FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 27Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-19 18:54  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ojojojoj...Kolegę Muchę tak francuskie serdószko urzekło to może i polskie serdószko do gustu przypadnie hmm??

A może trefl Kolegów przekona?

A może pik z ułańską fantazją?

A jak już pik to czemu by nie np. może? hmm, pomyślmy.... martwy?

Ciekawych polskich malowań FT jest naprawdę sporo ;)
PS: Ja zabezpieczony caponem kawałek papieru nakleiłem na tekturkę piwną i używając ostrza do tapet (łamanego) jako linijki, trasowałem szpilką kreski raz przy razie aż wydało na szerokość chłodnicy. Po co sobie utrudniać ;)
--

Post zmieniony (28-03-19 18:58)

 
28-03-19 19:06  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To pierwsze serduszko kojarzy mi się z pewną częśćią ciała mojej żony wieczorową porą :)

Dalej podtrzymuję, że zarówno układ plam jak i dobór kolorów bardziej mi leży z wozów francuskich z czasów wojny. Malowanie polskie nie podoba mi się ze względu na czarne pasy oddzielające pozostałe barwy. Mówię o tym ostatnim schemacie.

Ale to nie jest mój projekt, więc będzie jak nasz kolega zadecyduje :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
28-03-19 19:27  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mój drogi, większość polskich FT z lat '20-tych ( a te miały właśnie najciekawsze emblematy, nazwy własne etc...) było w oryginalnym malowaniu francuskim, dokładnie tak jak do Polski przywędrowały z armią gen. Hallera ;)
To jeszcze na deser jedno z najciekawszych malowań polskiego FT we francuskim malowaniu a i nawet wasz "ukochany" żabojadzi akcent się w nim znalazł :P
http://www.tanks-encyclopedia.com/ww1/fr/FT_gun_1Pol_Regt_Lodz1920.jpg

--
GG 6801515

 
28-03-19 19:36  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kolega Mucha to wnioskuję z wpisu i położenia serduszka miłośnik pozycji na pieska ;-)

W uznaniu za "przeszkadzanie " w kilku projektach MBP otrzymałem z rąk Płk Ogrodniczuka książkę "Renault FT w Wojsku Polskim 1919-1939", są tam bardzo podobne do francuskich malowania polskie, są też malowania "japońskie' i inne .
Gdyby Kolega zatęsknił jednak za narodową nutą to służę skanami zdjęć lub rysunków barwnych autorstwa Krzysztofa Haładaja, ku chwale polskiego oręża.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-03-19 20:11  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Noooo ten z Łodzi pierwsza klasa. Takie malowanie jest bardzo ładne.

Piterpanzer, nie idźmy dalej tą drogą :) Aczkolwiek kiedyś widziałem przepięknego Shermana....

Co do samego FT 17, ja czekam na więcej

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
28-03-19 20:22  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widzisz Piotruś, chłopaszek zdolny i ma fach w rękach a uparty jak osioł....

--

Post zmieniony (30-03-19 18:18)

 
01-04-19 12:04  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Miałem nie zabierać głosu jak zobaczyłem, że weszły tematy łóżkowe i porównywanie do osłów i c*ujów ale stwierdziłem, że można się podroczyć.

Generalnie spodziewałem się tekstów fanatyków „hurrr, durrr czego nie polskie malowanie???!!!! Polska ferst tu fajt, Polska dla Polakuf” . Nie wiem z czego to wynika, a jest to proceder dość częsty. Może to kompleksy, albo po prostu połechtanie swojego pseudopatriotycznego ego, nie wiem :(

Pan, Panie Jaroslav to chyba jeden z Świadków Jehowy, bo oni też lubią z uporem maniaka przekonywać do swych racji :P

Związku z powyższym stwierdziłem, że puszczę kilka odcinków i gdy przyjdzie czas malowania to zamknę relację, bo wzbudza niezdrowe podniecenia :)
PS. Wymyśliłem odpowiednie polaczkowe malowanie: Piękny Janusz nosacz w sandałach do białych skarpet z reklamówką z biedronki w jednej ręce, a w drugiej puszka Żubra. Wystarczające polsko-patriotyczne?
(audycja nie ma na calu lokowania produktu)
PS2: Co do poprzedniej wersji Twojego postu Jaroslav (w tej, której było o tym, że będę wuj przez ch) to z Rzeszowa jestem (info dla Panów z wielkiego świata: takie małe miasto na południowym wschodzie)
@Slawko, @Wojciech Cięciwa, @kari: Dzięki za sugestie.
@Grigorji Obawiam się, że nie ta skala :)
----------------------------------------------------------------------------------------
Lecimy dalej z tematem:
Kwiecień plecień co przeplata trochę butaprenu trochę z karata czy jakoś tak. Pogoda nie sprzyjała klejeniu przez weekend, także progres nie jest spory.

Podłoga przedziału bojowego



Tron kierowcy:


Pierwsze przymiarki do gaźnika (dla ludzi o słabych nerwach - element wykonany nie z kartonu!)


Przewód do uzupełniania oleju tzw dolewka :)


Drążki sterownicze


I na koniec pompka do materaca:


Pozdrawiam, buziaki !

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (28-03-24 12:38)

 
01-04-19 12:17  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Wojciech Cięciwa   

Czuję się odrobinę urażony terminem "polaczkowe malowanie" - wiem, że nie do mnie, ale mimo wszystko. Jestem POLAKIEM i tak jestem z tego dumny.
Ale to tyle tytułem 'wtrętu'.

Modelik fajnie 'obrasta' w detale.
A jak szukasz 'wyzwania' to proponuję to co poniżej:






--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-04-19 14:14  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Grigorij     

w sumie to był przykład , jak się do tego zabrać
są mniejsze filtry ale mi się nie chciało szukać ;)
- ciągle zapominam że dla was 1/25 to i tak mega konstrukcja
sorry myślałem że jak tak bawisz się w szczegóły to może kiedyś 1/16 bądź 1/14 bo już na 1/10 czy 1/8 to nie liczę

 
01-04-19 15:40  Odp: [R] Renault FT17 / Projekt własny 1:25
Wojciech Cięciwa   

1/6 tzw. Action Figure - na zachodzie dosyć popularna skala.
To ludzie w tej skali robią to przechodzi ludzkie pojęcie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 27Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024