FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
02-04-19 13:04  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Tomek 

 - 2

Halogen! Czuję się wywołany do tablicy... Jestem ostatnią osobą, która będzie narzekała na to wydawnictwo. Kupuję większą część z tego, co wydadzą. Co do p. Moczuka i jego modeli. Akurat część osób z tego forum narzeka choćby na rok wydania (niby nowość, a rok na okładce wskazuje zaległość 5 lat...), który pojawia się na okładce. Modele p. Moczuka może i odstają od tego, co się współcześnie robi, ale akurat pasują do ludzi, którzy zaczynają przygodę z modelarstwem. Część ludzi chciałaby kupić dawniejsze modele choćby ze względu na sentyment i nawet na tym forum pojawia się od czasu westchnienie, aby wydać coś co było kiedyś tam... Rozmawiając z p. Gontarzem dowiedziałem się, że mają problemy z regulacją w sprawach autorskich i dlatego część dobrych modeli się po prostu nie pojawia. Ponieważ usiłowałem coś zrobić w tej sprawie i znam ją tak od strony wydawcy (przynajmniej częściowo) jak i od strony autora, więc dla mnie jest to jakiś symptom problemu. Wydając takie modele mamy okazję coś polecić za niewielkie pieniądze początkującym, których nie zniechęci n- części, gdzie końca budowy modelu nie widać. Wiem coś o tym, bo prowadzę kółko modelarskie. Dzieciaki uciekają od tego, bo nie mogą skleić modelu w parę chwil. Tak więc z jednej stronu kupię to co wydadzą (oprócz żaglowców, bo to nie moja bajka), ze względu na A. datę wydania, B. zawartość numeru, C. politykę- wielu ludzi będzie miało coś do powiedzenia. Mam nadzieję, że wydawnictwo przetrwa, jednak boję się o to. I z tego wynikał mój wpis! Pozdrawiam!

 
02-04-19 13:06  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Tak sobie swoją kupeckę modeli na sklejenie czekających przejrzałem...

I Wiodącym Wydawnictwem w mojej kupecce, Mały Modelarz okazał się! :-))
No, też się zdziwiłem...

Pzdr, ;-)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
02-04-19 13:10  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mysle, ze ten watek juz stracil sens istnienia... Zamykam

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024