcie nie zniknęło i nie ma sprostowania - uffff!
A może fajnym tematem był by też PZL XIX?

--
pozdrawiam,
MarcinS

 
02-04-19 09:51  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
tyg   

O rany! Myślałem, że trochę znam się na lotnictwie tamtego okresu ale ten wynalazek pierwszy raz na oczy widzę!
Toż to jakby dzisiaj załogę Humvee w proce uzbroić:) Żeby trafić, to pilot chyba musiał w ten czołg wlecieć całym samolotem!
Co do modelu, to podoba mi się i z pewnością na niego portfelem zagłosuję!
Po dokładniejszej analizie fotek muszę dodać, że piorunujące wrażenie zrobiła na mnie finezja konstrukcji celownika...
prawie jak angielskie moździerze z rur kanalizacyjnych z 1940:)
--

Post zmieniony (02-04-19 09:54)

 
02-04-19 10:08  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Matey   

Czekałem kiedy ktoś wreszcie wyda Bestmanna z panzerfaustami. Dzięki Pawle, bardzo miłe zaskoczenie.

 
02-04-19 12:51  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zapowiedź 1 kwietnia (...) ale wygląda przekonywująco...
Czytałem w jakimś czasopiśmie artykuł o tych samolotach i zastosowaniu w roli miotacza pancerfaustów. No cóż... Misja była raczej samobójcza biorąc pod uwagę zasięg broni, wysokość i prędkość ataku...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-04-19 13:20  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Ciekawy samolot :-) Te panzerfausty na skrzydłach wyglądają trochę groteskowo :-)

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
02-04-19 14:07  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

 
02-04-19 14:11  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mariusz , zauważ że są tacy piloci co potrafią przelecieć drobnym samolocikiem czy pod mostem czy pod linią napowietrzną. Najpopularniejsze radzieckie tanki nie miały kaemu plot . Więc misja nie musiała być samobójcza, wymagała za to stalowych nerwów i perfekcyjnego pilotażu. Te 4 Panzerfausty odpalaly się na raz zbieżyscie. Po lekkim treningu poligonowym można tym było łatwiej zniszczyć czołg niż bombowcem nurkującym.

 
02-04-19 17:12  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Tematyka nie moja, ale jestem pod wrażeniem i cieszę się z wydania takiego tematu, do tego w interesujących wariantach. Jedyne czego mi brakuje, to napisy eksploatacyjne na Panzerfaustach (raczej nie widać ich na zdjęciach modelu), którymi rury były usiane w całości. Do tego instrukcje obsługi w formie papierowych plakietek, naklejane na głowicę.

--

 
02-04-19 17:25  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zawsze można dokupić pakiet startowy ; ) https://www.mojehobby.pl/products/Panzerfaust-30-60-Set.html

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024