FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-04-19 16:11  [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Bodek   

Wczoraj przeglądałem nowego MM, czyli lotniskowiec Essex. To jakiś żart, czy czyszczenie magazynów?

Post zmieniony (01-04-19 16:13)

 
01-04-19 16:48  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
RAVEN6   

Raczej wznowienie już kiedyś wydanego modelu. Pewnie nie mają nowych projektów więc drukują ponownie starsze tematy. Tak swoją drogą to mogliby wznowić Hawkera Typhoona bo był bardzo fajny - prosty i dobrze spasowany, tylko karton miał wówczas bardzo kiepski.

 
01-04-19 17:15  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jutro postaram się wrzucić porównanie obu wydań... opisy są identyczne, ale kolory zmienione. Fajniejsze...

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
01-04-19 17:32  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Informacja o nowym MM byla już 18.03
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=360562&t=360562&filtr=0&page=23

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 
01-04-19 17:37  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Seweryn 

 

Typhoon był świetny, podobnie jak Wildcat, warto je wznowić w poprawionej szacie graficznej. Wildcata chyba wydał Pan Halinski z tego samego projektu.

--
Seweryn

 
01-04-19 19:33  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Tomek 

 - 2

Co do wznowień, to bardzo wątpię, żeby coś w tej sprawie się zmieniło. Dzwoniłem do nich, prosiłem i błagałem. Dałem im namiary na p. Eugeniusza Moczuka, który bardzo chętnie chciałby się dogadać w sprawie wznowienia jego projektów (np. Stuart, Renault R- 35), ale z tego, co wiem, to nie kontaktowali się. Tak, to się niby zasłaniają prawami autorskimi, ale jak coś mają na talerzu, to uciekają od tego. Albo się tam musi zmienić kierownictwo, albo to wydawnictwo skazane jest na śmierć naturalną z przyczyn nienaturalnych. Jeśli dojdzie do tego, to znów zniknie coś, co było fundamentem dzisiejszego modelarstwa, a będzie to, w moim odczuciu zmiana nie do powetowania... Z bólem piszę te słowa….

 
01-04-19 20:21  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

1 kwietnia to i temat z czapy, bo tytuł nijak ma się do zawartości tematu ; )
Bodek jak nie ma to najpierw zorientuj się, czy już na przykład w innym temacie nie poruszono tematyki nowego numeru "MM", którym jest wznowienie z poprawioną szatą graficzną lotniskowca "Essex" lub sam załóż taki temat, który pewnie szybko zostanie zamknięty, bo ile lat w końcu można rozprawiać o numeracji "MM" i labidzić, że "MM" wznawia stare projekty ale akurat nie te jakich oczekują jedni, a być może oczekują drudzy, a trzeci chcą jeszcze innych ; )
Kompletnie nie jestem wstanie pojąć dlaczego niby ma się tam zmieniać kierownictwo, bo akurat nie skontaktowano się z E.Moczukiem, bo oczywiście wydawnictwo dokonało by interesu życia wydając Stuarta, R- 35 - no trzeba mieć bardzo wybujałą wyobraźnie, żeby w to wierzyć.
Wystarczy zobaczyć listę ostatnio wydanych modeli przez "MM" i są to ciekawe i atrakcyjne tematy, więc skąd takie tezy, że kierownictwo ma się podać do dymisji, bo coooo, bo wznowili "Essexa" i trzeba tak długo czekać na "Canta" ?
Odnoszę wrażenie, że "MM" stał się na forum takim chłopcem do bicia, takie tanie bohaterstwo - nawtykamy "MM", bo tu nikogo z redakcji nie ma i nikt nas po sądach nie będzie ciągał za hejt i mowę nienawiści ; )
Proszę bardzo co w tych tematach z ostatnich lat jest złego, mało atrakcyjnego itp. ?
http://www.konradus.com/forum/index.php?f=100

 
01-04-19 20:50  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Grigorij     

temat na 1 kwietnia to w następnym numerze będzie : Włoski Wodnosamolot CANT z-506b"aiRONE" /pisownia celowo zmieniona/
hehe zawsze kiedy to piszę już od PZL11C to mam dziwne wrażenie dejavu
2) na wszystkie wielkie lotniskowce , transportowce , śmigłowcowce itp. to czekają chyba wszyscy wierni fani MM
3) R-35 ????? - hitem , no chyba kitem. Z tego co pamiętam to już chyba wszyscy go wydali we własnych wersjach a jak komuś mało to bierze ołóweczek i cyrkielek i staje do deski kreślarskiej projektując własną wersją . No co teraz chłopcy - odważnych już nie ma ?????
P.S.
Kolego tineo nie sil się na porównania , relacja już wkrótce

 
02-04-19 07:51  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Nowy wydruk Essexa ma być "czyszczeniem magazynów"? Ciekawa logika.
Trudno się z Halogenem nie zgodzić, stękanie i marudzenie na MM robi się nudne, przynajmniej mi dawno przeszło. Sentyment sentymentem ale na litość boską, nawet jakby nagdonili najważniejszą dla wielu sprawę z numeracją to co, nagle staliby się jakimś wzorem czy jak? Nawet 5-6 wydanych rocznie MM-ów stanowi tak mały odsetek naszego rynku, że nic by to nie zmieniło. Ostatnimi laty faktycznie wydają ciekawe modele i bywa, że fajnie opracowane, do tego cena -nadal konkurencyjna. A z CANTEM temat jest zastanawiający, jakoś mimo tylu zachwytów wśród naszej społeczności żaden inny wydawca nie podjął się wydania, jednocześnie ciągle we wiodących wydawnictwach mamy w ofercie "bliźniaki". Jeden zapowie, drugi za tydzień wyda.
PS wznowienie starego R-35 -błaaagam, merytorycznie był tak kiepski, że właściwe przerobienie go wymagałoby praktycznie nowego projektu.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
02-04-19 09:52  Odp: [P] Czemu nie ma jeszcze informacji o nowym numerze MM?
krzysztof   

Witam wszystkich modelarzy.
Co do wydania tego nr MM, to jest to odgrzewany kotlet w nowym malowaniu.Najpierw trzeba dobrze zapłacić autorom za projekt i wtedy, będzie dobrze. Nie wiem jakie są stawki za projekt do Małego Modelarza.Co do planów modelarskich w Modelarzu, to tez trzeba zmienić stawki za projekt.
Proszę o odpowiedz .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024