FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
01-04-19 20:33  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości





Z drobnym poślizgiem, ale w końcu udało mi się przygotować kolejny model, który od dawna już chodził mi po głowie. Tym razem temat najnowszego numeru KK jest nieco bardziej oryginalny lub jak kto woli mniej typowy. Niemiecki samolot szkolny Bucker Bu 181 "Bestmann" to większości pewnie mniej znana konstrukcja lotnicza z lat drugiej wojny światowej, choć wyprodukowana w liczbie blisko 3 500 egzemplarzy. Część z tych maszyn była zbudowana po wojnie w Czechosłowacji oraz na licencji w Egipcie. Niektórzy z Was mogą kojarzyć tę maszynę ze słynnego filmu fabularnego "Wielka ucieczka", w którym zagrał jedną z ról.


W tym numerze KK znajdziecie dwa PEŁNE MODELE samolotu "Bestmann". Pierwszy z nich przedstawia samolot w barwach Luftwaffe ze specjalnej jednostki sformowanej w ramach Volksturmu. Samolot ten (jak i kilkanaście innych egzemplarzy) został prowizorycznie przebudowany na maszynę szturmową uzbrojoną w cztery panzerfausty montowane na skrzydłach. W zamyśle autorów tego dziwnego i szalonego projektu tak zmodernizowane samoloty miały powstrzymać radzieckie czołgi zbliżające się nieuchronnie do Berlina w 1945 r. Drugim modelem jest klasyczny (czytaj szkolny) "Bestmann", ale w malowaniu szwajcarskim z charakterystycznym biało-czerwonym oznakowaniem.


Model (modele) został opracowany w skali 1:33. Jest stosunkowo niewielki z delikatną waloryzacją graficzną, a stopień trudności jego wykonania określiłbym na conajmniej średni. Części każdego z modeli mieszczą sie na 4 arkuszach kartonu (czyli całość zawiera 8 kartek). Model posiada stosunkowo bogate wyposażenie kabiny oraz rozdzielone powierzchnie sterowe (lotki, klapy, stery wysokości i kierunku). Uzupełnieniem numeru jest tradycyjnie między innymi słowno rysunkowa instrukcja montażu, rys historyczny i zdjęcia egzemplarza muzealnego samolotu z berlińskiego Muzeum Techniki.


32 numer KK trafi do sprzedaży we wtorek 2 kwietnia - będzie dostępny tradycyjnie w salonach Empik, sklepach modelarskich i sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna 32 zł. Do modelu został przygotowany standardowy zestaw wycinany laserem w cenie 16 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie internetowej KK.


Poniżej okładka, zdjęcia modelu roboczego i podgląd arkuszy z częściami.








Do następnego,

Pozdrawiam,

Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
01-04-19 20:34  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I TO JEST MISTRZOSTWO SWIATA !!!!!!!!
WRACAM DO KARTONÓW

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
01-04-19 20:42  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

O swastyczka - pan pójdzie z nami : )))))
No nie powiem zaskoczenie pełne, ale zdecydowanie na 666+ : ) Podoba się !

 
01-04-19 20:46  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Szwajcar :) Super :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
01-04-19 20:52  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
lubię placki   

Brawo za temat , jutro obowiązkowa wizyta w Empik. Pozdrawiam i czekam na kolejny numer.

--
modele to moja pasja.

 
01-04-19 21:38  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Oryginalnie. I za to duży szacunek.

Szwajcarskie malowanie podoba mi się bardzo.

 
01-04-19 21:59  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Pozytywne zaskoczenie. Brawo. Mam nadzieję, że się sprzeda.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
01-04-19 22:58  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To teraz brakuje do kolekcji Bücker Bü 131, oraz Messerschmitt Bf 108.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-04-19 23:23  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Powiem szczerze, może jestem w tyle ale Panzerfausta na samolocie to żem jeszcze nie widział!
Poza tym grafika bardzo mi się podoba. Trza będzie zakupić!

 
02-04-19 06:32  Odp: [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Halogen , teraz już się nie mówi "pan pójdzie z nami", lecz " już dzwonimy do prokułatury". Zaraz lecę do Empiku , nie , nie , nie po dowód dla prokułatury. No nie wiem jak to w praktyce można było działać z Panzerfaustami z tego samolotu. Panzerfaustami były bardzo skuteczne do stopnia zablokowania drogi wrakami czołgów ale w powiązaniu z narobieniem mocnego zadymienia świecami dymnymi, bo wtedy czołgiści już naprawdę niemal nic nie widzieli. Z góry jak by podleciał nad większość radzieckich czołgów bez kasku plot to i bez zadymienia by teoretycznie coś zdziałał , lecz musiał to by być super wyszkolony pilot ,a akurat takich pod koniec wojny to było jak na lekarstwo.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024